Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csináltatok hogy átalussza...

Mit csináltatok hogy átalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés

Ti csináltatok valamit az érdekébe hogy átaludja a babátok az éjszakát, vagy magatól nem kel fel?

Lassan 6 hónapos és még mindig kel éjjel 1x.De szokott mostanabán olyat csinálni hogy egész éjjel nem kel fel (csak ha mondjuk kiesik a cumi a szájából) es reggel 6kor kel fel. Olyan 8-9korul szokott elaludni.


2020. jan. 16. 20:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szerintem gyerek függő (is). Nálunk is kb. 6 hónaposan kelt éjszaka, előtte aludt végig. Most 10 hónapos, újra alszik egész éjjel.
2020. jan. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
55%
Türelmes voltam vele. Erre meg kell érnie. Csak sok szülő türelmetlen.
2020. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
Nekem nagyon jó kislányom van, de olyan másfél éves koráig biztosan felkelt egyszer minden éjjel, kellett neki a tápszer, hallottam ahogy korog a hasa. Más baba tízszer kel fel minden éjjel, szerintem örülnöd kellene.
2020. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekfüggő. A lányom 2 éves koráig nem aludta át az éjszakát, a fiam 2 hetes kora óta szinte sosem kel fel. Semmit sem csináltam másként.
2020. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%
Ohh altalaban csak most jon a java. Tenyleg 1 kelessel van bajod? Na majd ha 10x kel.
2020. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Igen örülök is. Nem erről van szó. Csak olvastam hogy vannak akiknek "praktikái" vannak hogy ne keljen ejjel a gyerek. Kíváncsi voltam itt is van e olyan

(például jól lakatja a gyereket alvás előtt, vagy ejjel ha felkel nem törődik vele hogy éhes hanem vissza altatja) de persze az utóbbit elég gonosznak találom en ezt nem tudnam megtenni. Amugy igen van akinek 10x ebred de van olyan is akinek egyszer se..

2020. jan. 16. 20:28
 7/22 A kérdező kommentje:
En azt hallottam minél nagyobba baba annál jobbakat alszik es kevesebbszer kel vagy nem kel.. Szerintem nem most jon a java. Mint ahogy mar írták valóban gyerek függő. Attol meg hogy a tied 10x kel nem biztos hogy más gyereke is annyiszor fog..
2020. jan. 16. 20:29
 8/22 anonim ***** válasza:

Nyilván vannak nagyon peches és nagyon szerencsés szülők is. De az átlag az hogy időszakok vannak. Egy időszak mikor egész jól, vagy akár kifejezetten jól is alszik, egy két hónap múlva meg borul minden. Szóval a jó időszakoknak érdemes örülni.


Nálunk pl 6 hónapig elég jó volt a helyzet. Utána meg bepótoltam mindent.

2020. jan. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk szerintem ez vált be:

Fix esti napirend, délután alaposan lefárasztjuk sok játékkal. Estefelé fürdés, levendulás fürdetővel, ilyenkor megpróbálunk minél nyugodtabb környezetet biztosítani. Vacsorára valami laktatót adok, de nem sokat mert az sem jó ha kipukkad a kajától és fájhat is a hasa. Eléneklem a megszokott altatódalt, jóéjt puszi, majd beteszem a kiságyba. 7 hónaposan itt ki akart jönni mindenáron... A kiságy mellé ültem és simogattam, visszaraktam a helyére. Közben úgy csináltam mint aki elalszik. Csukott szemmel vártam, ő pedig "leutánozta", vártam picit és kiosontam. Egy darabig egyszer kelt, akkor ugyanígy eljátszottam újra. Kb 3 hét múlva nem kelt. Természetesen mindig ellenőriztem hogy minden rendben van e. Észrevettem hogy nem szereti, ha túl meleg a szoba, kb 19-20 fokban jobban alszik. Sírni nem hagytam, csak gyorsan reagáltam a helyzetre, mielőtt felébreszti magát teljesen. Most alszik 8tól 7ig általában. Szerintem fontos, hogy ott ébredjen meg ahol elaludt, így nem ijed meg, hogy nem itt aludtam el, segítség és nem fakad sírva, magától vissza tud aludni...

2020. jan. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A fiam 16 hónaposan szokott le a szopiról, akkor aludta át először az éjszakát. Addig 2-3x minimum ébredt szopizni. A kislányom egy éves korában hagyta el az éjszakai evést, addig kelt, akkor aludta át először az éjszakát.

Örülj az egyszeri kelésnek!

2020. jan. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!