Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mászni és hirtelen állni...

Mászni és hirtelen állni kezdő babátok alvása megváltozott, vagy véletlen egybeesés a kettő?

Figyelt kérdés

Főleg az éjszakai alvásra gondlok. Annak is lerövidülésére, korai, hajnali kelésre. Olyankor pedig tulzott ébersegre. Kisfiam alvasa amugy ugy 6 honap korulmromlott el nagyon. Addig szepen vegigaludta az ejszakakat, 10-11 órakat, majd pihent még 1 orat eves utan pluszban. Azota viszont egyre rosszabb. Ma pl 20.00-tol aludt de 4.45-kor felkelt es olyan eber volt mint aki 15 orat aludt. Tudom ez nem rossz alapvetoen. Csak annyiban hogy a legekvest eltolni nem lehet mert 20-kor ő mar allva elalszik kb, de hajnalban meg azert ennyire koran nem jo kelni senkinek sem. Eddig ez volt a legkorabbi kelése amugy, de volt már 5.00, 5.20, ilyesmik. Ma pl próbáltam cumival, ringatással, tapszerrel is visszaaltatni de egyik se jött be. Az sem ha magamra fektettem. Éjjelente amugy 1-1x felsir de cumival azonnal visszaalszik.

Kerdeztem erről korabban, de nem tudtak segiteni. Tulajdonképpen most semmazt varom, inkabb csak kivancsi vagyok hogy mitől lehet, lassan-lassan mindent kizarok, csak a mozgasfejlődés marad mint indok.

(Lehetne mindani hogy ilyen tipus, amit azert nem hiszek mert altalaban ebredes utan meg allandoan almos csak visszaaludni nem akar/nem tud)


2019. okt. 13. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják mozgásfejlődésnek. 🤭
2019. okt. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen en is erre gondoltam, megerősiteskent kerdeztem🤷🏻‍♀️
2019. okt. 13. 12:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlen egybeesés! Ez várható minden nagyobb mozgásfejlődési állomásnál, plusz a beszédfejlődésnél is. Nálunk az önálló elindulásnál volt egy hónap, beszédinduláskor kb. 3 hónap éjszakázás.
2019. okt. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
7 hónapos lányom kb. 2 hónapja 3x-4x kel egy éjszaka és hajnali 4kor már fent van. Ő már 5 hónaposan ült, mászott, kúszott, azóta romlott el az alvása.6 hónaposan felállt és azóta lépked a bútorok mellett. Most jött ki 2 foga is. Alig várjuk már, hogy aludjon. 😀
2019. okt. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Wow Utolsó💪

Vegyük úgy, hogy egy szóval sem panaszkodtam... :)

Amúgy elég durván ügyes a babád. Én nem bánnám ha egy picit nyugisabb, lassabb lenne az enyém, de nem tudok mit tenni ellene. Most ez a dolga. Majd kialakul remélem az alvás is egyszer🙄

2019. okt. 13. 16:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, a fiam 7 hónapos korában aludt egy éjszakát át utoljára. Kb 10 szer felébredt minimum. Amíg cicizett, azt hittem azért, amikor meg nem akkor meg már nem tudom miért. Most éjszaka szerintem 15 percet egyben nem aludtam. Szóval kitartást 🤭
2019. okt. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4. vagyok,igen nagyon gyors ütemben halad,de igazából nem bántam volna,ha nem indul be ennyire,de ugye nem én határozom meg. 😀 Az orvosa szerint 10 hónaposan már járni fog. Na még az lesz a jó. Így sem alszunk. Ráadásul extrán kevés az alvásigénye. Ugye 4kor kel. 7kor alszik 10 percet,majd délután max 20-at és pörög tovább este 8-ig. Az sincs, hogy mellé fekszem és alszunk együtt, mert mire elaludnék addigra mindig felkel. Meg van beszélve az apukájával, mikor ki kel hozzá. Csak így lehet bírni. Babakocsiban tud aludni, akár 1 órát is napközben.Szoktunk menni sétálni,de ugye az csak neki pihenés. Ilyen ez,de mi vállaltuk minden örömével és nehézségével együtt. Egyébként egy tündéri mosolygós kiegyensúlyozott nyugodt baba és ritka,ha sír. Van olyan,hogy akár 2 napig is kimarad a sírás. Szóval az alvási kívül minden másban jól jártunk vele. 😀
2019. okt. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!