Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kimaradt éjszaka a légzés....

Kimaradt éjszaka a légzés. Hova forduljunk a problémával?

Figyelt kérdés
3 hónapos a babám.Pelenkára csíptethetőt használunk hónapok óta, eddig csak abból adódott téves riasztás, hogy rosszul raktam fel. Viszont az elmúlt 1 hétben kezdtem hason altatni, mert úgy kényelmesebb, meg pihentetőbb volt neki. Mellettünk alszik kezdetektől. 3 napja minden reggel pirosan jelez nekem a légzésfigyelő, hogy éjszaka kimaradt egy légzés, de a gép felébresztette a babát. Eddig nem stresszeltem, mert biztos rosszul tettem fel, bár a hasán fekszik és itt a gép, tehát nem csúszik le, mindegy. Ma reggel meséli az apukája, hogy éjjel felriadt (nem tudja mire), és ránézett a gyerekre és nem jelezte a gép, hogy lélegzik (halk, apró kattanással jelzi a légvételeket. Ezt nem hallotta az apukája, és nem is látta, hogy venné a levegőt. Megpiszkálta, semmi, majd egy nagyobb rázásra kelt fel neki a baba. Ja és ma reggel is pirosan világított, hogy kimaradt a légzés. Hova forduljak segítségért? Ha nem is alatatom hason (mert csak úgy alszik mélyen), akkor is 1-2 hónap múlva át fog fordulni magától.

2020. febr. 3. 07:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha többször is jelzett a légzésfigyelő, szóljatok gyermekorvosnak, védőnőnek, ők tudják, hova kell fordulni.

Azt viszont nem értem, hogy milyen elven működik ez a fajta légzésfigyelő (nekünk hagyományos van). Azt írod, reggel pirosan jelezte, hogy baj volt. Nem sípol be, ha a baba nem vesz levegőt?

2020. febr. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a lényeg, hogy besipol ha nem vesz levegőt a baba. Olyan nincsen, hogy a kütyü felébresztette. Egyáltalán hogyan ha nem is sípol?

Ha egy normális légzésfigyelö többször beriaszt és nincs valami más oka a riasztásnak (mondjuk lemászott az érzékelő lapról, stb.), akkor kórházba kell menni.

2020. febr. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
32%
A körzeti orvoshoz kell menni!Viszont a hason altatás növeli a bölcső halál kockázatát.Az enyém mondjuk utál hason lenni,de ha szeretne se tenném,főleg nem éjjelre.
2020. febr. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Snuza légzésfigyelő olyan, ha 15 mp-ig nincs légzés, akkor egy nagy rezgéssel és egy pici pittyenéssel felkelti a babát. Mivel egy nagyot rezeg a pociján (mert oda van csíptetve. Ezt nekem egy piros leddel jelzi, hogy ébreszteni kellett a gépnek a babát. Amennyiben nem kellett kelteni, meg semmi nem volt, reggel zölden villog a készülék. Ameddig a hátán aludt, nem volt ilyen. Persze, mostantól háton alszik, de át fog fordulni lassan hasra.
2020. febr. 3. 08:08
 5/22 anonim ***** válasza:
75%
Gyermekorvosnak kell szólni. Amúgy a hason altatás és hogy mellettek alszik az ágyban, nem jó.
2020. febr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

Érdemben nem tudok segíteni sajnos,nekünk is 3hónapos a baba.

Nálunk is többször jelzett a légzésfigyelő.nekünk pirosan csipog ha nem vesz a baba levegőt.Jeleztük a gyerekorvosnak,védőnőnek is.

Azt a választ kaptuk,hogy előfordul a mélyalvás és az is,hogy még nem veszik a levegőt de ez 6hós korára elmúlik majd

Hát engem nem nyugtatott meg a válasz.

Mi soha nem altatjuk hason pont ezért.

Kórházba is voltunk,figyelték az alvását légzésfigyelővel akkor persze nem jelzett szerencsére(kivéve mikor elfeljtettem kikapcsolni és kivettem a kiságyból)

Mi a Heim Pál gyerekkórházba voltunk 3napot megfigyelésen(más dolog miatt,de ezt is megemlítettük)és így bent fogtak..

2020. febr. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28%
Hát azért az még odébb van hogy magától forogjon. Az én babám 5 hónapo. Már forog minden irányba, de álmában nem fordul át. Ha ilyen probléma van ne altasd hason. Amúgy sem szabadna
2020. febr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%

7, ismered a kérdező gyerekét? Van olyan gyerek aki mindenféle izomtónus probléma nélkül is forog 3 hónaposan. És attól még hogy a tiéd nem csinálta, sokkal gyakoribb hogy előbb álmukban vagy félálomban fordulnak át. Főleg hogy ez nég nem tudatos.

Ha a hasán alszik, nem a hátához kell csiptetni? A kórházban úgy csinálták.

2020. febr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
63%
3 as vagyok.Nem értem miért kellett lepontozni.Amit írtam nem én találtam ki.Védőnő és gyerek orvos is mondta h.nem szabad hason altatni.
2020. febr. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%

Nincs ilyen, hogy nem szabad hason altatni a babát.... Erre van a légzésfigyelő. Plusz ne felejtsük el hogy pl a PIC-en is akit csak lehet hason altatnak hiszen sokkal pihentetőbb nekik is, és gyorsabban behozzák az idegrendszeri lemaradást. Sőt, sok sima újszülött osztályon is hason altatják a babákat.


Kérdező ha a riasztás valós volt, akkor gyerekorvoshoz menj, ő majd tovább irányít.


Az én fiam koraszülött, máshogy nem is tudott aludni csak hason. Persze nem mondom hogy halálosan nyugodt voltam ettől, de ott volt a légzésfigyelő, és szép lassan megszoktam, hogy ő csak így tud aludni, hiába szeretném máshogy altatni. Már elmúlt 1 éves, még mindig hason szeret a legjobban aludni.

2020. febr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!