Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egy szobába raknátok őket?

Egy szobába raknátok őket?

Figyelt kérdés

2,5éves lesz a fiam mikor születik a kistesó. Addigra pont elköltözünk, lesz plusz annyi szoba igazából hogy még egy harmadik gyereknek is lesz külön szoba. Egyik ismerősömék egy szobába rakták a nagyobbat a picivel,azóta se tudják külön rakni őket,egy ágyban is alszanak. Hagyjuk a most megszokottban a dolgokat és mindenkinek saját szoba, vagy majd ő akar lenni a nagytesó és azt akarja hogy ott legyen a pici egy szobában vele és majd megy a hiszti meg az átszaladgálás a másik szobába? Félek kicsit, az új ház miatt eleve hogy könnyen megszokja e a nagy, meg hogy születik a tesó. Kinek mi vált be? Igazából újszülött kora óta saját szobában az ágyában alszik,mostmár szerencsére rendesen át is aludja az éjszakát.

Bocsánat hogy hosszú és kicsit kusza lett az írásom, tapasztalatokra lennék kíváncsi :)


2019. okt. 21. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Az ujszülöttet nem raknám egy szobába a 2,5 évessel. Vagy könnyen megközelíthető külön szobába, vagy veletek. A pici egy darabig nem fogja végigaludni az ejszakát, ha sír, hasa fáj, fel kell kelni hozzá, hajnalban etetni/szoptatni kell, zavarhatja a nagyobb tesó nyugodt alvását!
2019. okt. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Bocsi hogy gyerekként írok, az a helyzet, hogy a húgommal mióta az eszemet tudom egy szobában lakom, talán fél év volt a leghosszabb idő, amíg volt saját szobám, és volt hogy még az öcsénk is hozzánk csapódott, vagy mi mentünk a nővérünkhöz. Persze volt költözés is, válás is, minden, de a húgommal most is egy szobában vagyok, nem férünk el, mert ugye mindenből 2 van, vagy el van felezve, de van hogy néha hozzánk csapódik még a 4 és fél éves öcsénk is, mert ő olyan, hogy a másik öcsénkkel van egy szobában, de vagy anyuékkal vagy velünk, vagy a nővéremékkel, vagy a saját szobájában alszik(bár ez ritka) és azt kívánom, hogy bárcsak külön szobám lenne.... Mert most ugye van lányszoba(húgom+én), fiúszoba(öcséim), vegyes szoba( nővérünk+barátja) és anyuék hálószobája. Ha lenne sajátom, kidíszíteném, úgy rendezném be ahogy én akarom, nem kell senkivel sem osztoznom rajta és lenne egy kis magánszférám. Persze nem zavar, ha vmelyik tesóm velem alszik, de egy idő után már..... Szval nyugodtan rakd őket egy szobába, aztán egy idő után úgyis igényelni fogják azt hogy legyen magánszférájuk. Az elején pl én is imádtam a húgommal lenni, el nem tudtam volna kéozelni, hogy nélküle legyek, mostmegmár... Bárcsak.

L

2019. okt. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
#2 vagyok, először mindenképpen egy bölcsőben vagy vmiben nálatok aludjon, mi is úgy kezdtük és ha már átalussza az éjszakát akkor rakjátok egybe őket
2019. okt. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Sokkal kisebb kornkülönbséggel, jó alvó (2 hónapos kortól stabilan 12 óra) sem tettük egybe őket. Mindenki a saját szobájában alszik.
2019. okt. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Nem raknàm egybe őket, ha ennyire megoldott a külön szoba.

2,5 éves már átalussza az éjjelt hellyel közzel biztosan. Az újszülött ritká .

Neked is kényelmesebb, ha nem kell arra figyelni, hogy a nagy ne keljen.

2019. okt. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Külön altattam őket 21 hónapos korkülönbséggel. Majdnem 2 éves volt a kicsi mikor eldöntötték, hogy együtt akarnak aludni. Együtt is aludtak. Igaz csak 1 hónapig.

Ha már van lehetőség külön altatni őket, csak jobb szerintem.

2019. okt. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért, és ki pontozta le szinte az összes választ? Mindenki normálisan válaszolt!
2019. okt. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Most még biztosan nem raknám őket egy szobába, mert a kicsi még nem feltétlenül tudná végig aludni az éjszakát, így sokszor felébresztené a nagyot is. Később is csak akkor, ha ők szeretnék.

Nekem a nagy 14 hónapos volt, amikor megszületett az öccse és 28 hónapos volt, amikor a húga. Nem igényelték, hogy egy szobában aludjanak, de néha van olyan, hogy együtt alszanak. A legkisebb most 4 éves, de még sosem mondta egyikőjük sem, hogy egy szobában szeretnének aludni. Mivel egymás mellett van a 3 szoba így ha a kicsi este felébred, szinte sosem hozzánk, hanem a nővéréhez megy be aludni.

Én így azt javaslom, hogy ne egy szobában legyenek, amíg ŐK nem szeretnék, hogy közös szobájuk legyen.

2019. okt. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!