Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 8 hetes kicsi baba nem alszik...

8 hetes kicsi baba nem alszik egyedül, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kisfiam sajnos csak 15 napig szopizott, nem volt tejem, már a kórházban is kiegészítést kapott éjszakára.

Sajnos a tápszerektől nagyon has fájós lett mire tehén-tej fehérje mentesre kerültünk.

Viszont eközben mellettünk alszik, nekem és a férjemnek ezzel nincs is problémánk, vissza szeretnénk szoktatni a kisagyba de nem sietem el meg kicsi és alapból igen sírós baba.

Ám egy dologgal nagyon nem tudok mit kezdeni, nem hajlandó egyedül aludni. Csakis úgy alszik ha valakin fekszik vagy félig fekszik, általában rajtam ha anyukámnál lent vagyunk akkor néha rajta, olyankor van egy kis szabad pihenési időm. Olyan szintem nem megy neki egyedül, hogyha fel állok azonnal kinyitja a szemét.

Szinte az egész napom az ő altatás és alvása körül forog.

Nem tudom esetleg valaki volt e már így, lenne ötlete, hogy tudnám önálló alvásra szoktatni? Legalább annyira hogy ne keljen fel ha egyedül hagyom az ágyban.

Válaszokat előre is köszönöm.



#alvás #baba #Nem alszik egyedül.
2019. dec. 11. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az idő segíteni fog (jobbik esetben). Még pici. Lányom is nagyon sokáig rajtunk aludt el olyan 4 hónaposan hagyta el ezt. Amúgy pedig férjed átvehetné amikor otthon van hogy tudj pihenni.
2019. dec. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Uilyen az én lányom is plusz anyatejes. Ő most 11hetes. Bízom benne hogy az első valaszado kisbabajahoz hasonlóan egyszercsak vége lesz nálunk a negyedik trimeszternek.

Nekem csak úgy alszik ha a szajaba van a cicim. Aztán ha kellőképpen mélyen alszik ki tudok szokni már 15-29 percre max. Utána kel és keresi a cicit. Ejjel viszont alszik siman a babaöbölben.

2019. dec. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15-20 akart lenni bocsi. És azt elfelejtettem h amugy ja ez nagyon fárasztó.
2019. dec. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon nem egyszerű az biztos.

Férjem is segít sokat, de ő nem tud így aludni vele amit meg is értek mert hat nem egy kényelmes dolog.

Remélem én is, hogy kinövi. 😃

2019. dec. 12. 07:36
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a babám 6 hónapos, de még mindig úgy alszik el ha rajtam (vagy valakin ) fekszik. Ez engem nem zavar, gondolom 6 évesen már nem lesz erre igénye....

Nem szoptatok így az e fajta közelség nekem is kellemes.

Elalszik utána beteszem az ágyába. Kb 10 percet van rajtam :-)

2019. dec. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt az elején. Elég hamar kinőtte. Most 3 hónapos. Már csak néha hajnalban alszik velem egy kicsit.

Próbáld meg esetleg azt hogy elalszik a hasadon és ha már mélyen alszik, átfordulsz vele az oldaladra.

2019. dec. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az első 4 hónapot lényegében egy fotelben töltöttem, mert csak rajtam (rajtunk) tudott aludni. Sajnos tejem nekem sem volt sokáig, így bármilyen fáradt is voltam én sem bántam ezt a közelséget.

Aztán szépen megtanult magától elaludni az ágyában. Ami mondjuk nem lett állandó szokása.. 😆 Kb fél évig ment, aztán a szeparációs szorongás idején átkerült a mi ágyunkba különben semmit, de konkrétan semmit nem aludtunk. Így legalább nyugi volt.

2019. dec. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

2 hetes volt a fiam mikor végre kezdett rám is hallgatni a családom és elhitték, hogy a gyerek azért bőg egész nap mert fáradt, nem alszik eleget. Ha nagy nehezen sikerült elaltatni 10-20 perc után ébredt, majd órákig fenn volt. Akkor elkezdtem magamon altatni és láss csodát 2,5-3 órákat is aludt. 2,5 hónaposan már le tudtuk tenni, 8 hónapos koráig ringatva aludt el. Arról is magától egyik napról a másikra szokott le.

Én mindig azt az elvet vallottam, hogy mindenki csinálja úgy, hogy ne csak és kizárólag neki vagy a gyereknek vagy apának, hanem mint családnak, egységnek legyen jó. Én a mai napig nagyon jókat szunyókálok délben a fiammal, és ha visszagondolok hányszor vágytam rá melóba ebéd után, hogy akár csak egy fél órára is ledőlhetnék, akkor tudom, hogy ez a pár, szempillantásként elsuhanó év aranyat ér.

2019. dec. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mi is szeretünk vele aludni, vagy h rajtunk alszik.

De tud kellemetlen lenni főleg este, egyszerűen nem tudom otthagyni mert akkor egyből felkel szegénykém.

Remelem én is idővel egyszerűbb lesz.

2019. dec. 12. 14:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk az hozott jelentős változást, amikor megtanult cumizni... Mondjuk akkor ő már kB másfél hónapos baba volt... Utána nem is igen kellett nekem elaltatni mert magától elaludt... Bár néha néha még igényli h rajtam aludjon, amit én nagyon szeretek... Igazából hiányzik is h rajtam aludjon el... :)
2019. dec. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!