Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A közel 2 éves kisfiam alvókán...

A közel 2 éves kisfiam alvókának használna a kezem. Nálatok volt ilyen?

Figyelt kérdés

Februárban lesz 2 éves a kisfiam. És jópár hónapja már hogy nappal is, meg este is csak a kezem fogdosásával tud elaludni. Engem bevallom néha eléggé fáraszt a dolog és idegesít is. Nyilván tudom hogy nem nagy fáradság, de mikor 20-30 percig fogja, gyűrögeti a nap végén az azért bosszantó tud lenni. Ráadásul néha azt érzem hogy amiatt is tart viszonylag sokàig elaludni neki este (kb 20-30 perc) mert ezzel van elfoglalva és nem tud úgymond lenyugodni. Szóval Kezdem néha azt érezni hogy erről valahogy le kellene szoktatnom, csak nem rudom hogy szükséges-e, nem okozok-e azzal bármi gondot a kis lelkében.

Egyébként napközben is sokszor szorítja a kezemet az arcához, ha a szeretetét fejezi ki, vagy ha oda akar bújni. És közben teljesen elalálva mondja nekem, hogy “anya”. Szóval nagyon édes, csak félek hogy később ez majd (oviban) gondot fog okozni neki az alvás emiatt.

Amúgy rengeteg plüss állata van, szereti is őket, de ha beadok neki egyet hogy aludjom vele, akkor mondja hogy nem és kidobja🙄


Mit gondoltok erről az egészeől?



2021. jan. 3. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A lányom másfél éves koráig a hajamat fogta. Még rácsosban aludt, és be kellett hajolnom hozzá, hát leszakadt a derekam vazze. Szépen leszoktattam róla. Tökre megértelek, fél óra kézbizergálástól sikítva elszaladnék valszeg. Rémesen idegesítő lehet. Ez egy rossz szokás, semmi rossz nincs benne, ha megpróbálod megszüntetni.
2021. jan. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vedd le a pólód, add oda neki, hogy aludjon azzal. Annak anya-szaga van.
2021. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmit nem okoz később az oviban ,tudni fogja ,hogy ott más a rendszer képes lesz elaludni ez nélkül is.

Amúgy a 20-30perces rituálé nem mondható soknak ,sőt normális. Lehet ,hogy más szokást vesz fel ha téged ez fusztrál de számíts arra ,hogy időben kb ugyan ez lesz.

2021. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Átérzem.. az én fiam 8 hónapos kora körül szokott rá arra hogy a kezemen alszik el. A lába közé vette a karom, hintáztatta magát kicsit majd elaludt. Mivel mindigis nehezen alvó volt így örültem hogy talált magának valamit amivel gyorsabb. Persze... csak idővel egyre hosszabb es hosszabb lett ez a rituálé, ő meg egyre nehezebb lett és már totál odavolt a csuklóm... olyan másfélévesen mikor már másfél órája rugózott a kezemen esténként én meg már sírni tudtam volna, akkor elvettem és megmondtam neki hogy erről le kell szokni mert anyának ez fáj. Megértette rögtön, megsimizte a kezemet hogy ne fájjon. Mivel könnyen vette az első alkalmat így felbátorodtam és úgy döntöttem, akkor ennek itt most tényleg vége.

Persze minden este bepróbálkozott még hónapokig, hol könnyen leszerelhető volt, hol nehezebben. Több mint fél év telt már el, de még mindig néha bepróbálkozik viszont azóta sem engedem.

Egy a lényeg, hogy ha meghoztad a döntést akkor tarts ki mellette, különben össze fogod zavarni, hogy hol engeded, hol nem...


Szerintem nem kell megtartani egy olyan szokást ami neked kellemetlen, ki fog alakítani mást magának.

2021. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4 éves a gyerek és még mindig a kezemet simizi,úgy alszik el.

Néha idegesít, de ő ezzel nyugszik meg .

Az oviban simán elalszik enélkül, nem volt belőle gond egyszer sem.

2021. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy éves koráig napközben csak ölben vagy rajtam aludt végig, este pedig ölben kellett elaltatni, hogy letehető legyen. Aztán egyszer csak kinőtt, nem voltam kényelmes. Azóta meg a helyén alszik el, nekem is fogja a kezem nagyjából 20 percig, előtte 10 perc helyezkedés. Őt ez nyugtatja meg, segít neki elaludni ha fogja a kezem. Van, aki nehezebben alszik el, van akinek 5 perc. Én is nehezen elalvó vagyok, nekem is megvannak a kis rituáléim. Így neked csak annyit mondhatok, hogy a saját dolgod nehezíted vele, ha nem bírod ki. Neki rád van szüksége hozzá, csak egy kisgyerek. Elhiszem, hogy lenne épp jobb dolgod vagy egy kis énidőd, de nem tehet róla.
2021. jan. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem most kezdte el 4 évesen, anya fogjuk egymást kezét? Én imádom. Megnyugszik tőle, nekem ez nem jelent problémát.
2021. jan. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!