Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Ti babátok is csinál (t)...

A Ti babátok is csinál (t) ilyeneket? Le tudtátok szoktatni róla? 10 hónapos fiú.

Figyelt kérdés

10 hós fiam folyamatosan tépi a hajam, püföli, mardossa az arcom. Hiába mutatom meg Neki, hogy ez anyának fáj, meg hogy simogasd anya arcát, de semmi eredmény.

Mikor meglátja a hajam (pedig össze van mindig fogva, pont miatta) felvillan a szeme, "harci kiáltást hallat" és már indul is tépni.

Első gyerekem, nem vagyok valami tapasztalt e téren. Azt tudom, hogy a babák szoktak arcot markolászni, fülbevalót tépni stb. Csak mégis félek, hogy normális-e ez ebben a korban, és fogja-e valaha az arcomat püfölés helyett simogatni.



2012. ápr. 20. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
és mit reagál,ha te is viszonzod neki?
2012. ápr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Biztos fog simogatni is :)

Mindkét gyermekem "hajfüggő" pedig a "nagy" már 2,5 éves - matat benne, simogatja, tekergeti, imádja :)

Kisfiam 6 hónapos múlt, ő pont azt csinálja, mint a Te gyermeked! Én is várom, hogy vége legyen, kislányom is ennyi idősen még bizosan ezt csinálta, de tisztán emlékszem, hogy 1 évesen már simogatott.

2012. ápr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem természetes. Honnan is tudja, hogy ezt simogatni kell? Mint oly sok mást, onnan ha megtanulja. Ha látja mástól, vagy megmutatod neki.


Nekem is 10 hónapos kisfiam van, a tárgyakkal is ezt csinálja: kocogtatja egynmáshoz, azt asztalt püföli vele, vagy épp a padlóhoz veri :) Most ismeri meg, melyik tárgy milyen, mi a tulajdonsága a kemény dolgokoknak (koppannak), puháknak (nem koppannak, összenyomhatók).


Annyit teszek, ha harci kiáltással megindul a hajam felé és elkapja, hogy mindig-mindig megmutatom neki, hogy "így szabad símogatni, csak szépen és ügyesen, mert te egy nagyon ügyes kisfiú vagy, látod?" -közben fogom a kis kezét és mutatom a simizést. Már nem mindig tépi ...:D

2012. ápr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Természetes. Nagyon sok türelemmel szoktattam le, hónapokig, mindig megfogtam finoman a kezét, és simogatni kezdtem a hajam vele, és persze milliószor elmondtam, hogy nem szabad tépni, az fáj, simizni szabad. Valószínűleg segített nekünk az is, hogy van egy cicánk, aki aztán visított és elszaladt, mikor tépte. Most 13 hónapos, már csak ritkán húzza a hajam, akkor sem hiszem, hogy szándékosan.
2012. ápr. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

első vagyok,látom kissé félre lettem értve..,mert nem tudtam befejezni. arra gondoltam,hogy ha te is kicsit meghúzod pl a haját (csak kicsit) akkor utána nézd meg hogy,hogy reagál és aztán simogasd meg-hátha így észreveszi ő is a különbséget.

nálunk ez bevált,persze nem rögtön az első alkalomkor

2012. ápr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én 1 éves lányom detto! Csak ő még csíp is, meg ha olyanja van, akkor harap. :)

Elvileg kinövi, de azért én is megfogom a kezét ilyenkor és mondom, hogy ne csinálja, de csak vigyorog és csinálja tovább. Na ilyenkor leteszem a szőnyegre és felállok. Ahányszor csíp, tép meg hasonlók, felállok és arrébb lépek. Ilyenkor meglepődik és abba hagyja.

Azzal nem értek egyet, ha ő csíp vissza kell csípni, had érrezze milyen rossz, mert az marad meg benne, hogy én is csípek, ő miért ne tehetné.

2012. ápr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hát éppen azért "csípem vissza",hogy: nézd ez,ugye milyen rossz-anyának is fáj! bár tény hogy ez egy kicsit idősebb kor után működik jól.


pl: nekünk van kandallónk,és egész télen azon aggódtam,hogy nehogy egyszer az üveg ablakhoz érjen.hiába mondogottam,hogy nem szabad,meleg,stb.-semmit nem használt.

helyette egy kicsit oda tartottam a kezét a kandallóhoz (nem az üvegre..) hogy megérezze a meleget,és közbe mondogattam,hogy: hű de meleg!-így már volt valami fogalama arról,hogy miért is szólok rá ilyenkor.


tudom,hogy nem egészen ugyanaz a probléma-de a megoldása hasonló.-ezért írtam ezt példának

2012. ápr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Irigyellek,hogy a te babád még csak most kezdte,az én lányom már 7hónapos kora óta tépi a hajam,az apját meg püföli az arcán. :D

Volt,hogy nekem is belemart az arcomba,de akkor megfogtam a kezét és cirók-marókáztunk:kinyitottam az ökölbe zárt ujjait és a tenyerével simítottam az arcomat és mondtam,hogy ciróka-maróka és elkezdett nevetni és azóta nem mart meg,ha mégis próbálna akkor csak ciróka-maróka és rögtön kinyitja az ujjait és simogatja az arcom.

A hajam tépésével még nem tudtam mit kezdeni,csak egyre rövidebre vágatom a fodrásszal. :)

Hiába mondom neki,hogy ez fáj anyának rá se bagózik,sőt vigyorog!

Most 8.5 hónapos.

2012. ápr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Enyém is 10 hós lesz, tép, csíp, mar, harap :)

Szerintem még visszacsípi nincs értelme, majd később. Próbálom neki mutatni, hogy kéne, de eddig semmi eredmény :)

egyébként szerintem az arc "tépést" szeretetből csinálja, csak még így sikerül neki.

2012. ápr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Így legalább megnyugszom, hogy nem csak az enyém csinálja.

Türelmes leszek és kitartó, majd csak leszokik róla.

2012. ápr. 23. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!