Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tudná az apja is...

Hogyan tudná az apja is elaltatni?

Figyelt kérdés

Vagy bárki más, aki nem én vagyok :D Kislányom most lassan 4 hónapos lesz, de nagyjából egy hónapos kora óta nem tudja senki más elaltatni. Ami egyfelől cuki meg hízelgő meg minden, másfelől meg baromi fárasztó.

És nem arról van szó, hogy nem adom ki a gyereket a kezemből, mert de. Az apja home office dolgozik, ő rengeteget segít napközben, anyósom kétnaponta jön 1-2 órára látogatni. De akármilyen jól is elvan velük, aludni nem tud, csak az én kezemben. És igen, ez is para, hogy csak kézben tudjuk elaltatni, nálunk a fenékpaskolgatás nem működik, a babakocsit az első perctől utálja (most már valamivel kevésbé, hogy kicsit jobban kilát a mózesből, de az is rövid életű érdeklődés), a hurcikendőt nem szereti különösebben (csak rajtam működik az is), autóban utazni szintén utál (végigordítja az akármilyen hosszú vagy rövid utat is, piros lámpánál vagy dugóban extra erővel), szóval nem igazán vannak alternatívák az altatásra. Én próbálom az apjának mondogatni, hogy legyen kitartó, de abszolút megértem, hogy már nem is akarja megpróbálni elaltatni (ennek ellenére megteszi), amikor simán van olyan, hogy egy órán keresztül is járkál vele, ringatja, még énekel is neki (mondjuk az nem biztos, hogy segít :D ), és hiába álmos a gyerek, eleinte csak vigyorog nagyokat és bulizik, neki ez játék, utána már annyira fáradt hogy nyűgösködik, sírdogál az álmosságtól. És mindezek után odaadja nekem, ahol legfeljebb 10 percen belül szent a béke és hortyog nagyokat.


Nyilván imádom a lányom és nagyon jó érzés, hogy ilyen különleges meg egyedi kapcsolat van köztünk, de azért ez elég fárasztó, és éjszaka mostanság gyakrabban ébred, mint eddig, amikor nem is szopizni akar, hanem csak vissza kell ringatni. Ami feladatot a férjem teljesen jól átvehetne, részben, ha el tudná altatni.


A fentiek függvényében ti ezt a kérdést elengednétek? Vagy van valami trükk, hogyan lehetne hozzászoktatni a babát máshoz is, hogy ott is jól érezze magát és megnyugodjon, nem csak velem?


Köszönöm előre is!


2020. nov. 4. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem akarlak elkeseríteni, de nálunk ez pl csak rosszabb lett. 8.5 hónapos most, már szepa is van. Annyi a különbség, hogy pár napja nem kell ringatni, de nekem kell simiznem hogy elaludjon. Heti kétszer kb Sikerült férjemnek is elaltatni, ami nekünk bevált az a fitnesslabdán rugózás volt, esetleg próbáljátok ki.
2020. nov. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rá praktika.

Az enyém 2 éves. Altatni nem kell ugyan, de ott kell vele feküdni, amíg elalszik és csak én lehetek ott. Pedig imádják egymást az apjával.

2020. nov. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nàlunk is enyém az altatás, probálta már az apukája is de nála sosem volt alvás, csak játék meg sírás utánam. Szóval mi ebből nem csinálunk nagy ügyet, mert ha nálam 10-15 perc míg elalszik akkor mit kinlódjon az apja 1 órát vele, altatom én.
2020. nov. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nálam sem mindig 10-15 perc, csak miután már tényleg annyira kimerült, vagy már eleve félálomban van (lásd: éjszakai ringatások). Amúgy a napom fele altatással telik, legalábbis az utóbbi héten kb, mert hiába álmos, már annyira izgalmas a világ, minden felkelti az érdeklődését, egyszerűen borzasztó nehéz abba az ellazult állapotba hozni, ami az alváshoz kell. Így csak nyűgösködik meg sír. Cicin csak este alszik el, már rég elmúlt az a világ, amikor a szopizás volt a megnyugvás módja :(

Ez amúgy nem lenne probléma, csak anyósom már pl alig várja, hogy nála töltse az éjszakát (még jó ideig nem fogja), de ha mondjuk egy évesen is ilyen lesz, hogy mással nem tud elaludni, akkor nekünk még sokáig nem lesz egy szabad esténk sem, ami most még nem hiányzik, de később már gyanús, hogy ez változni fog.

2020. nov. 4. 09:50
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
A legtöbb szoptatott baba csak cicin alszik el addig, amíg szopik. Ez ugye annál, aki sokáig szoptat, akár 2-3 éves kor is lehet. És még hány olyan gyerek van, aki még ovisan is visszajár a szülői ágyba, mert fél a villámlástól, rossz álomtól vagy bepisilt... szóval ez ilyen műfaj. Nagyon különböző a gyerekek alvásigénye is, az én két gyerekem alvása is teljesen másképp alakult, és ami az egyiknél bevált, a másiknál nem. Mindenki hozott anyagból dolgozik :)
2020. nov. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Szoktatni kell szépen lassan,próbálkozni,hátha elalszik apánál is. Én itt elhibáztam azért is írom neked,hogy ti ne hagyjátok annyiban mert minél idősebb annál jobban ragaszkodik ahhoz amit megszokott. Az én fiam csak cicin tud elaludni,mert mi ehhez szoktattuk hozzá. Így nem volt soha sírás,nem volt nyűg az altatás,kényelmesnek tünt. Most 1,5 éves és csak én tudom elaltatni,apjával akármilyen szuper jó a kapcsolata,ha altatásra kerül a sor üvölt. Bánom,hogy nem próbáltuk többször,kitartóan az apával való alvást is. Persze nem úgy hogy lilulásig sírjon,de kettőt vinnyogott én már rohantam és vettem ki a kezéből,hogy majd én cicivel elaltatom mert sír. Eléggé rá voltam feszülve a fiamra. Apa is megunta,nem volt siker élménye,mert így utólag visszanézve nem hagytam érvényesülni. Nem baj ha kicsit sírdogál 10-15 percet érdemes várni hátha sikerül és többször próbálni,ha nem megy átveszed. Én ha újra csinálhatnám biztos ezen változtatnék,mert most iszom a levét hogy senkivel nem tud elaludni. Még este nem is gáz,mert nincs tervbe hogy máshol aludjon. De hogy nappal is csak én, meg mindig csak a cici,az már néha problémás. És iszonyat ordítást levág érte.
2020. nov. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Szia én este 8 ig dolgozok, haza érek fél 9 re, akkor a nagyobbik lányunk (8 éves) már az ágyában van de még általában ébren, ha haza értem mehet a feleségem fürödni, akkor a kicsivel (8 hónapos) átmegyünk a tesója szobájába, ott van 2 ágy, a galériáson alszik a nagy, a kicsit ringatgatom, aztán a lenti ágyon magam mellé fektetem hasára, és a hátát simizem, szépen el szokott aludni, kicsit még ott vagyok vele aztán ha már fürdött a feleségem, és alszik a pici, átviszem az ágyába. Úgy vettem észre, hogy sötétben jobban elalszik, a mi szobánkban mindig ég az éjjeli lámpa, ott nem igazán alszik el ha ledőlök vele az ágyunkra, a nagylányunk szobájában viszont a szekrények és a plafon tele van foszforeszkáló csillagokkal + a redőnyökön ami fény beszűrődik csak annyi van. Éjszaka ha felébred és a feleségem kel fel, cicivel alszik el a kicsi, ha én akkor ringatás vagy hátsimi és elalszik :-)
2020. nov. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!