Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Éjjeli ivás. Mi lehet ennek a...

Linett26 kérdése:

Éjjeli ivás. Mi lehet ennek a helyzetének a megoldása?

Figyelt kérdés

6 es fél hónapos a kislanyom. Nagyon jó alvó volt egészen 5 hónapos koráig.Nem rég ki jött egy fogacska, így teljesen értem miért kelt többször éjszaka. Ejjel ha felebredt, mindig megkinaltam egy kis vízzel, cumi vissza.. Ezt ismetelgetve 2-3x és aludt tovább. 1 hete már, ugyanez, csak kb 1 óra mire visszaalszik es kb 2 óránként ébred. 8 kor teszem le este aludni. 10kor már kel is.

De már olyan szinteken iszik este, hogy pelenkát kell cserélnem, annyira megtelik.

Ha megebred, hiába teszem vissza a cumit vagy barmi, sír. Amint az üveget a szájához rakom, semmi gond.. Ez miért lehet? És ez igy megy éjjel addig amig el nem alszik.. Kis víz, cumi. Sír megint kis víz, cumi, sír es így tovább.. 2 napja már eszik is éjjel újra, mert a védőnő szerint jobb ha eszik egyet mint kortyokat iszik éjjel.. De hiába eszik, akkor is ébred.. Mit tegyek? Valaki volt hasonló cipőben?



2019. aug. 18. 07:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Ne gyújts villanyt, sötétben itasd meg, de ne etesd,. Utána hagyd egyedül, akkor is, ha sír egy kicsit. Pár perc után vissza fog aludni, mert csak félálomban van. Ha felveszed, világosságot gyújtasz, akkor felébred egészen és nehezen fog újra elaludni.
2019. aug. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sosem kapcsolok villanyt, es sosem veszem ki. Sírni még sosem hagytam nehogy felebressze a másik két gyereket :/
2019. aug. 18. 07:44
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy én rontottam el azzal, hogy épp hogy megnyikkan már ugrok is :(
2019. aug. 18. 07:44
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Ami még lehetséges, hogy meleg van, ezért a szobában száraz a levegö és emiatt szomjas állandóan. Párásítsd a levegöt, attól lehet, hogy jobb lesz.

Emellett ha csak nyöszörög, akkor ne adj neki inni, hátha visszaalszik.

MEg ha legközelebb mégy vele orvoshoz, említsd meg, mert esetleg cukorbetegség jele is lehet a folyamatos szomjúság.

2019. aug. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem azzal rontottad el, hogy folyton itattad. Azért ébred, mert a foga fáj, fájdalomcsillapító?
2019. aug. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy mindig szomjas?


Az enyém is folyton kel, de mindig más baja van.


Amúgy az nem lehet hogy nem is szomjas hanem éhes?

Csak azért gondolom, mert pl pont a fiam volt most nem rég beteg és alig volt étvágya. Viszont mikor újra lett étvágya akkor éjjel is evett újra pár napig, pedig 2 hónapos kora óta nem evett éjszaka és most 8 hónapos. Mikor bepotolta a "lemaradást" akkor megszuntek az éjszakai evesek.

2019. aug. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
2 napja eszik éjjel kétszer, de ugyanaz a helyzet. Fájdalomcsillapítót nem adtam, viburcol kúpot próbáltam, és gélt kentem az ingyére de nem használt.
2019. aug. 18. 13:59
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 éves koráig ivott nagyon sokat éjjel, de tényleg szomjas volt mert nappal is nagy ivó volt (orvos tudott róla, egészséges volt). Egy idő után azért nem volt már gond mert kiszolgálta magát, bent volt az ágyában egy nagy üveg víz. Azóta is iszik éjjel, be kell tennem az ágyába, de már nem annyiszor.
2019. aug. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fogak, mozgásfejlődés, frontok, bármi lehet. És ennyi idősen még simán lehet éhes is. Én adnék neki enni, ahányszor kéri. Nem tudod elrontani, azért nem olyan nagy még.
2019. aug. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A 6. Hónap körül van egy növekedési ugrás, nem lehet hogy amiatt éhes?
2019. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!