Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kikèszülök a kialvatlanságtòl,...

Kikèszülök a kialvatlanságtòl,mit lehetne mèg tenni?

Figyelt kérdés
Sosem volt jò alvò a fiunk,sosem aludta mèg át az èjszakát,pár olyan alkalom volt,hogy èjjel 1x kelt fel enni csak. Tápszeres,7 hònapos. Kibùjt az első 2 fog ès ùgy gondolom jönnek a felsők is,napok òta horror az èjszaka,már el sem tudom altatni ès ez kezd kikèszìteni. Csak is az Adamo hinta válik be,a fèrjem rugòztatta èjfèltől ès kapott Nurofent is,mert visìtott kèzben,mindenhogy. Na igen ,de Adamoban mègsem alhat folyton. Nappal is abban altatom vagy kint babakocsiban. Nappal minden rendben,ha jön az esti alvàs van kiborulás,már fèrjemmel is feszültek vagyunk,türelmetlenebbek,veszekedünk. Szerintem ez nem állapot,ha nem lenne Adamonk hogy altatnánk el? Eddig ringattuk,de már nagyon nehèz is ès nem is viseli el,sìr,elkezd mászni rajtam,ellök a lábával,feszeng. Ha fekve akarok vele öszsebùjni sem felel meg,mert felül,mászik,fetreng,nem tűri meg,ha magamhoz ölelem,simogatom,dùdolok. Nagyon ritka,ha sikerül ìgy elaltatni.Egyszerűen ami baba korában megnyugtatta most semmi,csak az Adamo. Cumit sem fogad el,már nincs ötletem mit kellene,kb òránkènt èbred ès ingázunk a kiságy-Adamo közt. Nagyon fáradt vagyok ès a fèrjem is csesztet,hogy engedjem el,ne idegeskedjek de persze ő is ideges,hogy nem bìr a csalàd aludni,kihat mindenre a nemalvás. Anyòsom szokott segìteni,pár percre lakik ès most 3 hèt szabija lesz. Tudom,szerencsès vagyok,hogy van segìtsèg,kivitte a gyereket tegnap sètálni,fèrjem be is aludt,èn meg csak fetrengtem max fèl òrát,ha pihentem,nem megy. Pörög az agyam,hogy szr anya vagyok,nem tudom a gyereket hatèkonyan elaltatni,mit rontok el stb. Inkább felkeltem megfőztem a vacsit,pakoltam,fürödtem,ilyenek. Persze aztán leszidtak,hogy mi a francèrt nem alszom,aztán meg rinyálok,hogy nem bìrom tovább. De nem tudok ellazulni. Idegesìt,hogy mièrt nem alszik a gyerekem normálisan hetek òta. Nem hinnèm,hogy ez ìgy normális fogzás,mozgásfejlődès ide vagy oda. Vagy mègis?:(

2021. júl. 7. 05:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%

Citromfű tea, Magne B6 és máris szebb lesz a világ.

Egyedül már próbáltad hagyni, hadd nyűglődjön? Az én egyik gyerekem csak velem volt hajlandó aludni, a másik konkrétan ellökött, ha álmos lett. Gondolom, melege van, foga is jön... de majd túlesztek ezen is, próbáld kicsit kívülnél nézni, hogy ez csak egy szakasz.

2021. júl. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Vannak rossz alvo gyerekek.Két olyan ismerősöm is van akiknek másfél éves a gyerek és még mindig nem akar aludni.Az enyém meg fél éves korátol át alussza az éjszakát.Ha nem lenne adamo hinta,nem ismerné és mást szokott volna meg.Az én lányom pl.nappal mindig csak a pihenőszékben aludt.
2021. júl. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit alszik nap közben? Alakulgat bármi napirend?

Lehet hogy sok neki a nappali alvás ezért egy rémálom az este.

Nálunk akkor nyűglődött ennyit amikor elhagyott egy nappali alvást.


Ha felébred, igényli a tápszert? Éhes? Lehet amiatt ébred fel jobban, mert kiveszed a kiságyból amikor felkel. Próbáld meg hogy nem veszed ki, csak simogatod, cirógatod a hátát, halántékát.

Vagy nem kap már éjjel enni? Lehet még igényelné az etetést.

Tápszeres, tehát nincs komfortszopi, használtok cumit? Vagy szopja az ujját?

Hogy ringatod, eteted? Sötétben, vagy van egy kis fény? Próbáltátok már hintaszékben? Picikorában az én fiammal is fel alá kellett sétálni, de később a hintaszék is elég volt, illetve vilt egy időszak, pont 7 hónapos kora körül, amikor csatos hordozóban altattuk, mert már nem bírtuk a férjemmel. Üvöltött benne, de nem tudott kitekeregni a kézből, elunta és elaludt.

