Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi lehet az oka az éjjeli...

Mi lehet az oka az éjjeli ébredéseknek?

Figyelt kérdés
8,5 hónapos gyerekem alvása úgy 6 hónaposan romlott el. Addig nagyjából szépen végigaludta az éjszakákat. Az elmúlt 2,5 hónapon volt minden (mozgásfejlődés, növekedési ugrás, fogzás, változott a gagyogása..). Egyébként nem volt nagy gond a kelésekkel, felsírt majd egy kis segitseggel (cumi, simi, felvettem) már 1-2 alatt visszaaludt. De most úgy érzem hogy minden látszólagos ol nélkül folytatódik ez. Ma éjjel felsírt 23-kor, 3-kor majd hajnal 5-kor. Utána már csak forgolódott, végül fél7-kor felkelt. Minden ébredés után 1 perc alatt aludt. Csak nem értem az okát. Mert nem éhes, a fogai már kijöttek, 3 mm kinőttek kb, ilyenkor már úgy tudom nem fáj, megtanult mászni és bútor mellett felállni, de az most már jól megy. Bár az igaz, hogy ébredés után semmi sem köti le, azonnal mozogni akar. Fázni nem fázik, melege nincs, ezeket kizártam. A szeparációs szorongást kizárnám mert nappal semmi jele, és a kelések korábban is hasonlóak voltak. Van valakinek ötlete?

#ötlethiány #Èbredés #nyugtalanul alszik
2019. okt. 15. 07:06
 1/5 A kérdező kommentje:

Bocsi a hibákért.

*ébredés után 1-2 perc alatt már alszik akart lenni.

2019. okt. 15. 07:08
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Életkori sajátosság. Ebben benne van a fogzás, mozgásfejlődés, stb. A fiam 6 hónapos korától mai napig nem alszik át egy éjjelt sem és akkor szépen fogalmaztam. Másfél éves
2019. okt. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A mozgás- és beszédfejlődés, fogzás eltart minimum 2 éves korig. Attól, hogy valamelyik fog már kijött, van még a ínyében tizen-darab fogcsíra, ami folyamatosan mozgólódik, fáj. Az ikerim lassan két évesek, de még mindig vannak hullámokban nehéz éjszakás időszakok. Még náluk is bőven folyamatban van a fogzás, a beszédfejlődés, az idegrendszeri érés. A nagyobbik gyerekmnél úgy tapasztaltam, hogy 2-2,5 éves kor fölött aludta át stabilan és hosszútávon az éjszakákat. Addig jöttek-mentek a jobb és rosszabb periódusok. A 8,5 hónapos még nagyon kicsi, még nagyon sok változás lesz az alvásában a következő kb. két évben, mivel még rengeteg dolog van nála, ami zavarhatja és jó eséllyel zavarni is fogja az alvását.
2019. okt. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az alvás is fejlődik, ahogy alakulnak ki, vàlzoznak az alvásciklusok, gyakran megébrednek két ciklus határán.

Azt mondják, 6-18 hónap között ébrednek leggyakrabban.

2019. okt. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez van, ilyenek a babák. A legjobb tanács, amit kaptam ilyenkor, hogy ne küzdjek ellene, fogadjam el, hogy ez van, és ne várjam mindenáron, hogy aludjon, mert annál később fog megtortenni. Végül 2.5 évesen aludt éjszaka.
2019. okt. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!