Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 honapos babat meg ra lehet...

1 honapos babat meg ra lehet szoktatni a cumira?

Figyelt kérdés
Vagyis, 2 babat mert iker lanyaim vannak akik az elso 3 hetet szinte vegig aludtak es nem is igazan volt amikor probalkozzunk a cumival, de mostmar tobbet vannak ebren es szeretnem ha elfogadnak a cumit. Meg tudjak ilyenkor meg szokni?
2012. okt. 6. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem minden baba fogadja el,de próbálkozhatsz vele.

Bár én nem erőltetném ha nem kérik.Félre ne érts nem cumi ellenes vagyok az én lányomnak is van,csak szerintem felesleges rászoktatni ha nem igényli.

2012. okt. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

3 hós kor alatt nem nagyon fogadják el a gyerekek a cumit. ez a kor alatt a lényeg hogy minden szívással tej is jöjjön, és ha nem jön akkor kiköpik.

3 hó felett már megnyugtatásra is használják, ekkor kezd kialakulni, hogy cumi, ujj lesz-e. az elsö lányom is ekkor szokott a cumira, most a második kiköpi még de a kezét szopja ezerrel.

2012. okt. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Az nem igaz hogy 3 hós kor alatt nem fogadják el a cumit!!!

Az én lányom már a kórházban cumizott.Muszáj volt mivel tejem nem volt és szegényem fél óránként-óránkét kelt.Cumival pedig 1,5 órát kihúztunk,addig valamit tudtam pihenni.De ha nem így lett volna akkor nem adtam volna oda neki.

2012. okt. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kb. 2 hetes kora óta cumizik a lányom. Egyébként szerintem bármikor meg lehet próbálni. Az is lehet, hogy egyáltalán nem kérik, de az enyém pl. csak azt az ajándék MAM-os cumit hajlandó bevenni,amit valamelyik csomagban kaptunk (talán a Felicitasosban). Vettem neki egy komolyabbat, de nem fogadja el.

Én sem erőltetném, ha nem kérik. Biztos nem lesz könnyű róla leszokni, de el kell ismernem, hogy most nagyon nagy segítség.

2012. okt. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4 hónapos volt a fiam, mikor rászokott a cumira. Előtte nem kellett neki. Azóta ha fogzik, mindig cumizna, bár most már (másfél éves) csak alváshoz fontos neki.
2012. okt. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalt anyukaként írom ezt: a lányaidnak ha nincs szüksége a cumira,akkor ne add nekik oda! Borzasztó nehéz lesz majd leszoktatni Őket- előfordul egy-némelyik ovis még cumival a szájában megy oviba,sőt,általános iskolás korú gyerek szájába is láttam cumit (egyáltalán nem szép látvány!) Én sem vagyok cumi ellenes,csak jelen esetben tartom butaságnak!

Az ennyi idős babáknak nincs szüksége semmire! Hagyni kell hogy nézelődjenek,esetleg fel lehet tenni a kiságyra valami függő játékot hogy azt nézzék,vagy ha van hordozód,abban ki lehet tenni a gyerekeket úgy,hogy Téged lássanak! Hidd el,Őket még a saját kezük látványa is leköti!!


Jó babázást!!

2012. okt. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3 hónapos elmúlt a kisfiam, amikor rászokott a cumira. Nem lett igazán cumi függő, csak alváshoz kéri most már, napközben el is dobja (szó szerint elhajítja, aztán kereshetjük). Másfél éves.

A lányom kezdettől cumizott, ovis korától pedig az ujját szopta elég sokáig. Ő nagyon ragaszkodott hozzá annak idején.

2012. okt. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!