Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyi ideig tart egy normal...

Mennyi ideig tart egy normal altatás?

Figyelt kérdés
Kislanyom altatása egyenesen szörnyű.. eddig legalabb az esti egesz jo volt de az elmúlt napokban minden a feje tetején van es mar nem tudom mit tegyek...1,5 éves, 9 honapos korától csak 1x alszik nappal kb 1,5-2 órát...2 hónapja a nappali altatas katasztrófa...hol sikerül elaltatni hol nem...1 altatas kb 45 perc 1 óra...mindent kipróbáltam már...toltam az időn, hamarabb altattam...teljesen mindegy milyen korán kel úgyis olugyanolyan nehéz...ma este szinten 1 óráig altattam mire elaludt? Tényleg ennyi időre van szüksége h elaludjon? Másnál is ennyi kell? Sokat vagyunk levegőn, rengeteget mozog és nagyon figyelek arra h az esti altatás előtt legalább egy órával már nyugi legyen...de mar teljesen kivagyok ezektől az altatasoktól...mit csináljak? Hagyjam rá h másfél évesen már 1x sem akar aludni?

2021. ápr. 29. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Mennyi ido telt el ket alvas kozott amikor meg 2x aludt?
2021. ápr. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Hú engem utalni fogsz,de én beteszem és kijovok. Egyedül alszik el születése óta a kisfiam🤷 ha álmos ot perc,ha nem annyira álmos akkor kínlódik és akkor inkább kiveszem.a nagylanyommal voltak 1 órás altatások,...

De az is csak addig amíg ott voltunk,nem aludt,mert állandóan azt leste ,hogy mikor hagyjuk ott. Mióta egyedül alszik,neki is öt perc. Valamit változtatni kéne. Felhuzos állatka, zenélő? Cumi?

2021. ápr. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Szia en ezt a kis utmutatot nagyon szeretem.


[link]


Az en lanyom tokeletesen hozza. Az napi alvasidot nezd. Ha megvan ejszaka a 12 ora akkor keltsd fel elobb es aludni fog meg nappal egyet de akkor 6 ora utan altasd.


Ha nincs meg a 12 ora akkor is altasd 6 ora utan mert az a max amit bir utana tulfarad.


Ez a tablazat azt mutatja hogy atlagosan ennyit birnak a gyerekek.



Ha nincs meg es igy se als

2021. ápr. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
2: es a te valaszod miben is segit a kerdezonek?
2021. ápr. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Bocs,csak mondtam hogy normális ez az is. Onnantól aludt a nagyobb,hogy hagytuk egyedül elaludni . Írtam a végén. Amíg bent ültünk, nekünk is egy óra volt .
2021. ápr. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így van. KB 1 éves koráig gond nélkül 10 perc alatt elaludt magától, 1 és 2 éves kora között mi rengeteget küzdöttünk, kb 1,5-2 óra volt az altatás.

Most 2,5 éves, már jobb a helyzet, főleg, ha nem alszik nappal, akkor kb 10 perc. (éjszaka alszik 11 órát)

Nem tudok mást kívánni,csak kitartást! Mindent jól csináltok, de egyszerűen vannak ilyen gyerekek.

2021. ápr. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1 évesen változó.

Eleinte káosz volt, utána nagyon könnyű, bealudt az etetésbe így 10 perc ameddig evett. Ez olyan 7-10 hónapos koráig.

Most 10-12 hónaposan kicsit kínlódunk, 20-30 perc.

Meglátjuk később mi lesz.


Szerintem ez gyerekfüggő. Próbálj ki több módot. Nálunk volt 2 hét amikor simán letettem az ágyba és elaludt.

2021. ápr. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is voltak hullámvölgyek az altatásban.Átlag 20 perc alatt aludt el, de voltak időszakok mikor volt hogy több ideig tartott, de 1 órán belül elaludt.Mivel alszik 1.5-2 órát így azért elég egyértelmű hogy szüksége van az alvásra.

Mikor fekteted este? Végigalussza az éjszakát vagy ébred? Reggel mikor kel és mikor fekteted le napközben?

Ami nálunk jót tett az, hogy alvás előtti órába már próbáltam a legkevesebb ingert adni neki.Nyugi, kis gyerekzene ilyenek:)

2021. ápr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A fiammnál bent feküdtem a kezem bent volt az ágyában, 1 órát is verődött, aztán meguntam. 1 nap 15 perc sírás anyázás, bementem lefektettem kijöttem, másnap 5 perc már be sem mentem, 3.nap kijöttem ott 1-2 anya majd semmi, azóta kb 15 perc és alszik.

2 éves

2021. ápr. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen a 1,5 èves lànyom, mindjuk nàla règen is ìgy volt jobb-rosszabb periòdusokkal. Vannak babàk/gyerekek akik egyszerűen ilyenek, hiàba vannak levegőn, ìgy-ùgy tolod az altatàst.

Az altatàs, amit a legjobban utàlok, forog, mint a grillcsirke, beszèl közben, fèlàlomban van, aztàn kipattan a szeme.

2021. ápr. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!