Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ha felcseréli a nappalt és az...

Ha felcseréli a nappalt és az éjszakát, hogy lehet helyrebillenteni?

Figyelt kérdés
Nappal legyen ébren többet, akkor is, ha sír és dörzsöli a szemeit? Ha hagyom nappal aludni többször, az éjszaka maga a pokol és nem alszik szinte semmit. A túlfárasztásról is rosszakat hallottam. Akkor mi a megoldás?

2020. júl. 31. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Ilyenkor szoktam programot szervezni nappalra. Persze nem mindegy mennyi idős babáról van szó. Elviszem vásárolni, átmegyünk vagy áthívunk gyerekes anyuka barátokat játszani, leviszem a térre. Így "elfelejt" aludni és szép lassan kitolom az alvását. Ha estefele korán akarna aludni elviszem fürdeni így felpörög. Most hogy meleg van, többször is pancsolhat :) a lényeg, nappal te határozd meg, meddig marad fent. A lényeg a fokozatosság, ne akard egy nap alatt visszaállítani. Minden nap kicsit többet legyen ébren amikor kellene ébren lennie.
2020. júl. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért az szerintem nem jó megoldás, hogy nem hagyod aludni,mert akkor túlfárad. Ilyenkor az a lényeg, hogy érezze a különbséget a nappal és az éjszaka között. Éjszaka legyen mindig sötét, ha fel is ébred, vagy etetni kell, akkor se kapcsolj villanyt, max egy éjszakai fényt. Ne beszélj hozzá, ne vidd ki a szobájából,vagy onnan, ahol éjjel alszik. Nappal lehet egy picit zajosabb a környezete, amikor alszik. Ne sötétísts be teljesen, érezze, hogy ez más, mint éjszaka. Szép lassan így helyre fog állni. De arra nagyon kell figyelni, hogy az elegendő alvás meglegyen neki.

Egyébként ajánlom ezt az oldalt:

Www.anyagyere.hu

2020. júl. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
9 hónapos. Köszönöm a válaszokat. Volt a héten olyan, hogy elmentünk strandra meg nagyobb sétára, látogatóink is voltak. Sajnos nem segített. A strandos napon 2x20 percet aludt egész nap, gondolom zajos és világos volt neki. Pedig pár héttel előtte többet aludt a strandon. Lényeg a lényeg, ugyanolyan rossz volt mindegyik éjszaka mostanában. Én annyira elfáradtam, hogy gyümölcsöt turmixolni is alig van erőm, nem tudom, mi lesz így.
2020. júl. 31. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!