Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig lehet ezt bírni? 11...

Meddig lehet ezt bírni? 11 hónapos baba alvása egyre katasztrofálisabb, valami baja lehet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokan szenvednek ettől, és fogzás meg szep. szorongásra fogják, de ezt nem lehet bírni sokáig. Férjem dolgozik, nekem is ott van még a nagyobbik lánykám és nem bírom napi 3-4 óra alvással. Mi lehet a megoldás?

FÉl éves koráig szuperul aludt, azóta időről-időre rosszabb. Eleinte 1 helyett kétszer kelt, aztán 2-3 óránként és most már éjfélkor felsír, van hogy vissza sem tud aludni, és 2-3-ig megy a műsor, hiába minden nyugtatás. Nem alszunk vele, de kipróbáltuk, az sem változtatott. Próbáltuk, hogy Apa megy be és fekszik le, hátha csak megszokta a cici miatti kelést, nem megy a leszoktatás, mert csak felhergeli magát és akkor nagyon nehéz visszaaltatni. Eddig minden 3., 4. éjszaka volt ilyen, most már szinte mindegyik. Nem hiszem, hogy nincs valami megoldás! JA, és mindig ugyanabban az időben szinte, ilyenkor reggel meg húzza 9-10-ig. Segítsen, aki tud!


2015. nov. 9. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
ne hagyd reggel sokáig aludni,ezért sem tud éjjel aludni rendesen,szép lassan ébreszd egyre korábban,hogy lassan kb. 7 körül induljon a napotok.napközben hányszor alszik?fiammal ekkortájt hagytuk el a kétszeri alvást,a délelöttit tettük egyre késöbbre,mig olyan késön aludt el délelött hogy betudtuk azt a délutáninak,igy este max kicsit hamarabb elfáradt,de aludt éjjel rendesen.
2015. nov. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fél 8- 8 között kelt ő, de ha éjjel kimarad 2 óra, akkor így tovább alszik reggel. Csak azt pótolja, ami kimaradt éjjel. Felkelthetem, de akkor tiszta nyűg lesz, amíg le nem rakom aludni. És akkor meg kétszer fog aludni. Most egyszer alszik ebéd után. A 9-10-ig alvás volt előbb következmény az éjszakázása miatt.
2015. nov. 9. 09:14
 3/7 anonim ***** válasza:
igen értem,csak igy ehhez hozzászokik,és azért nem fog éjjel jol aludni,nem hirtelen kell korábban kelteni hanem pl. 10 perccel hamarabb mindig szép fokozatosan.majd ezt a korábbi kelést igy bepotolja éjszaka,ugy mint ahogy most az éjszakait potolja.
2015. nov. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem én, amit írsz, de tegyük fel nem éjszakázik, csak felkel szopizni 2-3-szor, visszaalszik. Felkel reggel 8-kor (kb. 2 hete így volt)és napközben is minden rendben megy, majd ezután éjszakázik. Értem ez alatt, hogy 2-3 órát fent van, sír. Szóval nem hiszem, hogy nem álmos, hanem valami felébreszti mindig ugyanabban az időben. Van, hogy visszaalszik, van hogy nem.
2015. nov. 9. 09:32
 5/7 indigoh ***** válasza:

Nem ehes esetleg?


Azt olvastam valahol, hogy a babak az ejszakai ebredesuknel az elalvaskori korulmenyeket keresik. Ha az megvan, akkor gond nelkul visszaalszanak. Pl. ha ringatva aludt el, akkor hianyolja a ringatast. Nem tudom, egyedul alszik-e el.

Vagy, ha van plussallata, akkor csatold magadra egy fel napra, hogy atvegye az illatodat, esetleg aludj vele te egy ejszakat. (En polot vagy mas ruhamat nem mertem betenni a kisagyna, mert a fejere huzta.) Nalunk ez egy rovid ideig bevallt, majd ujra jott a foga. :(

Mostanaban, ha nagyon nyugos, egy kisparnaval alszik. Arra teszem ra a kisagyban, hason, o elhelyezkedik, nagyon edes, ahogy felig lelog rola. Termeszetesen, ha elaludt, kiveszem alola. Hasonlo poziciot vesz fel, mint amikor a vallamon aludt el.

Sajnos a fogzas nalunk is boritott mindent, 11 es fel honaposan kezdett ujra egyedul elaludni. Kitartas!

2015. nov. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi!Nem hiszem, hogy éhes, hiszen 9-kor szopizik, éjfélkor felébred, szopival nyugszik meg, és sajnos ilyenkor ha leteszem, 5-10 perc múlva elkezd sírni...nem mindig. Magam mellé teszem, sír...sok mindent próbáltunk, ágy áthelyezést még nem, bár sok helyre nem tudnánk, max a nőv€re szobájába, akkor meg ő sem aludna esetleg tőle. Nekünk ez az eg€sz nagyon új és nehéz, ugyanis a tesója szinte mintaalvó volt, most is az. Ő az első fognál picit éjszakázott, néhány napot és ennyi.
2015. nov. 9. 12:46
 7/7 indigoh ***** válasza:

Teljesen megertelek. A kisfiamnak egyszerre negy-negy foga jott, es olyan szinten megviselte, hogy kapta a nurofent, mellette dologelt kentunk, elhagytuk a kanalat. Par napig csak tapszert kapott. Olben ringatva aludt egy-egy kicsit, en meg teljesen zombi voltam. Aztan kb. ket het mulva, hirtelen jobb lett. Mikor mar ott tartottam, hogy vagom a centit, hogy hany napot kell meg kibirni a ket eves koraig. Mas tanacsom sajnos nincs, egy ido utan a tulelesre jatszottam. Mar elore rettegek, hogy mi lesz, ha jon a tobbi foga. Nyolcnal jarunk. A fogzastol most van egy kis nyugi.

Nekem elso baba, igy mashoz nem kell alkalmazkodni. Hasfajos es beteg nem volt, a fogzastol szenvedunk. Nekunk ez jutott.

2015. nov. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!