Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 éves gyereketek hányszor...

1 éves gyereketek hányszor ébred az éjjel?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom én már teljesen tanácstalan vagyok. Egyszerűen halvány gőzöm nincs mitől ébred fel ennyiszer a fiam. Jó esetben 6-7szer,de van hogy óránként. 5 hónapos koráig aludt a kiságyában,de kipurcantam és magam mellé vettem. De az ébredések nem ritkultak csak nem kell felkelni ami már sokat számít. Megébredni teljesen nem szokott hála Istennek, még csak az kéne,hanem felül és elkezd sírni de a szeme épphogy van csak nyitva. Olyan mintha nem tudna visszafeküdni egyedül. Cicin elalvós. Ezért így óránként,kétóránként pakolgatom a 11kilóját egyik mellemről a másikra amiből nem szív semmit mert kb egy perc múlva alszik. Ebből gondolom,hogy nem éhség miatt kel,akkor szopna. Fogzás sem lehet,mert mindig ez van. Próbáltam cici nélkül csak magam mellé lefektetni,hátha megtanulja hogyan kell ülésből visszafeküdni de nem jött be,kell neki a cici. Ő egyébként mosolygósan,kipihenten ébred csak én vagyok mosott kaki. Férjem ebből semmit nem érzékel,csak én kelek rá fel.

Minden babás ismerősöm alszik már az éjjel vagy max 1szer kelnek etetni,pedig még kisebbek is a babák.


Tapasztaltabb Anyukák! Ti mit tanácsoltok? Szerintetek én hibázom valamit el vagy egyszerűen ilyen a gyerekem?

Türelem és idővel kinövi vagy változtassak valamin?

Egyébként az együttalvás és cicin el/vissza alvás nem zavar,az nem gond,az ébredések mennyisége aggaszt.


2020. dec. 4. 14:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Okosat nem tudok ìrni, az èn egy èvesem is minimum 5x kel, viszont ő tàpszeres.

Az èn környezetemben lèvő babàk is mind jò alvòk, de semmit nem csinàlnak màshogy a szüleik.

Esetleg ètelallergia?

2020. dec. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

1

Nem hiszem,hogy allergia. Gondolom annak lenne más tünete is. Neki meg kutya baja soha. Eddig még beteg sem volt,semmi baja nem volt az egy év alatt lekopogom.

És azt megkérdezhetem hogy te hogy altatod vissza? El kell ringatni? Vagy cumival? Nem tudom a nem cicisek hogy csinálják,kiváncsi vagyok.

2020. dec. 4. 14:20
 3/19 A kérdező kommentje:
Volt aki azt mondta,hogy pont a cici miatt ébred fel,mert rákapattam és ez csak egy rossz szokás. De ezek szerint a tápszeres is ébred sokszor.
2020. dec. 4. 14:23
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján nekem az jön le,hogy mondjuk picit megébred..és a cici az ami visszaaltatja.

Ha jól értem a kezdetektől így csinálod,tehát számára alap hogy a cici a megnyugvás,visszaalvás kulcsa.

Ezen kellene sztem változtatnod,mivel te is írod hogy nem eszik,1 perc után alszik is tovább.

Az hogy mi fog beválni neki/nektek...háát! Minden baba más. Plüss,vagy anya ölelése,vagy simi,zene?

Elsőre nemfog tetszeni neki hogy nem kap cicit,de mégsem mehet ez így tovább.

Kitartást kívánok

2020. dec. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%

Az enyém egyszer hajnali egykor kel és egyszer reggel fel 8 körül. Majd 9-kor ébred.

Tapszeres. Ilyenkor adok neki tapszert és meg is eszi, de szerintem nem éhes. Olyan mintha a rituale kellene neki. Mert már gyakorlatilag alva eszi meg ha elveszem akkor is alszik tovább.

Nekem egy tapasztalt ikres anyuka azt mondta ezt csak néhány kutya kemény bőgős ejjellel tudta megoldani szinten egy éves kor fölött, amikor bizony nem ment oda hozzájuk és vissza aludtak kb egy óra alatt. De nekem ehhez meg nincs szívem. Aztan lehet van az a fáradtság 😂

2020. dec. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%
Szia nekem a 12 hónapos lányom is felébred, minimum egyszer, de fogzáskor van, hogy 5-6x is. De nálunk még tűrhető a helyzet, hamar visszaaltatom (ringatom+cumi, ez még kell neki), de újabban van, hogy magától alszik már vissza. Tápszeres, ha egyszer kel, eszik még éjfél-3 óra mikor hogy.
2020. dec. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%

Igen, ki fogka nőni :) Az enyém is ilyen sokat kelt anno, 1.5 évesen a 3x ébredés már megváltás volt.


Utána viszont kb. 1 év alatt sikerült áttérni a 0-ra, fokozatosan. Most 5 éves már.


Én max. 1x-1x vettem be magam mellé, nem is tudok úgy aludni jól -mert kitúr az ágyból, meg nehogy ráfeküdjek- meg persze a későbbi kiszoktatás miatt sem.


Idegrendszeri éretlenségnek tudtam be, és szépen lassan ki is nőtte. Sokszor csináltam azt, hogy nem mentem oda hozzá, hanem csak mondtam, hogy "ssssshh..." és vissza is tudott aludni. Szerintem megnyugtatta a tudat, hogy ott vagyok mellette.


Mi nem voltunk cumisak, de ha a kisfiad elfogadja, akkor esetleg ez is beválhat. Vagy cumis üvegből egy kis víz. Ha úgysem szopizik semmit, akkor ne nehezítsd meg a magad dolgát.


Érdemes azt is megnézned, elég kényelmes e a fekhelye a kiságyban (bébiőr lapok nem nyomják e, vagy pont hogy túl puha esetleg az ágy). Nincs e túl meleg/hideg. Én megpróbálnám visszaszoktatni a saját ágyába.

Elalvás idejével is lehet sakkozni, nálunk pl. ha túl későn fekszik le, sokkal nyugtalanabbul és kevesebbet is alszik.

Alvás előtt gyerekeknek való relax zene, meseolvasás, mint megnyugtatás.

2020. dec. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

2 szer


De voltak időszakok amikor 6-5-6 szor


Aőt olyan hogy 1-szer de nem aludt vissza

2020. dec. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon hasznos válaszokat írtatok Nekem,a 4es is nagyon jó.

Csak megmondom őszintén attól tartok hogy ha nem adok neki cicit,teljesen megébred és nehezen lesz utána vissza altatható. És az is lehet,hogy ugyanennyiszer fog ébredni és még a végén cici helyett ringathatom vissza. Na azt nagyon nem akarom,mert az még rosszabb. De ha nem próbálom ki,nyilván nem is tudom meg.

Az biztos,hogy lenne ordítás mert igen a kezdetektől ezt szokta meg. Mindenkinek köszönöm! Várok még esetleg hozzászólásokat,tapasztalatokat! Főleg aki ugyanígy csinálta és hogy mi lett a "vége"....

2020. dec. 4. 14:58
 10/19 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Nèha elèg a cumi, de sokszor vissza kell ringatni es maszkalni vele, ami szintèn nem könnyű 10 kilòval. De ő sem èbred fel teljesen szerencsère:)
2020. dec. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!