Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Milyen a napirendje egy 1,5...

Milyen a napirendje egy 1,5 évesnek?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek!!! Milyen a napirendetek egy 1,5 éves gyerekkel (majdnem 20 hónapos)? Leginkább a alvasok ebredesek érdekelnek. Mar kicsinál h altatás körüli procedúra és nem tudom mit csinálok rosszul

2021. jún. 25. 21:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

7 körül kelünk, 11kor van ebéd, utána alszik 2 órát kb. Ilyenkor szopizva alszik el.

Este 6kor vacsi, utána fürdés, ha még nem fáradt akkor kis csendes játék, majd szenvedős altatás (kb fél óra). Fekszem vele az ágyban, simizem, énekelek, rászólok hogy mostmár nincs kukucsolàs, hanem feküdjön le... Hosszú huzavona után elalszik, én kijövök. Aztán éjjel sírva kel vmikor, hogy nem vagyok ott, utána ottmaradok vele, így egy hang nélkül alszik reggelig.

2021. jún. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Fél óra? Most jöttem ki egy másfél órás altatás után :(
2021. jún. 25. 21:17
 3/13 anonim ***** válasza:
17 honapos,ha reggel 7kor ébred,reggeli,10 órai es utana alszik 2-3 orat,ha felébredt ebédel,jatszik,megyünk levegőre,5 korul uzsonna,8kor vacsora es utana alszik reggelig. Ha 8kor ébred,akkor csak ebed utan alszik,onnantól minden ugyanaz. Jobban szeretem,ha ebed utan alszik,de ritkán birja,igy 6-7 korul mar nyűgös nagyon
2021. jún. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%

8kor kel kB

Reggeli, utána kinti program (udvar, könyvtár, játszótér...)

Ebéd 12.00

Alvás utána kB 12.45-14.45

Delutan is játék, kint /bent

Vacsora 19.00

Furdes 20.00

Alvas 20.45


Szerencsére sikerült anno, 1 éves kora körül megfogni az altatás dolgot, úgy értem, elkezdtuk önálló alvásra szoktatni, kijottünk, sírt, visszamentünk.

Volt, hogy hallottuk még 30 percig "beszélgetni" de nem sirt, igy hagytuk és Egyszercsak elcsendesedett.

Mindigis Kisagyban aludt el, mikor szopizott is.


Illetve nálunk heti 3x apja altatja.


Jelenlegi altatás: 2 db, kb 1 oldalas mese elolvasása. Lámpa leolt. Kiságyba berak, simogatás, puszi és kijövünk.


Előtte berakja a 2 kedvenc plüss cicajat is egy játék ágyba aludni.


Cumija és nyunyókaja viszont van.

2021. jún. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19hós. 6-7 között kel reggelizik, 10körül tízórai 12 ebéd fél1-1 között alvás.2-fél3 körül kel és uzsi/vacsi 6kor fél8-8 fürcsi és 9 ig kb elalszik 8-9 között altatok mesélek / beszélgetek a 3 évessel közben huncutkodnak néha bepörögnek és elkezdenek futkosni , de kb 9 ig leharcolom őket . :D ennyi :D
2021. jún. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5#ös vagyok kihagytam , hogy közben kint van szinte végig az udvaron reggel is és délután is
2021. jún. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%

19 hónapos nemsokára.

Fél 6kor kel, 7 körül reggeli, addig bent hempergunk, játszunk, mosogatok, kavezok.

Reggeli után kint vagyunk udvaron, sétálunk, bolt stb

11ig, utana alszik pár perc szopi utan 1ig.

Utána ebédelünk majd kint vagyunk hazimunka kivételével. Medencezunk, kismotor stb.

7kor fürdés, 8 előtt alszik.


Ha altatni kell sokáig vagy nem altattad el idoben vagy még nem álmos.

7kor furdes

2021. jún. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
En sose altattam,beteszem, lehuzom a redonyt delben es este is es kimegyek,elotte felhuzom a zenelo bekat es fogja a cumikat mellè. Ennyi. Cserebe hajnalban kel,5 korul,de volt hogy negykor. Egyszer hagyom aludni napkozben,mert akkor meg korabban kelt,ha kettot engedtem
2021. jún. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7-8-9 körül ébred, reggeli, délelőtt benti program, úgy nagyjából elvannak a testvérével (3 éves), én nem is nagyon kellek nekik, csak ébredéshez, olyankor mindkettőnek szüksége van arra, hogy úgy 10 percig átölelve tartsam őket. Dél körül ebéd, utána a kicsinek alvás, a nagynak csendes pihenő. Aztán ha normális az idő, akkor kint töltjük a délutánt. Kaja amikor éhesek vagyunk, uzsonna olyan 4 körül, vacsi 8 felé. Utána fürdés, aztán a kicsi be is alszik, a nagyot inkább küldeni kell aludni, mindig tiltakozik, de ha már ágyban van, akkor azonnal alszik is. (Mostanában ez amúgy megfordult a hőség miatt, délután pancsolnak a kádban, korábban vacsizunk, és este megyünk ki.)

Altatás nincs, egyik sem igényli, be kell őket rakni az ágyukba, aztán jóéjszakát. Illetve a kicsi képes random elaludni akárhol, de ugye ez nem baj, aludhat a babakocsiban. (Tényleg random, még nem jöttem rá a rendszerre. Van, amikor napokig csak éjjel és délután alszik, meg van, amikor délelőtt is kidől, meg vacsora előtt is... és ez nem függ attól, hogy éjjel mennyit aludt vagy hogy mennyit szaladozott.)

2021. jún. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyszerűen én mar nem tudom jobban farasztani :( 7-8 között kel...reggeli aztán elvagyunk jön a 10 órai és megyünk ki...kb 10 után valamikor...kint vagyunk délig...vagy játszótér vagy seta vagy bicikli vagy mindig igyekszek valamit kitalálni. Délben ebéd és olyan 12:45 körül kezdem altatni (általában az is katasztrófa) max 3ig hagyom aludni...majd uzsonna és megint kint vagyunk...délután is igyekszek mindig valamit kitalálni. 6:15 vacsora, 19:45 fürdés és kb 8utan kerül ágyba...még kap egy üveg tejet,azt megissza 3 perc alatt és kezdődik a cirkusz...több mint egy óráig kell altatni...nem elég almos vagy mi a gond? Sokszor úgy látom h pörög...a multkor pl nem sikerült elaltatni délután (1,5 óra altatás után feladtam) azt gondoltam h este majd szépen elalszik...hát marha nagyot tévedtem
2021. jún. 25. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!