Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 8 hetes babám általában 4...

A 8 hetes babám általában 4 óránként eszik. A védőnő azt javasolta, hogy az éjjeli etetést (gondolom az éjfél utánit, ami hajnalban esedékes) vízzel pótoljuk! Ti hogyan csináltátok, hogy átalussza a baba az éjszakát? A vizet el fogja fogadni?

Figyelt kérdés
Mindenki rutinszerűen kérdezi, hogy a gyerekem átalussza-e má az éjszakát (a szopizásnál volt utoljára ilyen "erőltetett menet"). Természetesen nekem is jobb volna. A dokink azt javasota, hogy éjjel forral víz, nap közben pedig nagyobb mennyiség adása. A mennyiséggel nincs gond, elfogadja. A súlya miatt is ezt javasolja a doki (8 hetes, 5150g, arányos testfelépítés, 3,5 kg születési súly, tápszeres sajna).
2008. okt. 18. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azért mondta a doki a vizet mert akkor vizért egy idö után nem kelne fel.Nekem aza meglátásom hogy adni kell neki ha kér éjjel is.Jol lakik jobban alszik és majd elég lesz neki a vacsi is:)Nekem 3 hos-an aludta át az éjszakát elöször
2008. okt. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem magától állt át az éjszakai átalvásra. Mi 2hónaposak vagyunk,és tápszeresek szintén. 4óránként eszik. Este 8-1/2 9kor már jóllakottan alszik és csak 5kor kel,de evés után még 9ig vissza alszik. Magától állt be,mindig egyre később kelt éjszaka.
2008. okt. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem is ezt mondta a dokink, de csak néztem rá bután. Nem hinném, hogy sok eszük van. Nekem a kislányom 8 hónapos elmúlt, még mindig kel éjjel. Nem mondom, hogy nem fárasztó, de nekik nagy szükségük van az éjjeli szopira, és a cicidnek is. Így lesz elég tejed. A szopi nyugtató, fájdalomcsillapító és mami közeli érzés. Nem kell tőle megvonni!
2008. okt. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne is törődj a fő okosokkal, és a védőnővel. nekem 8 hónapos a kisfiam és még nem alussza át az éjszakát. A nagy 4 éves és egyszer éjjel 3 körül felkel pisilni. Ennyi erővel ő sem alussza át az éjszakát.

A nagyobbik fiam az éjszaki evést kb 13-14 hónaposan szüntette be, úgy,hogy akkor éjjel teát kapott, aztán kb 2 éves volt mikor a teát le tudtuk cserélni vízre.

egyébként szerintem a víz azért nem jó, mert nem azért kel fel éjjel a picikéd, mert szomja hanem mert éhes. Próbáld ki de garantálom amíg éjszakánként vizet adsz neki óránként fog kelni inni, és nem lesz nyugtod. Tudom, mert próbáltam. Ha pedig tejet kapott akkor csak azért az egyért ébredt éjjel 3kor ( most akkor jár ki pisilni)

Szóval megpróbálhatod. De te érzed mi a jó a gyerekednek. Szerintem 8 hetesen még kicsi az átalváshoz a kezdettől fogva így van. Neki az igényei ilyenek.

2008. okt. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Szerintem is majd ő tudja, mi a jó neki! A vízivással kapcsolatban pedig: nem is hittem, hogy egy idő után majd inni kel fel. A vizes-teás dolog nekem idegen. Ezek szerint nem csak nekem:)))

Üdv

2008. okt. 18. 09:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Anyiszor olvasni hogy átaludják az éjszakát. Nekem két gyemekem van és a kisebbik 3 éves, de nem emlékszem mikor aludtam át egy éjszakát úgy hogy ne kelljek fől valamelyikhez. A lányomat 15 hónapig szoptattam és addig minden éjjel is szopizott. Evett és utána aludt, nem értem miért lett volna ez rossz így. A forralt víz nekem olyan becsapás ő rád vágyik szerintem.
2008. okt. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!