Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 16honapos kisfiam altatasnal...

16honapos kisfiam altatasnal szalad el maszik ki a babafeszekbol ordit mar kivagyunk tole teljesen, valaki jart mar igy? Mit lehet tenni? Muszaj aludjon pedig de o rohangal nagyon neheten tudjuk lenyomni vegig ugy ordit mintha olnek

Figyelt kérdés
2019. dec. 27. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Én nem küzdök. Megvan az esti rituálé, úgy ahogy mindig. Majd pici fény mellett lefekszünk. Játékok nincsenek elől, szoba ajtó csukva, már nem beszélek hozzá. Max énekelek, vagy mesét mondok. Ha lemászik és küzdök vele akkor mindig elhúzódik az altatás ha hagyom futni még néhány kört, utána magától jön oda és fekszik el. Persze az ágyban is bohóckodik még egy sort, de nem reagálok rá.

Ez persze nem a tuti recept. Nálunk ez úgy ahogy beválik, 14 hónapos.

2019. dec. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Gondolom nem álmos, olvassatok neki mesét, és akkor altassátok, ha már álmos.
2019. dec. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hat oke de alig aludt ma es kellene azert 20:30fele aludjon. Tegnap ugyanezt mondta az apja ejfelig bulizott a gyerek aztan elaludtak... azert ez nem normalis :(
2019. dec. 27. 20:32
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a relaxációs zene csodákra képes. Youtube-on beírod a keresőbe, hogy relaxing music. Mindegy, melyiket indítod el, amelyik szimpatikus. Te is megnyugszol tőle (ami nagyon fontos. Idegesen nagyon nehéz altatni), és a gyerek agyát is lekapcsolja előbb-utóbb.

Ezen kívül érdemes átgondolni a mindennapokat. Elfárad a gyerek estére? Nincs túlingerelve? Mennyi időt tölt a család képernyő előtt? Mennyi fehér lisztes, cukros dolgot eszik a gyerek? Ezek hirtelen megdobják a vércukor szintet, pörög tőle a kicsi, aztán hirtelen lezuhan a vércukor, hirtelen fáradtság tör rá és nyűgös, hisztis lesz.

2019. dec. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Ekkora gyereknek már nem való a babafészek.
2019. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Minek kinzod? Nincs rendes agya?
2019. dec. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Na az én kislányom is kb ennyi idős volt mikor 2 hétig játszotta ezt velem... már a védönöt hívtam... míg nem addig olvasgattam a neten utána, hogy találtam egy tippet, ami bevállt... azóta nincs gond.

Fürdés után azonnal a hálóba viszem, lágy fény van csak bekapcsolva, ott öltöztetem. Amíg én öltöztetem a férjem készíti neki a tejitalt. Behozza, lekapcsolom a kis fényt bekapcsolom a zenélő csillagokat kivetítőt kockáját és ha megitta a tejitalt már fordul is oda hozzám és alszik.

Az a lényeg, hogy a fürdés után ne legyen játék, tv, semmi. Érezze h alvás következik.

2019. dec. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ahány gyerek annyi féle altatás. A miénk a következő:fürdés, mi korábban fürdünk, mert felélénkítette a gyerekeket a víz, után játék, tánc, bújócska, kis nasi, ivás, fogmosás, mesekönyvnézegetés kis éjjeli lámpáná
2019. dec. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lámpánál, simogatom, dúdolok neki, mondom neki, hogy tentizünk. Ha nagyon nyugtalan akkor egy kicsit felveszem megdajkálom és visszateszem.
2019. dec. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%

A 16 hónapos miért alszik babafészekben??

Szerintem annyira alap lenne, hogy egy gyerek a saját ágyában aludjon. Bírom mikor panaszkodnak a szülők, hogy nem alszik a gyerek, hanem játszik és kiderül, hogy egy ágyban alszanak... Szerintem a 16 hónapos gyereknek ez buli. Nekem 18 hónapos ikreim vannak, én is szívesen összebújnék velük, hogy úgy aludjunk de tudom, hogy abból nem lenne pihentető alvás se nekem, se nekik. Szerintem próbáljátok meg a külön ágyat.

2020. jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!