Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Más gyereke is ilyen katasztro...

Más gyereke is ilyen katasztrofálisan alszik?

Figyelt kérdés

Egy éves a kisfiam, azt már elfogadtam, hogy 5 hósan a legtöbb babának borul az alvása és többször kel. De most már 2 hónapja minden éjjel óránként kel fel és már nem bírom. Mindent próbáltunk, kapott fájdalomcsillapítót a fogára, raktam be hozzá ruhadarabot, hátha szepa (amúgy az ágyunk mellett van a kiságya, nem alszik messze), próbáltam neki több ételt adni, de amúgy se eszik rosszul. Felmerült bennem a mozgásfejlődés, de nem tudom az elhúzódna-e ilyen hosszan. A napirendje egyébként tűpontos, azzal talán nincs baj. Most már pszichológuson gondolkozunk, hátha az segít.

Más is volt így ebben a korban? Mikor, hogyan lett végre vége?



2020. okt. 19. 11:27
 1/9 -Piciny- ***** válasza:
81%
Mar bocsánat de szerinted egy 1 évessel mit tud kezdeni a pszichológus...nevetseges. igen más is volt/van ugyanebben a cipőben mint te ,ez a túl kell élni időszaka.En a helyedben esetleg valamilyen etelintoleranciara gondolnek,esetleg nem-e éri túl sok inger.Vagy szimplán csak rád vágyik.
2020. okt. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A pszichológust nem neki gondoltam, hanem magunknak, mert már érzem, hogy egyre türelmetlenebbek és ingerültebbek vagyunk az alváshiány miatt és nyilván ez is gerjesztheti a problémát.

Étel intoleranciára nem gondoltam, mert amúgy a széklete, mindene rendben van és nem is látszik úgy, hogy a hasa fájna.

Nem tudom, szerintem túl sok inger nem éri, délelőtt itthon szoktunk játszani, a déli alvása után játszóra megyünk, aztán egy kis esti séta. Egy nap van, amikor babaúszásra megyünk és egy másik nap ringatóra.

Az nekem is eszembe jutott, hogy az én közelségem kell neki éjszaka, de olyan ellentétes vélemények vannak arról, hogy jó-e rászoktatni a babát az együtt alvásra...

Tudom, hogy ezt túl kell élni és rajta is vagyok, csak gondoltam pár sorstárssal tarthatnánk egymásban a lelket.

2020. okt. 19. 11:53
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

HA melletted alszik akkor vedd oda.

Enyém sosem aludt a kiságyban. Mellettünk aludt sokáig.

Azóta felnőtt,és nem lett degenerált,nem lett anya pici fia szindrómás,teljesen normális kedves srác lett belőle :)

2020. okt. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 -Piciny- ***** válasza:
Értem, meg véletlenül sem akartalak megbántani. Tudom milyen a kialvatlanság, a nagyobbik fiam 5 eves most ,de fixen 3 e és koráig rengeteget kelt.Es igen könnyen lehet hogy ő is erezte rajtam emiatt a feszkot, hogy türelmetlenebb vagyok,és nem a nyugodt Anyukát látta,így hát éjjel is gondolta megpróbálja hátha jobb passzban tálal.ki tudja?! Ő nem volt egyuttalvos (szerencsére)így mindig mentem hozza.nala sem volt semmi baj,ahogy nőtt, úgy rendeződött az alvása is.Tehat más tanácsom nincs, mint kitartás!!!Estleg ha van nagyi,néha elvihetne hogy te tudj aludni
2020. okt. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Hiába pontozol le,akkor is így volt-van.
2020. okt. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, részemről mindenkinek ment a zöld. Ezt az együtt alvást még meggondoljuk akkor legvégső megoldásnak. Aztán várjuk, hogy jobb legyen. :)
2020. okt. 19. 13:24
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
8 hónapos a kisfiam. Az enyém most alszik, de alvás közben nyoszorog. Az se sokkal jobb 😀 hat sajnos vannak ilyen időszakok. Majd elmúlik. En ezzel vigasztalom magam.
2020. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Pròbàld magad mellè venni. Ha a közelsèged hiànya miatt kel, akkor megoldòdik.

Szintèn 1 èves a lànyom, min. 3x, van amikor 10x kel èjjel. Mellettem van, mert kèptelen lennèk ennyiszer kikelni az àgybòl.

2020. okt. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 13 hós a kislányom, és brutális éjszakáink vannak, már én sem tudom mit csináljak..a napirendünk nekünk is megvan, este fél 8 körül kerül ágyba, és rendszerint hajnal 2-3 körül úgy ébred mint aki köszöni szépen kialudta magát, leghamarabb hajnal 5 körül tudom visszaaltatni, max másfél órára. Akármit csinálhatok, homeopátiás bogyók, tízezres illóolajok végelkeseredésünkben, etethetem, ringathatom egy órát, akkor sem alszik! Még úgy sem, ha átviszem a mi ágyunkba, ezzel a szepa is kizárva, úgyhogy mostmár nagyon televan a hócipőnk, szó szerint egyetlen egy éjszakánk nincsen ami normálisan telne, és ez nagyon gáz lelkileg, és agyilag is! Nem gondolom, hogy bármije fájna, mert ha mellettünk alszik el az éjféli ébredés után, nevetve ül fel köztünk a hajnali bulira. Az sem mellékes, hogy egyáltalán nem gondolom, hogy egy ekkora gyereknek elég a napi összesen kb 10 óra alvás a napközbeni alvással együtt. Próbáltam már később altatni mint fél 8, csak még sz*rabb volt a helyzet, és az sem volt megoldás, hogy nem veszem ki a kiságyból, “hagyom sírni” (mindig bementem hozzá pár percenként) de ő nem az a típus aki feladja az ordítást, így ez sem opció nála. Ne haragudj, hogy érdemben nem tudtam hozzászólni, de kitartást kívánok Neked, és mindenki másnak akinek rossz alvó a babája/gyereke, egyszer csak vége lesz!🙄🍾
2020. okt. 21. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!