Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Meddig tudtátok a 60x120cm-es...

Meddig tudtátok a 60x120cm-es kiságyban altatni a gyerekeiteket? Mennyi idős korban és mire váltottatok?

Figyelt kérdés
2020. júl. 6. 23:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%
A pontos korára már nem emlékszem, 7 esetleg 8 éves lehetett, mikor kicsi lett neki az ágy. De ekkor már nem altattam, aludt szerencsére magától is. Utána egy rendes, felnőtt méretű 1 személyes ágyat vettünk, azóta azon alszik. Ezzel már valószínűleg nem lesz olyan gondunk hogy kinőné.
2020. júl. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
1-es:!????? 7-8 eves???? Hogy valaszoljak is: 2.5 eves koraban kapott 160x70-es agyat leesesgatloval.
2020. júl. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
#2: Igen, annyi volt. Közben belegondoltam, akkor kapott új ágyat, mikor kezdte az iskolát, tehát 7 éves volt. Addig jó volt a régi, elfért rajta, szóval nem lett volna értelme újat venni. Bár az lehet nem 120-as volt, hanem inkább 130 körüli hosszúságú (még az én kiságyam volt valamikor, apukám csinálta anno).
2020. júl. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
2 gyerekem van, a lánykámnak anno 1 éves kora előtt váltuttunk. Állandóan koppant éjjel a feje, forgolódni akart, de nem sikerült. Ő leesésgátlót kapott, úgy csináltattunk. A fiam kisautós ágyat kapott tavaly (1 éves kora után), 2 oldala autós ott magasabb, nem tud lefordulni, az autó elején mászik ki-be. Nagyon szeret benne aludni.
2020. júl. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
2 év 4 hónaposan kapott a nagy. A kicsi most 15 hónapos és erősen gondolkodom, hogy neki már most kellene nagyobb, mert rosszul alszik. A nagy 90*200-ast kapott.
2020. júl. 7. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
1-es, 130-as ággyal is elég durva. Nagyon kicsi növésű voltam, de így is 120 centivel kezdtem az elsőt. Na most ez olyan mintha most felnőttként 170-es ágyban kellene nyomorognom...
2020. júl. 7. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2,5 évesen cseréltük le.
2020. júl. 7. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1-es, én sem értelek, elképzelhetetlennek tartom hogy 7 éves koráig ebben a pici ágyban aludt volna, szerintem te valamit félre értettél. A kisfiam 5,5 éves unokanővére szerintem már sem férne el ebben a pici ágyban, pedig nem nagy kislány és vékonyka is.

Én is valahogy így 2-2,5 éves korig gondoltam egyebkent, persze meglátjuk mert ő nem kicsi annyira. (Most 1,5 éves)

Eddig jól alszik benne, de bevallom picit bánom hogy anno nem 70x140-es kiságyat vettünk.

Még egyszer köszi mindenkinek és a tippeket is.

2020. júl. 7. 06:54
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
Nem volt még másfél éves, amikor levettük a rácsokat, és amikor oviba ment, akkor kapott, igazi nagy, anyukás ágyat (szerinte :D )
2020. júl. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20%
#1 vagyok. Érdekes, akkor ezek szerint mindenki le szokta már jóval hamarabb cserélni a kiságyat. Az én fiam szinte mindig az oldalára fekve aludt, behúzott lábakkal. Éjjel sosem forgolódott, ha későn értünk haza és én fektettem be az ágyba, akkor reggel keltéskor centi pontosan mindig ugyanabban a pozícióban találtam rá, mint amiben este volt. Kérdeztük tőle már korábban is, hogy nem pici-e, és mindig azt mondta hogy nem, szereti ezt az ágyat, elfér rajta. Így nem vettünk újat, mert nem lett volna értelme. De aki forgolódós, és úgy alszik mint egy deszka, annál simán el tudom képzelni hogy már korábban kicsi tud lenni neki az ágy. De azt azért nem tartom reálisnak, hogy 4 éves kornál hamarabb kelljen lecserélni az ágyat. Ekkor kb. 100 centi körül vannak a gyerekek, lehetetlennek tartom hogy ne férjen el egy 120 centis ágyon. Pl. amit az #5 írt, hogy a 120 centis ágy kezd kicsi lenni egy 15 hónapos gyermeknek, az kb. olyan mint ha egy átlagos méretű felnőttnek kicsi lenne egy 260-as ágy.
2020. júl. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!