Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csináljak, hogy ne kelljen...

Mit csináljak, hogy ne kelljen 4 órakor a gyerek?

Figyelt kérdés
13 hos, és már megőrülök. Hulla faradt vagyok. 😭😭😭

2019. nov. 22. 05:02
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Majd változik, kitartás.

Addig pedig fektesd vissza, maradj ott vele, ne engedd játszani, akkor majd megszokja hogy még aludni kell.

És napközben te is aludj vele egy kicsit, ha annyira kivagy.

2019. nov. 22. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

14 hós lesz a fiam, és 5 kor kel:(

Most kitoltam az esti fektetést. Az a baj, hogy napközben 2-2,5 órát alszik az enyém. Már csak 1x alszik napközben. 19.45-20 teszem most le, és kB. 5.30-6 kor kel.

Tegnap csak 1.30 percet aludt délután, és most 6.40 kor, meg mindig alszik. Kitartást, és próbáld tologatni az időt. Ha meg 2x alszik neked napközben, akkor tedd le csak 1x. Nem írtál infókat, így nehéz bármit is mondani.

2019. nov. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2-3x alszik még nap közben max egy órát.

Este 19.30-20.00 között alszik el. Ez a négyórási kelés már hetek óta megy.

Addig mászik rajtam, meg nyűglődik, amíg fel nem kelek vele (együtt alszunk)

Rá másfél órára pedig már aludna....

2019. nov. 22. 06:47
 4/10 anonim ***** válasza:

Ki kell tolnod a napközbeni alvást. Az én lányom ilyenkor így aludt:


Felkelt 8kor, 11 körül visszafektettem aludni, aludt 1ig, felkeltettem, utána 4 körül aludt még 1 órát, felkeltettem, és utána már csak 9 körül fektettem le.


Úgy csináld, hogy napközben ne aludjon 3 óránál többet, 2 alvás között legyen fenn 3 órát, és az esti alvás előtt többet legyen fenn 3 óránál, hogy jobban lefáradjon.


Csinálhatod úgy is, hogy délelőtt alszik másfél órát, meg délután másfelet, vagy délelőtt csak 1 órát, és akkor délután fog tudni 2 órát aludni. Az első pár hétben ébren kell tartani, aztán pedig fel kell kelteni ha aludt, de egy idő után alkalmazkodni fog a rendszerhez, csak kitartónak kell lenni, és nem szabad feladni, különben az óvodában is gondok lesznek a délutáni alvással.

2019. nov. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Coffelia ***** válasza:

Próbáld a 3 alvást 2-re sűríteni, és minél hamarabb egyre, valószínűleg nappal olyannsokat alszik óraszámban, hogy emiatt éjszaka nincs amnyira szüksége, hogy legalább hatig durmoljon.

Ha felkelt négykor, akkor gondolom 9 körül már nagyon aludna. Próbáld meg a második alvását elhúzni ebéd utánra, ebédeljen 11kor, vagy max fél 12kor, és akkor talán sikerül dél-fél 1-kor tenni csak le.

Este mikor fekszik? Az enyém ennyi idősen folixen 8-kor került ágyba, de csak fél 9 es 9 között aludt el.

2019. nov. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ha a fejem tetejére állok akkor sem alszik egy alkalommal 1 óránál tovább. Így maximum 3 órát alszik egy nap, nap közben.

3orat pedig ébren van az alvasok között.

Így néz ki egy nap (de ebben 2 órás csúszások is lehetnek, ez csak átlag : )

Reggel ébresztő legkésőbb 5 órakor

Vissza alszik 7 -8 ig kb

Alszik egyet 11-12 (vagy 12-13, ahogy alakul)

Aztán legkésőbb 4kor megint kell aludnia egyet.

7kor fürdés 8kor már alszik


Egyébként a délutáni időben úgy vettem észre jobban bírja.

De próbáltam már 4 (!!!) órán át ébren tartani, de egyszerűen lehetetlen.

Nagyon kínozni sem akarom, mert ha meg ébren tartom mikor neki alvásra lenne szüksége, akkor előbb utóbb kimerül teljesen.

2019. nov. 22. 19:36
 7/10 A kérdező kommentje:

Végül is ugyan ott lennék ha mondjuk egyszer aludna de mondjuk 3 órát egyben. 🤔

De az a durva hogy születése óta ennyit, és így alszik 😒😒

2019. nov. 22. 19:38
 8/10 anonim ***** válasza:
De akkor mi a probléma, ha az 5 órai alvás után még visszaalszik 8ig? Aludj te is vissza. Akkor érteném a problémát, ha nem aluda vissza, de így. Az én lányom is kelt másfél éves koráig 4-5 körül egy gyors evésre, de aztán szépen vissza is aludtunk mindketten. Így nem értem miért vagy hulla fáradt. Majd leszokik a hajnali kelésről, ha leszokik a ciciről/tápszerről.
2019. nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as, szerintem úgy írta le a kérdező, hogy 5kor kel, 5-7ig fent vannak és 7-8-ig visszaalszik a gyerek 1 órára. Akkor ő hova aludjon vissza?

Nem tudom hogy lehetne tolni ezen, talán tényleg az esti fektetéssel, ha fent bír lenni. Nálunk 1 éves kora óta 1x alszik napközben, de nálunk az ébresztős módszer vált be, reggel max. 7:15kor ébresztő (ha nem ébred magától, most pl. 3 napja már 6kor kukorékol). Ha 7:15-nél tovább alszik, akkor iszonyú nehéz letenni délben, nem fárad el. Délben 60 perctől 2,5 óráig bármit alhat, nincs logika, de max. 2,5 óra alvásnál kelteni kell, mert este 8kor nem tudom lerakni. Az éjszaka 18 hónapos koráig katasztrófa volt, most 20 hónapos, egyre többször alussza át vagy max. 1 ébredés.

2019. nov. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Coffelia ***** válasza:
Az enyém 13 hósan kezdett végleg rászokni a napi egy alvásra, és az másfél óra volt. Előtte 10-kor és 2 körül aludt be. Szerintem az a délután 4 órai van nagyon későn, ha azt sikerül apránként előbbre hozni, és összecsúsztatni az előzővel, akkor elkezd majd hosszabban aludni éjjel.
2019. nov. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!