Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Csak túlöltöztetve tudom...

Csak túlöltöztetve tudom altatni, különben beteg lesz. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Elég hosszú kálvária... a lényeg, hogy a 13 hónapos fiam nagyjából 2 hónapig gyakorlatilag nonstop beteg volt :( Egy ideig nem volt fűtés (szerelés) és akkor elkezdtem ilyen melegebb, paplan szerű töltött hálózsákban altatni, nappalra kicsit jobban feloltoztetni.


Hiába vagyok tisztában vele, hogy betegséget a kórokozó csinál, nem a hideg, de higgyétek el, hogy amint kicsit lengébben akarom hagyni, atom taknyos lesz megint.


Tehát most az van, hogy 20-21 fokos szobában nem tudunk visszatérni a vékony hálózsákra... a paplan vastagságúban alszik, a lábán levágtam a rugit hogy annyival vékonyabb legyen........


Mit csináljak? Ha így marad azzal mennyire ártok neki?


Én egyébként gondolkoztam, hogy talán az, hogy “fázós lesz” nem is annyira jó érvelés, mert egyre melegebb évek vannak és a meleg tűrés fontosabb szerintem. Vagy csak magamat nyugtatom :<


2019. nov. 8. 06:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Izzad alvás közben?
2019. nov. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem
2019. nov. 8. 07:10
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak “vicces”, hogy ezelőtt 1 évvel 1 hónapos piciként ugyanebben a szobában, ugyanilyen körülmények között rugi+pamut hálózsákban aludt...
2019. nov. 8. 07:11
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
20-21 fokban én is paplannal alszom. Mondjuk én pólóban, de a babák fázósabbak. Ha nem izzad, az azt jelenti, hogy nincs túlöltöztetve.
2019. nov. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
De ha neki ez igy jo akkor mi a baj ezzel? Enyem is inyeben alszik meg egy hosszu ujjú bodyban. De en is betakarozom vastaggal.
2019. nov. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

20-21 fokban az én 1,5 évesen is rövid body hosszú pizsi rugi

Paplanhózsákban alszik


Én hosszú pizsiben ,2 es vastagságú paplanban


Szóval szerintem egyáltalán nincs túlöltöztetve...

Ha nincs hosszú rajtam,akjkor zokni kell nekem.


Férjem ugyanitt egy alsóban alszik..


Ha felöltözve nyugodtan alszik, akkor ne stresszelj rajta.


Múltkor melegebb lett(23-24 fok)véletlen, nem izzadt a lányom de 8-szor kelt

2019. nov. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó ez így, mi 23 fokban alszunk, a lányom vékony hálózsákban, ha 20 fok lenne vastagba raknám, nem szokott beteg lenni, ez nem ettől függ. Ő jobban bírja a hideget, mint én, a kisgyerekek szerintem jobban bírják. És ha fázós lesz, akkor sincs semmi.
2019. nov. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most kiverem a biztosítékot. Én baromi fázós vagyok! 24 fok alatt nálunk sosincs!!! Én akkor is paplannal, pizsamában alszom! A nagyfiam gatyában, paplannal, középső fiam pizsamában, vékony paplannal, legkisebb fiam pedig rövid pizsi és paplan, nyakig betakarózva! Senki nem izzad, mindenki végig alsszus az éjszakát. Eddig még az orruk sem folyt, tavaly télen sem voltak betegek, majd csak áprilisban kaptak el valami köhögést. Szóval semmi köze a melegnek semmihez. A nagyfiam ilyenkor és télen is minden nap délutén kint úszik (nincs kupola)! Tehát erősen szélsőségek közt élünk :)
2019. nov. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!