Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem tudom elaltatni a 8...

Miért nem tudom elaltatni a 8 hetes babámat nappal és éjszaka?

Figyelt kérdés

Az első 3 hétben viszonylag könnyen elaludt a babám cicizés közben, gond nélkül le tudtam rakni a saját ágyába.


Aztán kicsit hasfájós lett, ami este vagy éjjel jött ki. Alapvetően 8-kor kezdtem szoptatni és így legkésőbb 9-re már aludt, de kb. 4 hetes kora óta elkezdett kitolódni ez az idő, pedig már gyorsabban eszik, szóval az idő nagy része altatás. Szopizik, kiesik a cici a szájából, dúdolok neki kicsit, már úgy tűnik, totál mélyen alszik 20 perce, de amint leteszem az ágyba, ébred. Elaltatom megint, megint ébred :/ Ha magam mellé veszem az ágyban, akkor viszont nyomban elalszik, ezért az utóbbi napokban már velünk alszik, pedig nem szeretném erre rászoktatni....


Éjszaka ugyanez. 2-3 alkalommal kel, 15 perc alatt cicizik, aztán egyszerűen nem tudom letenni az ágyba, mert egyből ébred. Megint jön mellém, mert már nem bírom fizikailag, hogy egész éjszaka fent legyek és csak altassak.


Én csinálok valamit rosszul? :/



2021. jún. 10. 18:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, este és éjszaka akart lenni a kérdés.
2021. jún. 10. 19:00
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Vállalom a lepontotzást. :D Esetleg tápszer csak este? Mi emiatt álltunk át az esti tápszerre, kb. ekkor. 9 hónapos és még szoptatok, azt nem befolyásolta. Így legalább éjjel tudtam aludni, mert a tápszertől jobban lakott.
2021. jún. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Ugyanilyen volt a kisfiam. A kiságy egyik oldalát a férjem kiszedte és odarögzítettük mellém. Így saját qgyban is alszik, de nekem se kell felkelni éjjel. Nekünk bevált.
2021. jún. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Nem az van, hogy laktatobb a tápszer, hanem kazein van benne, egy lassú felszívódásu fehérje. Így a baba energiája az emesztesre megy el. Ez evolúciós szempontból nem éppen jó (egy mélyen alvó gyerek veszélynek van kitéve), de már nyilván nem kell attól tartani, hogy éjjel elviszi a kardfogú tigris. A szoptatásba is bezavarhat az esti tapszerezes. Mindenki mérlegelje a dolgot.


Egyébként semmit nem csinálsz rosszul! Reagálsz a babád igényeire. Szuper anyuka vagy!

2021. jún. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4. trimeszter még tart, vágyik a közelségedre, add meg neki, hogy később biztonsággal merjen távolodni tőled. Eleinte mindkét babám rajtam aludt , aztán pár hét múlva mellettem. 4 hónaposan mindketten a kiságyban átaludták az éjszakát.
2021. jún. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!