Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem akar aludni a 2 eves,...

Csillka kérdése:

Nem akar aludni a 2 eves, ötletek?

Figyelt kérdés
Adott egy 2 éves és 4 hónapos kisfiu. Az alvás borzalmas. Este 10 fele fektetjük, és 12 fele alszik el. Mindig valamit kitalál, pisilni kell, egyik ágyból mászik át a måsikba, játszik stb. Nem lehet hatni rá sehogy sem. Reggel 9 kor kel, 2-3kozt alszik el kb.5 ig. De probaltam h.4 kor felköltöttem, akkor sem volt jobb a helyzet este. Esetleg valakinek jól bevált môdszer?
2019. szept. 20. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Instant xanax a cumiba
2019. szept. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az este 10kor fektetés nagyon késő, és a délutáni 2-3is.3kor már kelnie kellene, ahhoz, hogy este 8-9körül vidd aludni. Van valami esti rituálé? Napirendetek? Ezek nagyon fontosak egy ekkora gyereknek. Én nem hagynám már este a ki be mászkálást az ágyból, és lefekvés előtt pisilés, ivás. Pont. Ne engedj neki mindent. Vezessetek be esti rituálét. Kellemes fény, relax zene, meseolvasás. Este már halkabban beszélgessetek, szokja meg, hogy elcsendesedtek este. Egy két reggel keltsd fel hamarabb,amíg beáll, hogy 1körül már aludjon ebéd után.
2019. szept. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Reggel keltsd 7kor, ebed utan, legkésőbb Fel1-1tol alvás, max 2 ora, sok-sok idő a levegőn, bicaj, motor, roller, futás, játszó , 7kor vacsi, pancsi, olvasás es agyba bujas. Villany le, es ne engedd szórakozni.

Kitartás, 1-2 het alatt bele razodtok egy jobb rendbe:)

2019. szept. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős helyzet. Az esti rituálé nálumk a mindennapos agyfasz. Kitaláltuk a rendet, a gyerek meg szabotálja. Ettõl függetlenül ugyanúgy végigküzdjük minden nap és reméljük, hogy olyan 20-30 éves korára belerázódik.;) ami Nálunk jól bevált a relaxációs zene, illetve a személyes példamutatás. Közöljük a gyerekkel, hogy lefekszünk aludni. Minden villany lekapcs, és lefekszünk. Ha nincs közönség, akkor egy idô után cirkusz sincs.
2019. szept. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem akar aludni, csak el vagytok csúszva.

Ha 5kor kel nem is várhatod, hogy 8kor aludjon.

Próbáld reggel kelteni korábban és délben letenni.

2019. szept. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lefekvés után már nincs játék, mászkálás stb.
2019. szept. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Munkaba megyek 8 -9 re jarok munkaba, es ha reggel felkoltom korabban akkor vegig ordit a nagyszulokkel. Ha veluk ebred semmi gond. Ezert nem akarjuk kolteni 7-8 kor. Igy 9 fele kel 2 nel hamarabb nem alszik el, max 4 kor kezdtem kolteni de ugyanaz a helyzet mindegy h. 4 kor kel vagy 5 kor ugy sem akar. Van ejjeli szep csillagos lampaja, holdacska meg minden. Esti mese azt szepen vegighallgatja, aztan kezdodik a cirkusz. Es igen, az tenyleg ugy lenne jo h ne hagyjam, de mar ketszer elofordult, hogy egyaltalan ndm engedtunk nekj es addig orditott h.osszehanyt mindent. Nappali alvasnal altalaban nincs baj ( nagyon ritkan), de ez az esti...vagy lehet h.visszamentem dolgozni es emiatt, nem tudom de remelem elmulik mert igy borzalmas. Koszonom a segitseget.
2019. szept. 21. 14:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a bah, hogy el vagytok csúszva. Néhány napot rá kell szánnotok, ez nagyon nehéz lesz. Pl. Kelés legkésobb 7kor, délelőtt - bármi, amit szeret a túlélés érdekében, azaz játszótér, park, rajzolas, konyvezés, ha mashogy nagyon nem megy 30 perc mese dvd. Utána 12kor alvas, max 2 óra. Szerintem így legkesobb fél 9kor aludni fog. A kislanyom reggel 6kor kel, este 8kor alszik, most lesz 2 eves, neki ez a napirendje. Mindannyiunknak jó, ő tud pihenni, mi meg este olvasni, beszelgetni. Neked is pihentnek kell lenned, kulonben nehez turelmesnek lenni.
2019. szept. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!