Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tudnám kitolni az...

Hogyan tudnám kitolni az altatási időt későbbre?

Figyelt kérdés

5 hónapos lány, általában este kb 12 órás intervallumban van alvás. Este 7-kor ő már kidől és alszik, akármi is van, és reggel 7-kor pedig átvált a nappali üzemmódra.

Megpróbálnám kicsit kitolni, hogy nem alszunk 7-kor, de eddig mindig csúfos kudarcba fulladt a dolog. Az, hogy erőszakkal ébren tartom és később kezdünk bele az esti rutinba, én nem látom, hogy különösebben hatékony lenne, negyed-fél órát tudok max kicsiholni még belőle reggelre, azon az áron, hogy akkor a fürdetés és altatás nagy részét úgy kezeli, mintha elevenen nyúznánk. Amúgy ha álmos, akkor pillanatok alatt elalszik, egyébként meg a fejem tetején is pöröghetek, nem történik semmi (ezt sajnos nem tőlem örökölte, nekem elég 5 percig lehunyt szemmel feküdnöm, és bárhol, bármikor... főleg ugye az utóbbi hónapokban).

A családi ritmusba sokkal jobban illeszkedne, ha később, 8-körül ébredne, ezért szeretném, ha később is aludna el. Ezt hogyan érhetném el kíméletesen?


2020. dec. 29. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha megpróbálnál valahogy egy nappali alvást becsempészni még közvetlenül (1-1,5 órán belül) az éjszakai elé? Egy félóra is elég lehet. Azzal sztem se próbàlkozz, hogy nem hagyod elaludni, ha fáradt. A másik alternatíva a család napirendjét igazítani hozzá, de gondolom ez nem megoldható.
2020. dec. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább örülj,hogy végig alszik. :D Az én 5 hónaposommal fél 9kor fekszünk,leginkább 9 fél 10kor alszik el,és max.fél 7kor kel,de az igen ritka. Ma a szèl miatt 4kor kelt. Legtöbbször 5 fél 6..:(
2020. dec. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja és néha óránként kel ha nyűgös. Ha szerencsém van, 3-4 órát alszik egy huzamban.

2es voltam

2020. dec. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szinten 5 hónaps, 7-kor alszik, 7-kor kel.

Én bárhogy tologattam, felébredt 7-kor. A nappali alvások átvariálása se vált be, pedig 3 hétig próbáltam. Beletörődtem,hogy neki ilyen az alvásciklusa.

Én próbáltam, amit az előző irt, hogy egy rövid alvás 5-6 között, na itt általában 9-ig kidőlt, aztán 2 óra ébren és 7-kor kelt, esetleg fél 7-kor. Nem éri meg.

2020. dec. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kellett egyéb okból változtanom az alvásán. Dokink javaslatára 2 naponta 5-10 perccel később fektettem. Ez nem olyan drasztikus,de mégis kivitelezhető.
2020. dec. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nálunk van olyan, hogy van egy alvás délután még (ma is volt 4-től 6-ig aludt egy nagyot), semmi hatása, ugyanúgy 7-kor alszik. Vagy ha mégsem, akkor felébred valamikor hajnalban, ébren van 1-2 órát, és utána alszik még 1-2 órát (az már a nappali ritmusnak felel meg inkább).

Amúgy nem alszik végig, ez csak az éjszakai üzemmód, amikor átlag kétóránként felébred egy 10-15 perces szopira, és alszik tovább, nappal nagyon rossz az alvókája egyébként, ritkán és rövideket alszik.


Én szívesen alakítanám hozzá a család napirendjét, csak a család ebben nem annyira partner :D Apukája 8-ig minimum alszik, most szabadságon van, így inkább 9-ig. Vagyis én átlag 2 órát azzal töltök hajnalok hajnalán (bocs, tudom, hogy mások ilyenkor már rég munkahelyen vannak, de nekem a 7 az baromi korán van), hogy minden erőmmel küzdök, hogy az egyébként nagydumás kislány csendben legyen. Ha az apja is 7-fél8 körül kelne, én ezzel még együtt tudnék élni, de sajnos apuka is rossz alvó (ha nem a gyerek ébreszt éjszaka, akkor a férjem, felriad, matat, motoszkál, van, amikor alvajár), és próbálok neki minden nyugodt percet megadni a pihenésre, amit lehet.

2020. dec. 29. 20:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Fog magától alakulni. Meg csak 5 hónapos.

De szerintem nem lehet nagyon mit tenni.

A fiamnak hiába toltam ki az alvását, ő akkor is hajnal 5kor 4kor kelt. Több hónapon keresztül. Most lassan 2,5 éves 21kor alszik és a nagyon max. 6.45kor kel.

2020. dec. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6, július hanyadikán született a kisbabád? Mert mintha az enyémről írnál 😂 és reggel 7 nekem is hajnal. Néha még alszok az ágyban csak beteszem magam mellé a gyereket 😂 van rács az ágyon mielőtt vki beszólna
2020. dec. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8 júli 28-i termés :D

Nálunk van babaöböl, már nem ott alszik ugyan, de párszor így beraktam. Hát, annál még az is jobb, ha bent hagyom a kiságyában :D Mivel nem az a megszokott helye, ezért ott egyből felfedezni indul, forog, a rácsot tapogatja, rugdossa (ebbe beleremeg az egész nagy ágy), engem bökdös, rugdos, mocorog, és közben vígan beszélget a maga kis babanyelvén közben. A kiságyban csak mocorog és nézelődik, vizsgálgatja a lepedőt meg a rácsvédőt, de legalább ott nem dumál, ott sokkal csendesebb. Csak ugye ezekre a motozásokra ébredek fel éjszaka is, meg nyögdécselésekre meg nyüffenésekre, szerencsére sírni csak nagyon ritkán szokott, de akkor sem tudok aludni, akkor már inkább kihozom a nappaliba és próbálom menteni a menthetőt :D


Amúgy tegnap sikerült 8-kor ágyba tenni, nem tudom, volt-e köze hozzá, de ritka pocsék éjszakánk volt, és ugyanúgy felébredt 7-kor (meg 6-kor is, csak akkor még cicivel visszaaludt). Szóval én ezt akkor elengedem, ezek szerint nincs egy zseniális trükk vagy praktika, amivel ezen tudnék segíteni. :/


Köszönöm mindenkinek a válaszát! Kitartást a picikhez és boldog új évet nektek :)

2020. dec. 30. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!