Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem tud nélkülem aludni az 1...

Nem tud nélkülem aludni az 1 éves lányom, de néha a férjemmel is találkoznék végre, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindenki mondja, hogy nem hagyunk babát sírni, de ez már kicsit sok nekem. Születése óta minden éjszaka 6-8x ébreszt és mindig cicit akar. Sokáig le tudtam tenni este a kiságyba és 1-2 órát a férjemmel is lehettem kettesben (nem sok). Most már hetek óta este se lehet lerakni, ha nem vagyok vele, öklendezésig ordít. Tudom szepa meg minden, de ez így nem élet. A férjemmel is szeretnék lenni. Lassan oda jutok, hogy hagyom ordítani és nem érdekel, mi lesz a következméye. Ha elválnak a szülei, az se jóneki. Ki mit tenne?
2020. dec. 5. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem hagynám sírni. Az első időszakot egyszerűen túl kell élni. Sose hagynam sírni a gyerekemet oklendezesig. Úristen. Kettő gyerekem van. A házasságom is tulelte.
2020. dec. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Valószínűleg a foga jön, nem véletlenül ordít, hiszen beszélni nem tud...


Szoktasd le a cicirol, egy évesen már nincs rá szükség, viszont magaddal szúrsz ki, mert még bölcsibe is ez lesz a probléma.

2020. dec. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Ha egy házasság attól tönkremegy, hogy velük alszik a gyerek, akkor ott más probléma is van.
2020. dec. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Tudsz úgy nyugodt szívvel a férjeddel lenni, hogy a gyerek öklendezesig ordít?
2020. dec. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Megértelek. Nálunk ugyanez volt a helyzet. Kb. 13-14 hónapos korában javult lényegesen a helyzet.

Amióta pedig nem kap cicit (16 hó),csak egyszer ébred éjszaka, vagy még egyszer sem. Ezzel nem azt mondom, hogy válaszd el, mindenesetre én örülök, hogy megtettem. Jobban alszunk és 2(!) alkalommal kereste, amin nagyon meglepődtem.

Kitartás!

2020. dec. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Egy évesen már valóban nem kell a cicizés, mi is azóta alszunk éjszaka, mióta abbahagytuk.
2020. dec. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Pont tegnap írtam ki egy hasonló kérdést. Nekem is az a problémám,hogy az 1 éves kisfiam még mindig sokszor ébred az éjjel és csak cicivel alszik el/vissza,amit már nagyon kimerítő nekem is. A legtöbb hozzászóló azt tanácsolta,hogy próbáljam meg leszoktatni az éjszakai cicizésről. Főleg hogy nem is szopik igazából, csak kettőt kortyol és már alszik is,de ugye engem felébreszt és kialvatlanul kelek fel reggel. Én sírni biztos nem hagyom,annál én gyengébb vagyok,nincsenek kötélből az idegeim,meg hát a mindenem,ki sem bírnám. Biztos nem fog neki tetszeni,hogy nem kapja meg,főleg hogy kezdetektől ezt szokta meg,de most már muszáj változtatni ezen. Nem szeretném drasztikusan csinálni,mert neki a cici a mindene. Ma már próbálgattam,hogy mit reagál. Kicsi ringatás,itt nagyon nem tudta még hogy altatni szeretném,mert sose volt repertoárba. Mondjuk nem is szeretném a ringatáshoz szoktatni,mert az még fárasztóbb csak hogy lenyugodjon egy 10 percig lámpaoltás után meg ringattam. Utána lefeküdtünk simogattam,magam mellé fektettem,de nem vettem le a pólóm. Nagyon nem értette az egészet,rángatta már a ruhám és dörzsölte a szemét,álmos volt. Kicsit járattam mert még nem sírt csak kezdte nem tetszését kimutatni,elmászott,felállt,leült,nézett rám és totál nem értette.❤🤣 Mindig vissza fektettem,dúdoltam,simiztem,de aztán nagyon rázenditett. Úgyhogy ez ma még nem sikerült,holnap tovább fogom próbálgatni,egyszer csak elalszik...remélem.

A házaséletünk,házasságunk stabilnak mondható,de volt már jobb is nyilván. Hála Istennek a férjem nagyon intelligensen viszonyul ehhez a jelenlegi helyzethez. Látja ő is hogy nehéz ez a leválasztás dolog,sőt ő még lágyabbszívű mint én. Ma is mondta,mikor már sírt hogy áhhh hagyjuk ezt,ne csináljuk ezt vele,add neki oda,szegény stb. Azért mindig megtaláljuk a módját,hogy együtt legyünk,persze minőségben és mennyiségben nem olyan mint régen,de most ez egy ilyen időszak az életünkben. Nagyot csalódnék ha pont most menne félre amikor én próbálok több fronton helyt állni. Azonnal elhagynám és ezt tudja jól,remélem nem kockáztatná be.

Legalábbis én nem így ismertem meg.

2020. dec. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. A férjem intelligensen viszonyul ehhez szerencsére, csak én vagyok kiborulva és legszívesebben odaadnám hétvégére nagyszülőknek, ha tápszeres lenne, de úgy érzem, addig még éveket kell várnunk. Próbálja ő is altatni, de nélkülem csak sírás van.. Nem jön most fogacska éppen, az még rosszabb szokott lenni. Persze könnyen beszél akinek nem ilyen rossz évekig. Mivel már 1 éve mosott szar vagyok és napközben alig van erőm játszani a gyerekkel, kezd elegem lenni. Nem arra gondoltam, hogy leteszem, ordít és nem foglalkozunk vele, hanem pl. felvesz-letesz módszer v ilyesmi, ami egy idő után eredményes. Ha nem adok cicit, de ott vagyok vele, akkor is kitartóan ordít.
2020. dec. 6. 21:30
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Mindenkinek vattacukor és csillámpóni a gyereknevelés, csak neked nehéz.
2020. dec. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!