Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy kell elaltatni napközben...

Hogy kell elaltatni napközben a babát?

Figyelt kérdés
Az esti rutinunk megvan már az elejétől, az tök jól működik, de a napközbeni altatások általában katasztrófálisak, 5-10-15 percig teljes tüdőből ordít, így alszik el. Van mikor pont akkor lesz álmos, amikor éhes is, ilyenkor mázlim van, mert akkor a tápszeren szépen elbóbiskol, beteszem az ágyba, és alszik. De ha pont nem akkor éhes, akkor nagyon ritkán tudom ordítás nélkül elaltarni. Ti hogy csináljátok, van valami bevett rutinotok napközben, amivel alvásra tudjátok hangolni? 5 hónapos a lányom.

2020. júl. 10. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4.5 hós. Két-két és fél óra ébrenlét után elkezd nyűgösködni, kicsit pityeregni, akkor felveszem bölcsőtartásba, az elején még fészkelődik, gyorsan sétálok vele körbe a házban, úgy pár perc alatt elalszik.
2020. júl. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vagyis inkább úgy fogom, hogy félig felém fordulva fekszik, a két lába között van a kezem, ami a fenek3t/derekát tartja, és az alsó karja lóg a karom meg az oldalam között. Ez a póz jött be a legjobban, mert így biztonságban érzi magát meg nézelődni sem tud annyira :)
2020. júl. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam az elejétől fogva, hogy amikor már látszik hogy fáradt, álmos, akkor felveszem picit sétálok vele hogy megnyugodjon, de még ébren beteszem a kiságyba, cumi szájba, szundikendot odaadom, aztán elalszik pár perc alatt. Ha sirdogal ami ritka, akkor megprobalom simogatom susogok, dudolok neki, ha így se akkor végső esetben kiveszem, aztán ha megnyugodott csendben van lerakom ujra.


Már megszokta hogy így alszik el, szóval 90%ban,, ha elég fáradtan rakom le akkor pár percen belül egyedül elalszik.

2020. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Derjaderja ***** válasza:
100%

Nálunk az ébren lerakás sose működött.

Vagy szopizva vagy babakocsiban/hordozóban tud jól elaludni. Kb ennyi idős volt, amikor rászoktam, hogy a kertben leültem egy szèkre és csak picit ringattam vagy előrehátra húzogattam a babakocsit, néha olvastam is hangosan a könyvemet. Így szépen elaludt.

Anyukàm egy ilyen függőágy-hintában altatta el gyakran.

2020. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A kezemben is ugyanúgy ordít. Ő is 2-2,5 órát bír ébren maradni, mikor elkezdi dörzsölgetni a szemét, meg ásítozik, szóval ha egyértelműen már álmos, és olyankor ha a kezembe veszem, hogy esetleg elringassam, ahogy a karomba veszem, elkezd csapkodni és ordítani, mint a sakál. És így ordítja a kezemben álomba magát. Ha nem veszem fel, amikor álmosodik, akkor meg ugyanez, csak az ágyban, szóval a vége az, hogy mindig felveszem, és álomba ringatom, vagyis hát a karomban álomba ordítja magát. Igen, a babakocsi még működne, csak ott meg 30 percnél többet nem tud aludni. Na bocsi a brutálisan többszörösen összetett mondatokért.. egyszerűen nem tudom elkapni azt a pillanatot, amikor már elég álmos, hogy elaludjon, de még nem túl fáradt. Nagyok ritkán előfordul h a mi nagy ágyunkon játszunk, és egyszer csak szépen játék közben lenyugszik, elkezd nagyokat pislogni, és a kezemet fogva elbóbiskol. De ez 20ból 1 alkalom. Mindenhol azt olvasom, hogy a napirend a gond, mármint pont az, hogy nincsen. Dehát azt meg igény szerint etetve lehetetlen kialakítani, vagy lehet h ez is csak nekem nem megy. De hát van hogy 3 óra múlva követeli a kaját, van hogy 4 óra múlva se kér még. Van hogy fél órát alszik, van hogy másfelet. Lehetséges egyáltalán ennyi idősen a napirend?
2020. júl. 10. 14:42
 6/11 A kérdező kommentje:
Este teljesen egyedül alszik el. Fürdik, eszik, még ébren beteszem az ágyába, és pár perc alatt elalszik gyönyörűen.
2020. júl. 10. 14:44
 7/11 A kérdező kommentje:
Lehet h nem várom meg, míg nagyon álmos lesz? Nem kéne rögtön a második szemdörzsölésre elaltatnom? Csak akkor meg attól tartok, hogy túlfárad, és azért nem alszik majd el. Mert amikor már álmosodik, akkor kezd nyűgös is lenni. Jaj lehet h nem kéne ennyire túlgondolnom, csak úgy sajnálom, amikor olyan keservesen sír, mikor altatom, mintha nyúznám.
2020. júl. 10. 14:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok: nyugi, nálunk sincs napirend, de ő sokkal gyakrabban szopizik, kb másfél óránként. És tök random, hogy mennyit alszik egyszerre. Nekem is sír néha a kezemben, akkor nagyon lendületesen ringatom.
2020. júl. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm a válaszokat, akkor majd ezek szerint kialakul meg elmúlik. :D
2020. júl. 10. 19:40
 10/11 khniki ***** válasza:
Nem lehet, hogy mostanában kezdett valami új mozgásformát? Mert nálunk mindig akkor váltak katasztrofálissá a nappali altatások.
2020. júl. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!