Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Önálló alvásra hogyan lehet...

Önálló alvásra hogyan lehet szoktatni a 11 hónapos babát?

Figyelt kérdés
Pár napja feltettem itt egy más jellegű kérdést, ahol páran pluszban "megjegyezték" hogy ekkora gyerek már tud egyedül aludni és meg lehet rá tanítani. Szóval a lányom nappal csak akkor hajlandó aludni ha mellette fekszem. Ha csak megmoccanok már ébren van. 6 hónapos kora óta így van. Addig csak mellette feküdtem, ő hozzámbújt és elaludt,majd áttettem a kiságyba. Most ugyanez, de ha megpróbálok kiosonni akkor rögtön felébred. Éjjel alszik szépen a helyén, csak nappal nem. Már ehhez igazítottam a teljes napirendet, de jó lenne ha egy-két dolgot megtudnék csinálni ameddig alszik. Szóval aki szerint rálehet szoktatni, az leírná hogy hogyan? 🙂 Sírni hagyás nélkül természetesen.
2020. jan. 20. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
pedig anélkül nem megy..
2020. jan. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A fiamnak az segített, hogy játékok voltak az ágyában, játszani tettem be őt a rácsos ágyba és általában a játék közben bealudt.

A másik: az sem mindegy hogy szerinted álmos vagy tényleg álmos. A fiam pl hamar leszokott a napi több alvásról. Hiába altat akkor az ember.

2020. jan. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már csak egyszer alszik napközben, ebéd után.
2020. jan. 20. 21:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Választhat mesét, plüssöt, könyvet lapozgatni. Beteszem az ágyba, a mesét/meséket elolvasom, a lapozós marad nála, picit játszik, aztán elalszik. Mindegyiknél ez (volt) a menetrend ennyi idősen.
2020. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen ragaszkodó babákkal nem könnyű, enyém is hasonló. Sírni hagyni nem is érdemes, előbb lesz rosszul, mint elhallgatna.

Szopizik is melletted fekve?

Séta közben nem alszik el a babakocsiban?

2020. jan. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Másik lehetőség, hogy beletörődsz, hogy ilyenkor Te is pihensz kicsit.
2020. jan. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem szopizik. 2 hónapig szoptattam csak. A babakocsiban sem alszik már kb 7 hónapos kora óta. Amikor ebéd után aludni megyünk, mindig odamegy a heverőhöz, ráteszi a fejét és néz engem. Aztán beteszem, mellé fekszem és szinte azonnal alszik. Csak ne menjek sehová kb másfél órán át. Este ugyanez, de ott miután elaludt átteszem az ágyába és én is kiosonhatok.
2020. jan. 20. 23:28
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor így jártál 🤣
2020. jan. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!