Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretném helyrebillenteni a...

Szeretném helyrebillenteni a testtömeg indexem (diéta) tudnátok segíteni egy étrend mintával?

Figyelt kérdés

Rengeteget olvastam a neten étrendeket, de gondoltam megkérdezem itt, hátha valaki tud segíteni. 180cm és 90kg vagyok, szóval olyan 10-15kg-t kéne leadnom. Eléggé erős testalkatom van. Nagyon szélesek a vállaim, a hátam. Nehezen hízok, de nagyon sokáig játszottam és felszedtem egy csomót. 1.5 év alatt híztam 15-20kg-t. Gondolkodtam rajta, mi lenne, ha átmennék vegetáriánusba 1-2 hónapra, hátha az megoldaná a problémámat. Edzés tervem már van és tervezek fehérjét is szedni. Heti 5x2km futást beterveztem, mint kardio az elején.



Szóval. Lényegében az lenne a kérésem, hogy segítsetek egy normális étrendet összeállítani, amivel ezt elérhetem :) Nagyon köszönöm! :)



2016. szept. 3. 21:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem hízol nehezen. Én hízom nehezen, állandó alapos túlevéssel (nagyon sok gyors szénhidráttal és zsírral, de tényleg nem kispályásan nyomtam, emlékeim szerint) évi 1 kiló jött fel :D De kitartottam évtizedeken át.

Vega koromban pont ugyanúgy híztam, szerintem az amúgyis alkalmasabb hízásra, nem értem, miért gondolja bárki az ellenkezőjét. Inkább a szénhidrátszegény étrend segít sokaknak, no persze, én simán túleszem magam napi 30 gramm mellett is (de kevésbé, mint sok szénhidráttal). Kalóriadeficit kell s kinek mi jön be ehhez.

Fehérjét nem kell szedni, ha rendesen eszel.


Az a helyzet az étrenddel, hogy nem mindenkinek ugyanaz a jó. Rá kéne jönni, neked mi passzol s mire vagy hajlandó.

De ha nincs preferenciád, tipikus szálkásító étrend és kész. Lődd be a mennyiségeket tapasztalat szerint, előre nem tudható, mekkora a kalóriaigényed.

2016. szept. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!