Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kimaradt éjszaka a légzés....

Kimaradt éjszaka a légzés. Hova forduljunk a problémával?

Figyelt kérdés
3 hónapos a babám.Pelenkára csíptethetőt használunk hónapok óta, eddig csak abból adódott téves riasztás, hogy rosszul raktam fel. Viszont az elmúlt 1 hétben kezdtem hason altatni, mert úgy kényelmesebb, meg pihentetőbb volt neki. Mellettünk alszik kezdetektől. 3 napja minden reggel pirosan jelez nekem a légzésfigyelő, hogy éjszaka kimaradt egy légzés, de a gép felébresztette a babát. Eddig nem stresszeltem, mert biztos rosszul tettem fel, bár a hasán fekszik és itt a gép, tehát nem csúszik le, mindegy. Ma reggel meséli az apukája, hogy éjjel felriadt (nem tudja mire), és ránézett a gyerekre és nem jelezte a gép, hogy lélegzik (halk, apró kattanással jelzi a légvételeket. Ezt nem hallotta az apukája, és nem is látta, hogy venné a levegőt. Megpiszkálta, semmi, majd egy nagyobb rázásra kelt fel neki a baba. Ja és ma reggel is pirosan világított, hogy kimaradt a légzés. Hova forduljak segítségért? Ha nem is alatatom hason (mert csak úgy alszik mélyen), akkor is 1-2 hónap múlva át fog fordulni magától.

2020. febr. 3. 07:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Az en lanyomnal is ez volt.

Kb fel eves korara teljesen kinotte.

Koztunk aludt a kezdettol fogva. Jeleztem a vedononek, hogy van amikor nem vesz kis ideig levegot, majd vesz egy nagyot.

Azt mondta- nyugi ki fogja noni. Igy is lett lassan 2,5eves

2020. febr. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Koraszülött ,azért alszik köztünk mert nagyon bukós baba, és mivel hason nem mertem altatni mindig éjszaka fel ébredtem ha bukik és oldara fordítottam, hogy ne nyelje félre.


Olyan mélyen aludt, hogy az apja 3x rázta meg, mire vett levegőt. Elmondása szerint.



Ha a hátán alatatom, akkor nem lesz baja? Már jeleztem a gyerekorvosnak.

2020. febr. 3. 11:50
 13/22 anonim ***** válasza:
76%

El kellett volna menni egy elsősegély tanfolyamra, akkor apa se rázná éjszaka szegényt... :)


A lsgzeskimaradas valamilyen szintig normális. Aki azt írja, h nem szabad hason altatni az butasagot ír. Ha bukós, akkor is jobb hason, viszont mellettetek gondolom nem kemény felületen van, ez sztem nagyobb baj, mert bele tudja fúrni a fejét és elhasznált levegőt lélegez be folyamatosan

2020. febr. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Akár hason, akár háton altatod, mindenképp légzésfigyelővel, mivel koraszülött, és bukós. Így jó eséllyel nem lesz semmi baja.

Mit mondott az orvos, vinned kell valahová? Ilyen esetben befektetnek 1 éjszakára alvásvizsgálatra. Ott figyelik az alvását, és ki tudják deríteni, mi történik abban a pillanatban, mikor nem vesz levegőt.

Nyugi, minden rendben lesz. Szívből kívánom, hogy így legyen!

(1-es)

2020. febr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

"El kellett volna menni elsősegély tanfolyamra"


Honnan veszed, hogy nem voltunk? Te tisztába vagy vele, hogy milyen egy éjszaka álmából ösztönszerűen riadt szülő? Szerinted fújkálni fogja apa az arcát a gyereknek?! Hát rohadtul nem, már bocsánat. Látta, hogy nem lélegzik a fia, megijedt és jól tette, hogy így csinált.


Nem fúrja a fejét bele, mert olyan kemény a matracunk, mint a kókusz matrac, és nincs elhasznált levegő, mert úgy fekszik.


Aki normálisan válaszolt, nagyon köszönöm! Most hívom a Madarász kórházat.

2020. febr. 3. 12:37
 16/22 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Nekem kis súlyú, 37.hetre született babám van, és volt riasztás.

Ettol függetlenül értem, amit írsz, de akkor sem jó h rázta, de mindegy.

Ne vedd sértés ek kérlek, de elég fura, h csak reggel meséli el a férjed, pedig együtt alszotok, tehát te nem vetted észre h gond van, én ezért inkább külön altatnám, egy megbízható, több lapos készülékkel.


Es elvinnem kivizsgálásra.

2020. febr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Utolsó! Úgy érted, hogy furcsállod, hogy nem keltem fel arra, hogy az apukája megrázta a popóját?


Viszem mindenképp kivizsgalásra, csak magánt keresek, mert a Madarászt nem ajánlották.

2020. febr. 3. 17:48
 18/22 anonim ***** válasza:

Igen, furcsa a h nem vetted észre a legzeskimaradast, tehát nem csipog stb hangosan.

Én így nem lennék nyugodt, mi van ha a férjed sem riad fel?

2020. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
15 mp múlva jelez a gép. Valószínűleg ez a 15 mp nem telt még el, mikor az apukája felkelt (ő azt mondta ráérzett), azért nem jelzett a gép. Az, hogy reggel jelzi nekem, egy piros villanással, hogy kimaradt egy légzés, az éjszaka nem jár nagy hanggal, csak egy pici csippanással+rezgéssel, ami a babát kelti, ha ez nem kelti fel, akkor rá 3 mp-re elkezd hangosan riasztani. Na nekünk (lekopogom) nem jutott el a riasztásig, csak az ébresztésig a gép épp ezért nem us keltünk fel mi. Apuka ettől függetlenül ébredt hajnalban. Egyébként mindketten ösztönszerűen ellenőrizgetjük éjszaka őt felváltva.
2020. febr. 3. 23:03
 20/22 anonim ***** válasza:

Szerintem egy aggódó anyukának nem segít ha ilyen stílusban ki lesz oktatva,mint azt egyesek teszik. Lehet ezeket az információkat normálisan is leírni, nem kell ilyen lekezelő stílusban.el ettől függetlenül sok hasznos válasz jött, ha félretesszük a stílust. Például a hason alvás sok országban (pl. nálunk Németországban) nagyon nem ajánlják a csecsemőhalál miatt. Mondjuk a szülők között alvást sem. Én ha magam mellé veszem, akkor sem közénk hanem csak mellém, az ágy szélén van a kis baba öböl úgyhogy nem tud leesni, de ilyenkor az én matracomon van. Ha bukik, akkor állítólag reflex szerűen elforditja a fejét, így emiatt nem kell félni. Én is halottam, hogy Magyarországon pedig sok helyen a hason alvást ajánlják, ebből is látszik, hogy egyik sem jobb vagy rosszabb valószínűleg, én úgy csinálnám ahogy jónak látom, például én is szoktam az itteni szokások ellenére hason altatni.

A kérdéshez pedig: első körben jelezd a házi orvosnak, ő meg fogja tudni mondani kihez fordulj

2020. febr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!