Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy tudtok együtt aludni a...

Hogy tudtok együtt aludni a gyereketekkel?

Figyelt kérdés
Mármint egy ágyban? Nekünk az ágy mellett van a kiságy. Reggel kivettem a babát de még visszaaludtunk. 9 hónapos. Illetve ő. Mert hogy engem folyamatosan beszorított. Ha arrébb mentem, jött utánam 😂 aztán keresztbe vágta magát. Gondolom, akik egy ágyban alszanak ott nem ilyen a baba?
2020. nov. 1. 21:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk az egyik gyerek szépen külön aludt, erre készültem a kicsinél is, de 3 hós kora körül feladtam, mert óránként kelt. Két éves koráig aludt velünk. Éjszaka 4-5x kelt, de legalább csak önkiszolgált én meg rögtön aludtam vissza. Babaként még elfért, de aztán kezdett jobban kitúrni, keresztbe feküdt, én meg vigyázzállásban félfenékkel lelógva az ágyról pont a kereten, szuper volt... Két évesen lebestéltem a szopásról mert már minden bajom volt, kapott nagy ágyat, ott mellé feküdtem, elaltattam, aztán mentem az enyémbe. Persze ébredt, jött utánam, újra kitúrt. Akkor átmentem az övébe... így kergetőztünk. 3 évesen kezdte aztán átaludni az éjszakát, akkor már csak hajnalban jött. 4 éves kortól alszik végre rendesen.
2020. nov. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
32%
Együtt alszunk és aludtunk mindig is. Szeretek arra kelni,hogy ráül a fejemre,megcsapkod. De általában elhúzódik messzire :)
2020. nov. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
62%

Mi csak néha alszunk együtt, de akkor ugyanez.. :D Olyankor általában csak ő alszik, én csak rövid időkre elszundítok... Olyankor szoktam magam mellé venni, amikor hajnalban elmegy a férjem dolgozni, és a gyerek meg felébred. Csak magam mellé veszem, és alszunk tovább.

Vagy ha beteg, akkor köztünk alszik. Mondjuk olyankor én alig alszom, szinte egész éjjel figyelem.

2020. nov. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk is ez volt. Mondjuk babaként végig külön aludt, de 2-3 évesen már volt hogy megébredt, és átjött hozzánk. Heti 2-3 alkalommal. Na olyankor én 15 centi helyen feküdtem. Ez egész addig volt vicces, amíg nem lettem terhes a kistesójával. Amikor már elkezdett nőni a hasam, egyrészt nem annyira fértem el olyan kis helyen, másrészt csak neki háttal tudtam aludni, ha nem akartam, hogy szétrúgja a hasamat (is). Akkor végérvényesen le lett róla szoktatva.

Babakorában el sem tudtam volna képzelni, hogy velünk aludjon, a férjem 2 méter és 120 kiló, biztos hogy nem tudtam volna aludni rendesen, hanem azt figyeltem volna, hogy mikor fekszik rá álmában a pár kilós babára.

De amúgy szerintem is minden gyerek ilyen. Mármint, hogy jön-megy-kalimpál álmában. Már 4 éves a fiam, de a mai napig pl. lerúgja a takarót, és képes úgy kelni az ágyában, hogy 180 fokkal el van fordulva, tehát a feje a lába helyén, fogalmam sincs, hogy csinálja :D

2020. nov. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%
A kórház óta velem alszik. Csak így akart aludni mindig is.Sose feküdtem rá,nekünk nem kellett körberakni semmivel. Szoptatni is,meg aludni is jobb volt így,mert csak felkelt,odaadtam és aludtunk mindketten tovább. :)
2020. nov. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
61%

15

Detto. Már a kórházban is csak rajtam aludt, itthon első éjjel próbáltam a kiságyat,de ordított benne,így velem alszik. Babaöböl néha beválik,ami szintén mellettem van az ágyban,de jobb szeret közvetlen mellettem aludni. Ráadásul rossz alvó, éjjel sokszor óránként kel és éhes.. így egyszerübb,kap cicit és alszunk tovább. De 3 hónapos lesz még így is képes kitúrni,addig ficereg felém,hogy a végén a hatalmas ágy szélén vagyok. Sokszor arra kelek,hogy keresgéli a cicit és a karomat/oldalamat próbálja szopizni. :D

2020. nov. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
41%

16

Az enyém már nagy baba,22 hónapos lesz a hónap végén.

Nyugodt alvása van,nem szokott keresztben feküdni,vagy rugdosni,pedig felteszi rám a lábát, maximum az a rossz szokása,hogy ha ébren szopik,vagy alvás közben, piszkálja a másik bimbómat és ez miatt nem tudok úgy aludni. :)

2020. nov. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudok együttaludni a gyerekkel.Ő tudna :-D
2020. nov. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!