Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg arról...

Hogyan győzzem meg arról anyát h 3 gyerek után inkább otthon töltse az estéket és ne nekem kelljen hugaimra vigyáznom? Vagy legalább én is mehessek hisz nem kicsik már a gyerekek.

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy minden este elmegy, de előfordul, mostanában egyre sűrűbben, és persze nekem otthon kell maradnom tesóimmal, pedig már ők sem kicsik, egyikük 8 a másikuk 9 és fél éves. Engem már sokkal hamarabb egyedül hagyott és tudom h velük sem lenne gond. Anya nem élte ki magát és ezt most akarja bepótolni azzal, hogy eljárogat, de akkor legalább engedné h én is mehessek, most van nyári szünet, most vagyok 16 éves, mért nem mehetek?

Jó lenne valami ötlet..


2009. júl. 29. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáljátok meg összeegyeztetni a programjaitokat. Nem tartom feltéltenül rossz dolognak, hogy ő is elmegy kikapcsolódni este, de abban teljesen igazad van, hogy neked is járna a szórakozás. Vagy hát mondhatnád azt is, hogy ne csak mindig téged kérjen meg. Apukátok nem veletek él? Ha ő megteheti, ő is otthon maradhat - már persze ha nem együtt akarnak elmenni. Vagy nagyszülők, nagynénik?
2009. júl. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Anyu megint elvált, néha elszokta vinni az apjuk a lányokat de inkább csak hétvégén, nagyszülők meg messze vannak nagyon.
2009. júl. 29. 18:19
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Ja értem. És milyen sűrű az hogy elmegy otthonról? Hetente? Két hetente? Vagy mennyire? Mert igazából megértem, hogy egy anyának is szüksége van a szórakozásra, nekem is van gyerekem (igaz még kicsi), de én is el szoktam menni olyan havi egyszer bulizni barátnőkkel, de azért szerintem köthetnétek valami kompromisszumot, hogy egy hónapban csak x alkalommal menjen el, és mondja meg előre hogy mikor, hogy te is úgy tudd szervezni a programod. Mert azért anyukádnak is be kell látnia, hogy te viszont most vagy fiatal, neked tényleg most kell élni, bulizni járni, az persze oké, hogy egy ekkora nagylánynak néha segítenie is kell ilyen dolgokban, de nem szép ezzel visszaélni.
2009. júl. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Értem én. hogy nem élte ki magát, de így meg te nem fogod! Mindenképpen beszélj vele és muszáj megegyeznetek, hogy te is mehess. Persze kell, hogy ő is mehessen szórakozni, hisz egyedül van, kell neki ismerkedni, de gáz ha anyukád többet van oda, mint te!!! Nem te vagy a kicsik anyja, nem neked kell elsősorban nevelned őket, vigyázni rájuk! Ha anyukád többet van oda, mint te, akkor bizony fordítani kell a dolgon!
2009. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Hát sajnállak nagyon,az anyukád elég felelőtlen!Egy 16 éves lánynak tényleg nem az a feladata,hogy a tesóira vigyázzon és főleg nem este!Üljetek le az anyukáddal és mond el neki,hogy ha vállalta a gyerekeket,akkor foglalkozzon is velük!Veled is törődnie kéne,mert még te is csak félig vagy felnőtt!Sokat kéne beszélgetni veletek!Ha te nem tudsz vele megegyezni,akkor kérd valamelyik nagyszülő segitségét,akire hallgatna!

Remélem hamar megoldódik a problémád,mert mindjárt vége a nyári szünetnek!

2009. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

Sajnos jó tanácsot nem tudok adni, de ez elég lehangoló helyzet. Az anyukád igen önző, ha megszülte a tesóidat, és még ha csak időnként is, de rád hagyja őket. Ha valaki gyereket vállal, akkor az azzal jár, hogy velük kell lennie egy jó darabig, és nem azt kell kihasználnia, hogy van egy 16 éves gyerkőce is. És nem takarózhat azzal, hogy nem élte ki magát, hiszen gyereket szülni nem kötelező, annak idején ő vállalta, akkor végig is kellene csinálnia.

Remélem, nem haragszol, hogy leírtam a véleményemet. Szorítok, hogy minél hamarabb megoldódjon ez a probléma, és az anyukád észhez térjen.

2009. júl. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

21.57-es vagyok. Amúgy van egy műsor, illetve volt a viasat3-on, a Szuperdadus. Egy-egy részénél bizony oda kellett volna ületetni anyukádat, hogy nézze és szégyellje el magát! Volt olyan rész benne, hogy a szülők a két nagyobb lányra hagyták a kicsiket. Iszonyat volt végig nézni, hogy a két "nagylányt" hogy kihasználják. Ki voltak merülve, ájulásig oda voltak! Tanulni is magánúton, mert nappal is ők voltak a kicsikkel, mert a szülők mind ketten dolgoztak. Pedig az anya is saját üzletet vezetett és ő osztotta be az idejét. Csak a gyerekeire nem volt ideje. És a szülők nem értették, mit csinálnak rosszul! Szomorú!

A tizenéves lányoknak nem otthon kell lenni a kicsikkel, hanem barátnőzni, fagyizni, tanulni a csajokkal!

Esküszöm megkeresném neked szívesen a neten, hátha megtalálnám ezt a részt felrakva, hogy megmutathasd anyukádnak!

Állj a sarkadra! 16 évesen nyugodtan elengedhet téged otthonról kicsit szórakozni. Nem bulizni, ahol részegre iszod magad, hanem csajos dolgokat csinálni! Beszélj vele!

2009. júl. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon egyszerű: Anya, ők a Te gyerekeid, nem az enyémek. Neked kell rájuk vigyázni, nem az én dolgom.
2012. jan. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!