Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól engednétek a...

Hány éves kortól engednétek a gyereketeknek hogy együtt aludjon a barátjával?

Figyelt kérdés
Elsősorban szülők válaszát várom,es a fiatalabbak megirhatják ők mikor aludtak legelőször együtt :)

2019. jan. 23. 18:37
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
10%
18-20, előbb nem engedném
2019. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
17%

Engem 20 évesen engedtek először fiúnál aludni.


21/n

2019. jan. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
93%
A kor csak az egyik tényező. Mióta ismerik egymást, hány éves a barátja, mennyire tűnik normálisnak, mennyire bízom a lányomban (gondolok itt most arra, hogy van, aki 16 évesen már érettebben gondolkodik, mint más 20 évesen; én például ritka éretlen 16 éves voltam, engem valszeg nem engedtek volna, mondjuk nem is volt barátom).
2019. jan. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
84%
Mi 15 évesen jöttünk össze a párommal, 12 éve vagyunk együtt. Mivel nagyon jó volt a kapcsolatunk már a legelejétől és a szüleim is látták, hogy nem vagyunk felelőtlenek, 16-17 éves koromban (párom 2 évvel idősebb, tehát neki 18-19) már együtt aludhattunk. Szerencsére mindketten érettebbek voltunk a korunknál kamaszként is, soha nem volt semmi "malőrünk". Az elején persze voltak viták és összezördülések a szüleimmel, de alapvetően zökkenőmentesen mentek a dolgok.
2019. jan. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
68%
15 évesen jöttünk össze és 16 évesen alattunk együtt először. Hozzáteszem, ezzel anya csak azt érte el, hogy nem otthon feküdtünk le egymással és biztos nem mertem volna segítséget kérni ha bármi baj van.... 🙄
2019. jan. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
94%
Velem nagyon szigorú volt anyukám, húsz éves koromig hallani sem akart ilyenről. És egyébként semmi értelme szerintem a túlzott szigornak. Édesapám (elváltak, nem vele éltem) szokásos mondása, hogy "a farok nappal is feláll". Magyarán ha két fiatal annyira le akar feküdni, akkor le is fognak. Inkább otthon tegyék, tiszta, rendezett körülmények között, mint a kocsiban, garázsban, éjjel a parkban, ésatöbbi... Így megmaradhat a normális, bizalmi kapcsolat a szülő-gyerek közt. És ami nagyon fontos, hogy nem alakul ki a gyerekben a bűnösség érzete. Sajnos nálam ezt sikerült elérni a tiltással, a folyamatos megszégyenítéssel, utánam szaglászással. Nem tudom magam elengedni felnőttként sem, bűntudatom van a szeretkezéstől, tiltott dolognak érzem. Pedig már saját gyerekeim is vannak. Náluk nagyon fogok erre figyelni, mert nem kívánom ezt nekik.
2019. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Én most 17 éves vagyok,barátom 20 éves,5hónapja vagyunk együtt. Nagyon jól megértjük egymást,nem siettet semmit,azt mondta akkor fogunk lefeküdni ha én is szeretném :) de anyának már mondtam ezt és igy sem engedi,azt mondja hogy tul fiatal vagyok. Nyilván fiatal vagyok,de én elég érettnek gondolom már magam. Nem tudom hogy vegyem rá..nem azt mondtam hogy most gyereket csinálunk,hanem mi csak egymással akarunk néha-néha aludni..
2019. jan. 23. 19:52
 8/46 anonim ***** válasza:
93%
Azt máris megmondhatod anyukádnak, hogy a fax nappal is feláll, nemcsak éjjel a takaró alatt. Nem viccelek, ezt így mond meg, hogy barmelyik napszakban, bárhol lehet csinálni, ha esetleg ettől félt téged. Ha nem ez a baja, hanem szimplán nem akar senkit kerülgetni reggel, meg éjjel, akkor mondja meg. Ne hagyd magad lerázni. Indokolja meg. Én 16-17 éves korában havonta, kéthavonta egy napot meg fogok engedni, de ne csak én kerülgessem az idegen fiút, hanem a lanyom is mehet majd aludni a fiúhoz. És csakis hetvegén, amikor másnap nincs iskola és munka.
2019. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
71%

14 éves voltam, amikor lett az első barátom, ő 16 volt. 2.5 évig jártunk együtt, ezidő alatt nem alhattunk egymással. Persze megoldottuk a dolgokat másképp. Nem tudom mivel jobb, hogyha nem "szem" előtt van 2 szerelmes gyerek.

A dühítő csak az volt ezután, hogy a hugomnak mindent lehetett 15 évesen, minden hétvégén együtt aludtak a barátjával. Jelzem, elég korán felelősségteljesen gondolkodtam, annak ellenére, hogy soha nem világosítottak fel, internetünk sem volt, mindig tudtam, hogy mit szabad, és mit nem. Baleset sem volt sose.

2019. jan. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

Mondtam már anyának hogy nem csak este lehet szexelni,hanem ugyan ugy tudnánk délután is amikor találkozunk..de nem fogunk. MÉG! De ez csak alvás lenne..de anya már ilyen beteges szinten kezeli ezt amugy,mindig mikor a barátomtól hazajövök elkezd faggatózni,hogy ugye nem feküdtünk le???

Ez már kicsit sok,mert tudom hogy ez a tiltás a későbbi szexuális életemre is hatással lesz,nem fogom tudni elengedni magam..

2019. jan. 23. 20:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!