Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Problémás nappali alvással...

Problémás nappali alvással mit tehetnék? Lesz ez majd jobb?

Figyelt kérdés

15 hónapos lesz a kisfiam. Az éjszakákkal sose volt nagy baj. De a nappalok mindig nehezek voltak. Pontosabban az alvás.

Éjjel szinte 3 hónapos korától (1-2 rövidebb időszakot leszámítva) 9-11 órákat alszik egyedül az ágyában. Nappal viszont mindig kellett valami segitseg (babakocsi, kendő, majd rajtam vagy velem aludt). Most már csak 1x alszik, de még minden nap igényli hogy vele legyek. Kb 1-1,5 alszik egyedül az ágyában. Majd megébred és velem alszik tovább. Így összesen 2,5-3 órát alszik egyszerre napközben.

Azért nem hagyom rá hogy felkelljen ennyi idő után mert még nyűgös, álmos, utána katasztrófa lenne a nap második fele ha nem aludna vissza. Így inkább vele vagyok.

Viszont sokszor izgulok hogy fog majd igy később az oviban aludni.

Tudom az még sokára lesz, de néha mikor eszembe jut aggódok hogy hogy lesz ez így a későbbiekben.


2020. ápr. 28. 15:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Irigykedni jottemill. tapasztalatot megosztani bolcsiben alvasrol :D A nagy borzalmas alvo volt ejjel, nappal csak velem aludt, de akkor legalabb 2-4 ora megvolt egyben, a kicsivel, ha makom van, alszik egyben 4-5 orat, amugy ebred atlag 3-4x o is, de ez meg mindig millioszor jobb, mint a nagynal, cserebe nappal rajtam sem alszik sokat, 30-45 perceket. Ezt azert irtam le, hatha segit a tudat, hogy mar alapbol milyen jo helyzetbol indulsz.


A nagy 2 eves kora elott kicsivel lett bolcsis, ott egyuttalszanak a tobbiekkel egy szobaban, igy az nagy huzoero, mar elso alkalommal aludt. Vegul 2,5 evesen viszont teljesen elhagyta a nappali alvast, a bolcsiben sem tudtak ravenni. Cserebe este elobb fekszik.

2020. ápr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!