Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes kislányom tegnap már...

7 hetes kislányom tegnap már rendeset kakilt, de előtte hajnalban és ma hajnalban is kétszer nagyon sok híg, méregzöld kaki jött ki belőle. Olyan sok, hogy ki is folyt a pelusbol. Étkezésemen változtassak?

Figyelt kérdés

Már nem merek semmit sem enni. Tejberizst ettem, meggyet, ittam sok szoptatós teát...(3 napja)Én ezekre gyanakodok.

Láza nincsen, alszik 3-4órát és sokat játszunk. Mit tegyek?Vigyem el orvoshoz,ahol adnak neki székletfogót?(a védőnőm mondta)


2008. jún. 29. 09:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Anyatejes babánál a napi többszöri kaki normális! Minek székletfogó? Milyen szoptatós teát iszol? A Laktoherbtől, illetve minden édesköményes teától fájhat a pocija!! A méregzöld kaki lehet annak a jele, hogy fáj a pocija! (Orvos mondta nekem is!) Ha gond lenne a kakijával, azt észrevennéd! Akkor nagyon megváltozik a kakijuk! Ha pedig jól alszik és a kedve is jó, biztosan nem beteg!!! Szerintem ne aggódj, próbáld ki, hogy az édesköményes dolgokat elhagyod!

Szép napot!

2008. jún. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is ez volt a helyzet, kb. ebben az életkorban. Pont akkor zúdult ki a zöld kaki (némi feketés darabkákkal keverve, mint a "mákos-spenót"), amikor éppen tisztába tettem. Így még jobban megijedtem. Gyorsan utánanéztem a neten, és azt olvastam, hogy a csak anyatejes babáknál nagyon ritka, az emésztéssel kapcsolatos megbetegedés. Bármilyen állagú, színű és sűrűségű kaki megengedett. A gyakorisága is tág határok között mozoghat. Napi 5 és heti 1 is jó! (állítólag).

A zöld szín lehet egyébként a szoptatós teától is, ált. a kömény okozhat ilyet. Sőt, ha több a tejed a teától, akkor a túl sok laktózt (amit bőven tartalmaz az anyatej) is nehezen emészti még meg ennyire pici korban, mert egy spéci enzim kell hozzá, ami még csak most termelődik a babó szervezetében. Tapasztalatom szerint a túl sok tehéntej, amit a mama iszik, az sem túl jó. Én lecsökkentettem napi 2 dl-re az adagomat, pedig imádom a tejet. Nálam javult a helyzet. A babám kb. 3 hónapos korára már nem produkált ilyen riasztó színű és állagú kakit, de addig néha-néha még előfordult.

Székletfogót, ami állítólag egy ártalmatlan por, mi is kipróbáltunk 1-2-szer, kicsit krémesebbet kakilt tőle. Nagyon nehéz volt megetetni vele, mert iszonyú íze volt, olyan mintha "téglaport" inna. (a gyógyszertárban kapható Smecta porhoz hasonlít).

Szerintem ne aggódj! De ha megnyugtat az orvos véleménye, akkor mutatsd meg neki!

Boldog babázást!

2008. jún. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!