Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti mondanátok ilyen mesét a...

Ti mondanátok ilyen mesét a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

Gyakorlati meseterápia. Egy mesekönyv, ami hétköznapi történeteket mond el, hétköznapi gyerekekről, hogy rávezesse őket a mindennapi feladatokban a helyes döntésre.

Például, hogy egy kisfiút öltöztet az anyukája, majd a végén valamin nevetnek egy jót, és felteszi a kérdést, hogy ugye te nem szoktál sírni, ha anyukád öltöztet?


Mesélnétek ilyeneket a gyerekeiteknek?


2015. márc. 4. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze. Bár nálunk mindennapos, hogy az aznapi események elmondása az estimese.
2015. márc. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én megvettem Berg Judit: Hisztimeséket. Néhány rövid mese van benne hisztiző gyerekekről, pl. nem akar felöltözni - amit ráhagy az anyukája - és ezért nem tud a barátaival játszani. Vagy nem pakolja el a játékokat, amik ezért el akarnak költözni. Meg van benne egy mese egy kislányról, aki sokat hisztizik, ezért meglátogatja a Hisztimanó, a mese végén pedig a kislány belátja, sokkal jobb, ha nem hisztizik. Az én lányom inkább a rossz példát tanulta meg belőle :)

Azt vettem észre, hogy azok a tanmesék, amiknél tényleg lenne a gyereknek mondanivaló, túlságosan érzékenyen érinti őket. Például nehezen szoktak be az oviba, és az oviról szóló meséket kifejezetten nem szerették ebben az időben. Úgyhogy most már nem próbálkozom ilyennel. Ha a gyereknek valamivel problémája van - például az öltözés - akkor túl stresszes neki, ha még az esti mese is erről szól. Legalábbis az enyémeknél így van.

2015. márc. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Picivel nagyobbaknak, de a Pottyos Panna is ilyen mese. En azt imadtam, megveszem majd az enyemnek is.
2015. márc. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!