Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másnak is van így a babája...

Másnak is van így a babája altatásnál? Hisztizés, “vergődés”!

Figyelt kérdés

Adott 4 hónapos Babánk a problémám a következő lenne: altatások alatt sokat nyögdécsel, esti alvásnak kb egy 50 perces csukott szemmel morgás, vergődés nem tudom szebben leírni.

Valaki más esetleg aki ilyennel találkozott, vagy megoldás a dologra? Kicsit aggódók már ezzel kapcsolatban.

Sokan pl azt is furcsáljak, hogy altatni kell, sajnos nem tudom mit csinálni ezze próbáltam hagyni sírni de semmi értelem egyszerűen nem alszik el egyedül.

Viszont ez a morgás, vergődés kézd zavarni, valakinek valami ötlet esetleg?

Előre is köszönöm.



2020. febr. 20. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem is érdekel.


Nappal 5 perc és alszik, de este katasztrófa.

Már sokmindent probaltunk: le lett farasztva, alig aludt du, sokat aludt du, korábban raktuk le, később raktuk le


Szobában sötét van, kaja közben elbóbiskol, de aztan kipattan a szeme, nevet, kiveszi a cumit, nézegeti... Ott szoktuk hagyni, de akkor kis idő után sír, bemegyünk, kicsi simi, megint kijövünk és ez megy 1 órán keresztül.


Utána ha elalszik, végig alussza az éjszakát, max 1x kel, igy nem panaszkodom, de félek később borzasztó lesz altatni

2020. febr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

4-5 hónapos korban volt egy ilyen átmeneti időszak. Morgott, csapódott, vergődött. Főleg az esti altatásnál. Végül magától abbahagyta 1-2 hét után.

Abba nincs semmi furcsa, hogy altatni kell. Az a ritka, ha egyedül él tud aludni egy baba.

2020. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen én is attól felek, hogy ez később rosszabb lesz és mi is próbáltuk, hogy hamarabb később stb. nekünk sem jött be semmi.

Annyira akaratos már most látszik rajta, viszont én már kezdek belefáradni ezekbe az esti harcokba kb 3 hete megy a dolog előtte sem volt egyszerű de most....hűha nem semmi. Ha elaszik kb 3x vissza kell altatni mindig fel fel ébred.

2020. febr. 20. 14:00
 4/8 A kérdező kommentje:
Viszont igen ha egyszer elalszik akkor már oké a dolog 1-2x eszik, viszont egyből alszik tovább.
2020. febr. 20. 14:01
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos tanácsot nem tudok adni. Én elrontottam az biztos. 3 éves, minden este szó szerint vergődik hisztizik, mondanom se kell nagyon fáradt. Ahogyan én is és sokszor olyanokat mondok amit ezerszer megbánok. Szegénykém nem is emlékszik, hogy mit szokott este művelni.
2020. febr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jujj sajnálom, elhiszem hogy nem könnyű. Viszont igen ezt nem szeretném.

Azért is írtam le a problémánkat, mit csináljak máshogy, vagy várjam ki meg elmúlik.

Meg félek 1000x rosszabb lesz ha isten igazából elkezdődik a fogzás.

2020. febr. 20. 14:18
 7/8 Derwer ***** válasza:

A miénk 3hónapos, és majdhogynem álmában is folyamatosan jár keze, lába. Fejét emelgeti.

Korábban segített neki, hogy pólyában altattuk (csak este), de már nincs méret rá, így a hálózsákhoz igyekszünk szoktatni.


Napközben, mi (gyengéden) lent tartjuk a fejét, hogy azzal ne ébressze felmagát. Illetve szerintem szokott segítnei neki, hogy a fejének támasztunk egy párnát. Ekkor kicsit kevésbé emelgeti a fejét álmában.

2020. febr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 khniki ***** válasza:
4 hónaposan nálunk is minden borult. Igaz, én akkor raktam át a saját szobájába, a saját ágyába, addig babaöbölben aludt. Volt, hogy 40 percet ültem bent nála este, mire méltóztatott elaludni. Sírt,csapokdott... Itt még az éjszakái is nagyon nyugtalanok voltak. Aztán szép lassan megszokta, most lesz 6 hónapos, kb. 5 perc alatt alszik el esténként.
2020. márc. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!