Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért csak 20 percet alszik...

Miért csak 20 percet alszik egyben 4 hónaposom?

Figyelt kérdés

Eddig legalább a babakocsiban aludt hosszabban de most már ott sem mióta ezek a hidegek vannak (bent a lakásban persze nincs hideg mindig ugyanannyi..) éjjel jól alszik, max egyszer kel enni...utána napközben alszik délelőtt fél órát meg délután kétszer háromszor húsz percet...estére már jó fáradt és nyűgös :(

amúgy nem hasfájós, nagyon mosolygós, és könnyen el is alszik (ringatás utána hasra le vagy hátra - de mindkét pózban megébred 20 perc után) ugyanez van ha cicin alszik el akkor is. cumit egyenlőre nem fogadja el


2017. jan. 9. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Sírva ébred vagy jókedvűen?

Estére az enyém is nyűgös meg álmos sokszor pedig 2x másfél órát alszik (jóval nagyobb már) de ő pl 3-4 hónaposan 30 percet aludt egyszerre és jókedvűen kelt fel. Persze amikor hirtelen lerövidültek az alvásai aggódtam miért, de neki így jó volt. Számolgattam is, amennyit éjjel aludt meg nappal 4x30 perc nagyjából 13-14 órát tett ki, ez azért bőven jó, a napi alvásigényétől akkor se alszanak többet a babák, ha próbáljuk erőltetni meg visszaaltatgatni stb..


Viszont ha sírva ébred, nem megy a visszaaltatás?

2017. jan. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem sirva..mosolyogva. de utana 20 percre ra nyugos...
2017. jan. 9. 16:07
 3/6 A kérdező kommentje:
ejjel 9-10 orat alszik egyben
2017. jan. 9. 16:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyanezt csinálja az én 3 és fél hónaposom éjjel is, nappal is mint a tied. :-)

Utóbbi napokban az vált be, hogy olyan délután 1 körül együtt lefekszünk, szopizik és együtt alszunk (én többnyire olvasok). Így alszik másfél-2 órát. Fura, mert éjszaka meg simán alszik a kiságyában. Viszont nem bánom, mert így én is leengedek kicsit. Hétvégén meg a nagy 4 éves is lelkesen csatlakozik. :-D

2017. jan. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nekem 2.5 éves van, aki elaludni csak úgy tud ha melléfekszem - a nagy nélkül....így aztán akkor altatom mikor a pici épp egy ilyen 20 perces alvásban van, és mire elalszik a pici pont felébred.....egyszer nem fordult elő a 4 hónap alatt hogy egyszerre aludtak/aludtunk volna....mit meg nem adnék pedig ha együtt alhatnék a picivel én is :) ha egyáltalán alszik a nagy mert sajnos 2.5 éves kora ellenére a délutáni alvásért is könyörögni kell :)
2017. jan. 10. 03:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, sőt még éjszaka is. Szóval nagyon szerencsés vagy, hogy éjszaka sokat alszik. Nagyon sok minden történik velük de ha boldog,van elég kakis/ pisis pelus nincsen semmigond. Türelem, idővel könnyebb lesz.
2017. jan. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!