Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egy 1 éves gyereket lehet egy...

Egy 1 éves gyereket lehet egy ágyban altatni egy 4 eves gyermekkel? Testvérek. Gondoltam, hogy jó lenne nekik osszebujni, ne feljenek, ne legyenek kezdetben egyedül.

Figyelt kérdés

Van külön szobára mód mindkettőjüknek. Igaz, egyik szoba elég messze van a szülői hálószobából, ezért is gondoltam, hogy esetleg megoldás lenne.

Van valakinek tapasztalata e téren?


2019. nov. 26. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem tenném őket egy ágyba, zavarják egymás alvását. Az 1 éves szinte kisbaba, azt se tudja, hogy kell betakarózni.
2019. nov. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim a kezdetektől a saját, külön szobájukban aludtak. A kisebbiknél volt egy plusz ágy, az első hónapokban és szükség esetén később is ott aludtam. A nagyobbik a szobájából átlát a mi szobánkba, ez számára nagyon megnyugtató volt. Amíg pici volt, gyakran ott maradtam az ágyánál, amíg elaludt, később egyedül is el tudott aludni.

Gondolkodtam én is azon, hogy később a kicsi ágya bekerüljön a nagy szobájába, de a nagy nem szerette volna. Jobb volt így, mert ha valamelyik éjszaka felébredt, beteg volt vagy sírt, nem ébresztette fel a másikat. 2 év van köztük.

Egy ágyban altatni azért nem tartanám jó ötletnek, mert az enyémek nagyon sokat mocorogtak, forgolódtak álmukban, keresztbe feküdtek és hasonlók. Ha néha mellém jöttek aludni az ágyamba, én sem tudtam nyugodtan aludni emiatt. Volt, hogy fordult egyet és orrba vágott a karjával :)

De tégy úgy, ahogy jónak gondolod. A külön ágyat javasolnám, ha közös szobába tennéd őket, amíg kicsik. Ha külön szoba mellett döntesz, a közelebbi legyen a picié.

2019. nov. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egy szoba oké de az egy ágy szerintem se túl jó ötlet. Kivéve persze, ha egyébként szoktak együtt aludni és jól megvannak. Nálunk a 2,5 és az 5 éves se tud együtt aludni, zavarják egymást.
2019. nov. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen. Az alvás legyen pihentető, ne rugdossák egymást.
2019. nov. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet közös a szoba, de külön ágyuk legyen, mert nem pihenik ki magukat, ha felkeltik egymást kitakarózással, rugdosással, a bioritmusuk sem feltétlen egyforma, nem is beszélve arról, hogy mi van, ha az egyik beteg. A kicsinek meg még nem ártana leesésgátló.
2019. nov. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!