Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 7 éves gyerekemet jövö héten...

7 éves gyerekemet jövö héten CT-zik altatásban, ő mit fog érezni altatásnál illetve mi fog történni?

Figyelt kérdés
2019. szept. 12. 18:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én 48 éves vagyok, klausztrofóbiásé. Nyaki MRI-re küldtek, nem bírtam pár percnél tovább, így nem sikerült. Még sincs mód, hogy altatásban csinálják meg. Kérdeztem több helyen, de nem csinálják. :-(

Hülye ez a magyar egészségügy!!!

Létezik nyitott MRI készülék, de nálunk sehol nincs. Kistarcsai kórházban volt, de már ott sincs, mindenütt a zárt van csak. Sok helyen ráadásul igen szűk típus. Jómagam 110 kiló vagyok, széles vállakkal. Alig fértem bele a gépbe, folyamatosan dörzsölte a vállaimat, karjaimat befelé tolta a mellkasomhoz. Erre volt képük rám szólni, tartsam a karjaimat oldalt. :-o Igen, kegyetlenül hangos a gép, nekem még füldugót sem adtak, mert elfogyott hetek óta. :-(

Legközelebb Bécsben lenne lehetőség altatásban, ill. nyitott géphez, de ki a fene tudja megfizetni. Mindennel együtt kb. fél millió lenne. :-(


Nagyon megértem, hogy gyereknek altatásban csinálják!


Kisfiam volt altatva 5 évesen fitymaműtét miatt. Amikor felkelt nagyon zavart volt és igen hisztis. Nehezen lehetett lenyugtatni pár óra hosszat. Majd, ahogy gyengült az altató hatása egyre jobban tért magához és nyugodott le.

Nejem szintén hasonlóan zavart volt altatásos műtét után. Mint aki totál betépett. Félrebeszélt, hallucinált, alig ismert meg. Az első fél óra igen furcsa volt számomra, majd fokozatosan tisztult ki a tudata.

2019. szept. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Azért altatják, mert félelmetes a gép, rettenetes a hangja, meg se mozdulhat hosszú percekig. Az őt körülvevő, hideg fémtől még egy felnőttnek is halálfélelme van ilyen helyzetben, nemhogy egy gyereknek. Persze egy felnőtt már megtanult kényelmetlen helyzetekben uralkodni magán, de egy kisgyereknek ez hatalmas stressz forrás. Maga a vizsgálat, amúgy fájdalommentes. A kislányomat altatják mandula műtétnél. Előtte még volt ilyedve a tű miatt (mi is rettegtünk). Reggel 8-kor műtötték, egész délelőtt aludt, délután kettőkor fel kellett keltenem, 2 óra múlva ehetett egy keveset (farkas éhes volt), estére vidáman nevetgélve játszott a szobatársakkal, mintha mi se történt volna.
2019. szept. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!