Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 7 hetes babát hajnalban hogy...

7 hetes babát hajnalban hogy altassam vissza?

Figyelt kérdés
Általában este korán elálmosodik, de teljesen mindegy, hogy este 7-kor vagy 9-kor alszik el, hajnali 4-5-nél tovább nem alszik. Persze közben ébred 2-szer enni, kb. éjfélkor és 3-kor, de azok után még általában visszaalszik. Aztán többnyire 4 körül ébred, néha bírja 5-ig, és onnantól képtelenség visszaaltatni. Pedig korábban aludt 6-7-ig. Mit javasoltok, hogy kicsit tovább tudjon aludni? Vagy ez így normális?

2021. febr. 26. 05:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk az vált be, hogy ebben a 4-5 órai kelésében is ugyanúgy csendben, sötétben megszoptattam és a karomban altattam tovább. Ez ment pár hétig, utána megpróbáltam visszatenni a szopi után az ágyába. Ha sikerült, szuper, ha nem, akkor aludt a karomban.

Persze olyan is volt, hogy full megébredt, ilyenkor sajnos ébredni kellett és másnap újra megpróbálni.

2021. febr. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha rájössz a trükkre, engem is érdekel, a 7 hónaposom is mindig hajnalban felkel.


Amúgy szerintem ez normális, és egyébként is az alvás az egy folyton változó mintázatot követ. Én egyébként ezt a kérdést "elengedtem", ha az ilyen hajnali ébredésekkor nem látom, hogy ringatásra ellazulna, vissza akarna aludni, akkor nem erőltetem, hanem akkor felkelünk szépen, lerakom játszani, aztán majd elálmosodik (régebben, amíg még pár hetes volt, leraktam a kanapéra magam mellé- nem kapcsoltam lámpát-, kezébe adtam valami rongyit, aztán hagytam, hadd bíbelődjön vele, ameddig akar, általában max 20 perc után már elálmosodott annyira, hogy vissza tudjam altatni). Általában ha tényleg még túl korai volt neki is az ébredés, fél-egy óra után már vissza is alszik, és akkor nekem is van lehetőségem még egy kicsit visszabújni az ágyba.

Van, amikor hajnali 2-3 körül találja ki, hogy felkelne, akkor is ugyanez a forgatókönyv. Az éjszaka az alvásé ugyan, de tudod, ki fog szórakozni hajnalban órákig járkálni körbe-körbe, miközben ha kijátssza magát, 20 perc alatt le van tudva az egész.

2021. febr. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy volt, ahogy az egyesnél. Úgy szoktattam, hogy este csendben, félhomályban, minden kommunikáció nélkül eszik, alszik. Ha éjjel/hajnalban kelt akkor ugyanez volt. Szép csendben peluscsere, etetés, aztán általában simán vissza aludt. Persze voltak alkalmak, amikor nem. Olyankor ugyanúgy csendben, félhomályban hagytam, hogy nézelődjön, simogattam, babusgattam, kapott pár puszit...ha már végképp semmi nem segített,akkor kapott még egy kis kajcsit. Az általában hatásos volt.
2021. febr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jah és mióta hason alszik, azóta átalussza az éjszakát. 3-as vagyok.
2021. febr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az egyes is írja.
2021. febr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nálunk is csend és félhomály van éjjel, de akkor megpróbálom, hogy karban hagyom aludni, hátha úgy sikerül. Aztán hátha megszokja, hogy olyankor is alvás van. A hason altatástól én eléggé tartok, főleg éjjel. De lehet, hogy idővel azt is kipróbáljuk. Köszönöm a tanácsokat!
2021. febr. 26. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!