Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy bírjátok egyedül 2...

Ti hogy bírjátok egyedül 2 kicsi gyerekkel?

Figyelt kérdés
Párom egésznap dolgozik szinte mindig egyedül vagyok a 2 gyerekel és már úgy érzem nem bírom tovább.Fáradt vagyok,5 percem nincs szusszanni,ahogy leűlök már sír is a kicsi vagy kiabál a nagy hogy anya.Egyre feszültebb vagyok,kiabálni is szoktam amit nem akarok.Komolyan akik hasonló helyzetben vannak hogy bírjátok??úgy érzem rossz anya vagyok :(
2016. szept. 14. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Szervezz magatoknak programokat, lehetőleg rendszeresen. Pl. ringató, baba-mama torna vagy klub, vagy játszóház, akármi. A lényeg, hogy legyen egy program, ahova időre kell menned, a gyerekeknek is jót fog tenni, meg Neked is, ha egy állandó, hasonló élethelyzetben lévő társasággal találkozhatsz. Nekem legalábbis ez sokat segített.
2016. szept. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Eszter76 ***** válasza:

Nem vagy rossz anya! Mindenkinek elege van néha. :-) Ha ez vigasztal, én 3 gyerekkel vagyok itthon, munka után (vagyis dolgozom is, igen :-D) - úgy, hogy a párom külföldön dolgozik, a legkisebb bölcsis, a legnagyobb pedig SNI-s. :-)

Mozdulj ki a gyerekekkel! Kell néha egy kis felnőtt társaság! És kitartás! Próbáld a jó oldalát nézni! :-)

2016. szept. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én ugyan ebben a cipőbe vagyok. Egyedül 90%-ban. Nagyon fárasztó. Aztán ha haza esik a férjem van hogy akkor se jár le csúnyán mondva a műszakom.Este kel a kicsi enni 2x. A nagy kel 6-kor. Utána megy az őrület estig. Én vettem a nagynak babakocsit most azzal elvan a kicsi meg nem szeret 5 percnél tovább egyedül lenni úgyhogy mire csak az udvarra kijutunk kajával,teával,szörppel babakocsival 30 perc. Én nekem is néha elszakad a cérnám de próbálok higgadt maradni. Én általában sokat megyek velük kocsival ők élvezik én is hogy csend vam megy a zene. Vagy szoktunk zenére táncolni, fürdödni egyet délután vagy délelőtt (ez attól függ mennyire vagyok ki mint a p...a) Ha végképp nem birom kapcsolom a mesét. Altatni próbálok egyszerre általában sikerül akkor áldom az eget hogy köszi! Hát sajnos mindenkinek vannak rosszabb és jobb napjai.

Én mikor leülök akkor kell szörp kaja mese jön a postás a szomszéd..... Nincs pihenő.

Egyszer olvastam az anyúzdán hogy olyan mintha egy szenzor lenne a fenekembe ami jelez a gyereknek,kutyának,apának, szomszédnak!

Én sajnos nem sajnos mikor nagyon nagyon nagyon nagyon sok kimegyek elszivni egy cigit.

Vagy olyan is volt már hogy egyszerűen ledőlten és pihentem. A nagy érdekes módon elvolt még oda is bújt hozzám a kicsi meg mellettem feküdt hogy ne kelljen kikelni 5 percig. Olyan relaxba mentem 5 perc alatt. Aztán vége lett és ittam egy kávét.

Szóval bocsi hosszúra sikerült de kitartás!

2016. szept. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtatok.még az a rossz hogy emeletbe lakunk,könnyebb lenne ha lenne kertünk.és ti hogy mozdultok ki 2 kicsivel?az enyémek 2és fél éves 10 hónapos,és a nagy elég hisztis szaladgál nem marad meg mellettem.
2016. szept. 14. 21:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Esetleg bölcsi a nagyobbnak?Nem lenne rá lehetőség?Ez nem ciki,nem szégyen!Pláne akkor nem,ha mindenkinek a javát szolgálja!Egy kimerült,idegbeteg anyuka nem feltétlen válik a hasznukra.Jóból kérdezem:miért vállaltatok ilyen kis korkülönbséggel gyerekeket?Várható volt,hogy nem lesz sétagalopp a dolog...
2016. szept. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3 gyerekem született kis korkülönbséggel, a legnagyobb 3,5 éves volt, mikor a második testvére született. Én úgy indultam el velük, hogy egy gyereket felöltöztettem, kiraktam a zárt körfolyosóra, aztán a következőt, legvégül magamat.

Az utcán meg nem kellett mellettem jöjjenek, csak azt kellett megtanulni, hogy fogadjanak szót, és ha azt mondom "állj", akkor álljon meg. Ez azt jelentette az elején, hogy sokszor én rohantam a gyerek mellett babakocsival, csak arra figyeltem, hogy olyan távolság legyen köztünk, ha mégsem fogad szót, el tudjam kapni az úttest előtt - a legkisebbnél ez rendszeresen előfordult, elég nehezen szokta meg a szófogadást. Ha meg mégsem fogadtak szót, az volt a bünti, hogy kézen fogva kellett egy ideig jönniük.

2016. szept. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bölcsire nincs lehetőség mert nem veszik be,hogy én itthon vagyok.márciusba megy oviba.Amikor vállaltuk a második babát még nem dolgozott ennyit párom.Váratlan kiadások miatt kell ennyit dolgoznia.
2016. szept. 15. 07:18
 8/9 anonim ***** válasza:
A kimozdulás sem egyszerű. Mindenkit össze szedni 1 1,5 óra. Mindennel együtt. A lányom 2 éves sosem fogná a kezem de az autóktól fél ha jön a kicsi általában autósülésbe viszem mert ha a kezembe lenne nem tudnék szaladni a nagy után. A kicsi egyébként 7 hónapos. Én szeretek velük menni bevásárolni beleteszem a kocsiba előre a nagyot keresztbe a kicsit és lidl kocsiba mehetünk is be. Azt élvezem. De pl ha a H&M be megyek ruhát venni nekik azt nem annyira mert leszed mindent a lányom és szaladgál. Abba jobban elfáradok úgyhogy az olyat akkor mikor valaki van itthon apa vagy mama és akkor eltudok menni a kicsivel. Ugyan ez vonatkozik a dokihoz kell menni. Mamának szoktam szólni kérezkedjen el mert a 2vel együtt képtelenség elmennem mondjuk ha a kicsinek van kötelező vizsgálata mert a nagy végig üvöltve sir hiába nem őt vizsgálják. Nehéz mindenhova eljutni. Mi délelőttösek vagyunk inkább. Délután már nem nagyon megyünk nyügösek is. Olyankor kimegyünk az udvarra. Vagy rajzolunk. A főzés is délelött. Kimegyünk az udvarra és még felkészitem addig a nagy játszik a kicsi meg velem van a babakocsiba és nézelődik.
2016. szept. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi elfelejtettem oda irni hogy 3 válaszoló voltam a 8as válasszal együtt
2016. szept. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!