Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Fogalmam sincs, mit csináljak...

Fogalmam sincs, mit csináljak vele, tanácstalan vagyok és lassan már a zárt osztályon kötök ki. Mi baja van? Beteg?

Figyelt kérdés
10 hónapos, de születése óta egy rémálom az életünk. Eleinte naphosszat üvöltött. Alig aludt, se ő se mi nem pihentünk. Aztán beszokott az ágyunkba, most már este ott alszik. Napközben délután sem tudom elaltatni, este elalszik, de ahogy ébred jön közénk, és aztán ott sem alszik, csak 2-3 órákat és már rúg, csapkod, elmászik. Most egy fél órája üvölt, nem tudom elaltatni, pedig 10 hónapja minden áldott nap, percre pontosan ez a menetrend, mert a tesójának fix a napirendje, azt követjük. Leraktam és üvölt. És csak nézek ki magam elé, mert szerintem mindent kipróbáltam, amit lehet, ezt az egyet leszámítva. Üvölteni még nem hagytam. De már itt tartok. Felsorolni is nehéz, mennyi mindent próbáltunk. De elfogyott minden erőm, fizikai és lelki is. Már azt is megbántam, hogy én megszülettem, nemhogy ő. Aki volt már ilyen mélyen, mi volt a megoldás???? AKÁRMI érdekel! Akármi!
2016. szept. 30. 13:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Arra gondolj, hogy ez is csak egy időszak. El fog múlni. Egyébként alváslabor esetleg?
2016. szept. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet jön a foga vagy nem álmos. Az is lehet, hogy nagyon anyás, azt szeretné, ha fognád.
2016. szept. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%

Nem robot, hogy mindig ugyanakkor legyen percre pontosan almos.

Mivel beszelni nem tud, igy adja tudtodra, hogy bem almos.

Vedd ki, es jatsz vele mig elalmosodik!

2016. szept. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Feher zajt probaltal ?
2016. szept. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Adamo hinta? Vagy adamo jellegű?
2016. szept. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Gyerekorvos, védőnő mit mond? Nekik jelezted a problémát?


Ez szörnyen nehéz így. Megértelek, hogy kivagy.


Gyarapszik jól a baba? Nekem se hízott rendesen és állandóan ébren üvöltött a fiam és a legkisebb lányom is vagy folyton a mellemen lógtak. De kiderült, hogy lusták rendesen szopni, és éhesek, pedig tejem volt elég, de ezen a tápszer segített.


Volt aki cumis volt. Én azt is adtam gyereknek, ha kellett. Így napközben, főleg jó időben érdemes kivinni babakocsiban, ha meg tudod oldani egy csöndes helyen a sétát, hátha úgy alszik.


Nem jön a foga? Attól is lehet nyűgös. Erre lehet kapni ecsetelőt gyógyszertárban.


Jelenleg nincs több ötletem, látni kellene a babát. Én beszélnék védőnővel v gyerekorvossal, akivel jobban szót értesz.


Bocs, hogy ennyit írtam, 7 gyerekem van és én is átéltem néhány kemény helyzetet.

2016. szept. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

10 hónapja a tesó napirendjét követitek-lehet neki más lenne még a napirendje?

Alváslaborban voltatok már?

Babakocsiban séta közben sem alszik el?

Fogzás, éhség, kakilás rendben van?

Hordozóban magadra kötve?

2016. szept. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

A fehér zaj nekünk is segített!

Babazene? Énekelsz neki? Séta a levegőn?

Fürdés után mikor rakod le? Egyből? Mert nálunk a víz csak felpörgeti/felfrissíti a gyereket! Vacsora után rögtön lerakod? Mert az sem jó ha teli nagyon a pocak és úgy teszed le. Úgy én sem tudok aludni,nehezen alszom el.

Vagy túl sok vagy túl kevés inger éri..

Levendulát is párologtathatsz a szobájába, az nagyon nyugtató. Vagy levendulás víz(fürdő víz)

Fogacskája? Amikor már semmi sem segített (a sok kence-fice) a ínyére én nurofennel kentem be neki. Sokat segített. Cumit kap? Nálunk még alvós tentike(textil pelus) is van.:)

Amúgy a levendulára visszatérve van egy kis történetem róla:)

Mikor picike volt a lányunk, úgy 3 hónapos, ki kellett költözni a szobából mert festeni kellett. Egész nap a nappaliba párologtattam (jó nem egész nap, de elég sokat) levendulát. A gyerek csak aludt,hulla nyugodt volt! Sőt feltűnően sokat aludt.. Nem tudtuk miért. (Zöld a nappalink) azt mondják a zöld szín nyugtatóan hat az emberre, na mondom de jó, hogy zöld:) Aha... persze.. Eszünkbe sem jutott, hogy talán a párologtatás miatt volt így kidőlve:) egy próbát megér:)

Amúgy nem kezdett el valami újat csinálni? Pl mászni kezdett vagy már feláll és lépeget...? Lehet a mozgásfejlődése is a ludas..

2016. szept. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hordozó, Adamo hinta is megvolt már? Egyébként nekünk akkor volt horror, mikor túlfáradt az első gyerek. Másodiknál már nem érdekel semmi, ha álmos elaltatom, sokszor hordozóban. Nyugodtabb így az élet.
2016. szept. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mindenekelőtt saját magadat próbáld megnyugtatni. Én átéltem ezt, 15 évvel ezelőtt. Éjjel-nappal ordító baba, semmiféle hordozóban nem maradt meg (babakocsi, kendő, autósülés, stb), még ölben is gyakran nyűgös volt, rugdosott. Első gyerek és próbáltam napirendet tartani, de egybefolytak éjszakák és nappalok. Öt hónapos korától kerestem szakembert. Jártunk gyermek-ideggyógyásznál, homeopátiás orvosnál, gyógymasszőrnél, pszichológusnál. Mindenki látta, értette a problémát, de nem nagyon tudtak segíteni. Szerettem volna én is úgy babázni mint mindenki más, akinek eszik, alszik, mosolyog a babája, és azt sem tudja, mi az, hogy sír.Mindent kipróbáltam! Próbáltam mindig türelmes lenni, de ez embert próbáló élethelyzet, és nálam is gyakran elszakadt a cérna! Aztán lett testvére is, aki egészen más. Szép lassan változott, ovis kortól kezdve, szinte észrevétlen. Mára nagyon megbízható, érett, kiegyensúlyozott kamasz, sokan irigyelnek érte.
2016. szept. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!