Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Megpróbáljam a gyerekszobába...

Megpróbáljam a gyerekszobába tenni?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves, egy 4 hónapos gyerekem és a lakásban 1 gyerekszoba. A nagy szinte születése óta a gyerekszobában alszik és átjárkáltam hozzá szoptatni anno. Ez jó is volt így. A kicsit is szerettük volna saját ágyba szoktatni, de gyakran 5-ször kel éjszaka, majd a reggel is akár 2 órával korábbi időpontot jelent, mint a nagynak. Emellett sokszor sír, nyüglődik, így most velem egy ágyban alszik a hálószobában, ami pont akkora, mint az ágyunk, nem fér el itt egy komód sem.

Szerintem kezdi észrevenni, hogy velem alszik és ezt fogja megszokni. Viszont a nagynak is szüksége van az alvásra és félek, hogy megborul, ha 1.5-2 óránként felsír a kicsi és átjárkálok.

Ti mit csinálnátok a helyemben?



2020. okt. 5. 06:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%

Nappali?


Ha nem megoldható, akkor elkezdenék nagyobb lakásban gondolkodni.

2020. okt. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyesnek igaza van. Nyilván ez egy kényszerhelyzet, rossz és rossz megoldás között lehet választani. Ha nagyon nincs szeparálásra lehetőség, akkor max. reménykedsz hogy könnyen a helyére szokik majd, azért ilyen is van.
2020. okt. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
29%

Nem szokik meg semmit, felejtsétek már ezt el... vannak igényei és ezt jelezni fogja és ennyi. Ha olyan típus, aki nem alszik jól egyedül, 10 hónaposan is 8x fél fog kelni. Én együtt alvás híve vagyok, de a fiam egyértelműen jelezte, hogy ő egyedül jobban tud.


Tuti nem raknám a nagy mellé, csak ha nagyon jó alvó és nem kel fel a mászkálásra, sírásra. Amúgy egy bölcső sem fér az ágy lábához? Költözzetek a nappaliba esetleg.

2020. okt. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem raknám be a másik gyerekhez. Nekem is ez volt a baj. Bár 8 éves a másik gyerek. Sajnos nekem felcserélte a baba a nappalt és az éjszakát. Nsgyon sokat van fenn éjjel. Most úgy áll nálunk a dolog, hogy a nagyobb gyerek átment aludni a hálóba a férjemhez én meg kiköltöztem a babához a gyerekszobába. Szegénykém fáradt volt. Nem akartam, hogy az órán elaludjon. Így is felkel éjjel ha nagyon hisztizik a baba.
2020. okt. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
75%

"Nem szokik meg semmit, felejtsétek már ezt el... "


Hát örülj, hogy ilyen szerencsés voltál, és a gyereked igényei megegyeztek a tieiddel és a normalitással. Nővéreméknél a 10 éves gyerek is ott alszik az anyjáéknál a kétéves tesóval egyetemben. És nem egy ilyen van az ismerősi körömben, és borzasztó vérhugyozós, mire külön ágyra, szobába tudják szoktatni a gyereket. Aki szerencsés és a gyereke magától szokik rá a különalvásra, az persze értetlenkedik nagy szájjal, hogy "de nem lehet odaszokni".

2020. okt. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
17%
5-ös... értő olvasás...nem, nem egyeztek meg, én vele akartam aludni, azt pártolom a kötődő nevelés miatt. Erre a fiam ne. Jól aludt velem, 20 percenként kelt, nyöszörgött. Azóta alszik, amióta külön van a kiságyában. Nem volt könnyű elfogadni, azt hittem nem ragaszkodik hozzám, baj van velünk. Aztán rájöttem, hogy ő ilyen.
2020. okt. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
43%
6: sikerült kiemelni a kommentem jelentés szempontjából legirrelevánsabb részét. Akkor a te igényed nem ez volt, ettől még egy marhaságot állítottál, miszerint ehhez nem szólhat hozzá a gyerek.
2020. okt. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
51%
*szokhat
2020. okt. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%

Ne a nagyot zavarja!

De igazàból nem értem... Amikor jött az ötlet a 2.gyerekre,akkor nem tűnt fel hogy nincs elég hely?

2020. okt. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
16%
7-es,nem szokja meg. Ahogy az enyém se tudta megszokni az együttállást, mert nem volt neki jó. De nyilván a különalvást megszokná szerinted, ha nem akarná. Mindent lehet erőltetni, csak nem biztos, hogy van értelme. A 10 évesnek meg valószínűleg van valami szorongása, azért alszik a szüleivel. Egy csecsemőnek normál esetben igénye,hogy az anyjához közel legyen. Nem lehet beszoktatni az ágyba3( 4 hónapos...ne. 4 éves) meg ölbeszoktatni, meg cicire szoktatni meg az összes többi marhaság, amit itt gyk-n olvasol. Majd, ha megérik az idegrendszere és el tudja mondani, mi a baja, akkor majd lehet külön altatni. De ha valakinek az jó,hogy 45x kell átmenni éjszakánként a gyerekszobába, csinálja.
2020. okt. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!