Egyszerre csak 1 ember kínlódjon. Ha te próbálsz altatni a férjed ne legyen ott, ha ő próbál, te vonulj el pihenni. Éjjel semmi fény, semmi inger, legyen minden unalmas. Estefelé már ne legyenek pörgős programok, de hasaltatás se.

Kapcsoljatok be a szobája ajtaja előtt valami zúgósat pl ventillátort, a fehérzaj néha segít.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, persze lehet ezeket már próbáltad, kézzel fogható infót nem sokat adtál.

2021. júl. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%

Pedig normális, nyugodj meg, és tényleg ez az első, nagyon át tudják venni a hangulatot, és már azért feszült, mert tudja, hogy jön a feszültség. Mozgásfejlődés igenis bezavar, az én fiam néha 1 óránként felült álmában, csak úgy. Ha az adamóban alszik, aludjon ott, most a lényeg az alvás. Ne ringassátok, az adamónak az a lényege, hogy ha ébredezik, rugóztatja magának. Most az elsődleges probléma szerontem az alvás körüli feszkó.

Kitartást amúgy, az en fiam is hasonló, csak ő szereti a ringatást. Velünk alszik, nem tudnék óránként felkelni, bele is halnék.

2021. júl. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezen kár agyalni, hogy nem alszik, miért nem alszik, nem tudom altatni, milyen anya vagyok. Teljesen felőrli az embert, mert vanilyen gyerek és ha fejre állsz se oldódik meg csak az idő oldja majd meg. Szóval magaddal szúrsz ki ha ezen idegeskedsz.

Teljesen átérzem, ugyanezen mentünk át mi is. Nagyon sokaig.

Agyalás nélkül kell túlélni. Ha most 2 hete még rosszabb akkor elfogadni, hogy most egy olyan időszak van, ahol vagy altatsz vagy te alszol.

Ha a mama elviszi, zuhanyozz le, kérj egy masszázst a férjedtől, relaxálj hanganyaggal, igyál egy citromfű teát. Pihenj és fogadd el ha épp nem jön álom a szemedre. Ha elalszol külön jó.

Minden normális ebben a korban, tényleg tipp mix hogy mi a bajuk és hogy kell megoldani. Olyan meleg idoszak van, hogy az 5 évesem se bír elaludni, frontot vagy légnyomást érzi mert csak forgolódik és álmos.

Jól csinálod, jó hogy van a hinta. Nem arra kell gondolni hogy más hogy csinálja, vagy mi lenne adamo nélkül. Van és nyugtatja akkor nektek azt kell használni. Nem kell miérteket keresni.

Kitartás

2021. júl. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
68%

Akkor aludtam mikor a baba ha nappal aludt 2 orat akkor en is.

Igy jobban birzam a nem alvasait ejjel.


Amigy citromfu tea, levendula parnacska a agyaba. Nem csak a babanak hanem neked is. Plusz magnezium es b6 vitamin.


ES NEM SZRESSZELJ MERZ A GYEREK MEGERZI TUDJA LATJA ES REAGAL RA !

2021. júl. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

3 hetes korától a nappalokat végig sírta, csak egyszer tudtam elaltatni 3-4 órára, 5 hósan derült ki, hogy refluxos ( addig hiába mondtam a védőnőnek, annyi volt a válasza, hogy gyakorolja a hangját).

3 hónapos korától 7 hónapos koráig mi is kb 20 percenként keltünk este cicizni, napközben nem volt hajlandó.

Kb 3 órákat aludtam hónapokig többszörös megszakításokkal, de még a nappali altatások is fél óra sírás után sikerült.

Külföldön élünk, segítség semmi, a férjem is hajnalban ment, este ért haza.

Teljesen ki voltam merülve. Jött a covid, nem lehetett kimozdulni, követte ezt a depresszió,híztam 15 kilót.

7 hósan álltunk át tápszerre.

Az esték kezdtek jobbak lenni, de volt , hogy napközben így sem tudtam elaltatni.

1 éves volt, amikor azt mondtam, hogy lenyugszom, változtatok a hozzáállásomon. Délben szépen elalszik, mert érzi rajtam, hogy én is nyugodtabb vagyok.

Az esti alttatásokat pedig átvette apa.

Most lesz 17 hónapos a fiam, még így is ritka, hogy este 8- tól reggel 5- ig alszik, de már az is jó, ha csak egyszer ébred meg.

Nagyon át tudom érezni a helyzeted, ha lehetett volna aludnom én is inkább főztem és takarítottam, mert annyira rágódtam azon, hogy rossz anya vagyok.

Ma is aggódom, de már nem az alvás miatt. De ez az aggodalom állítólag soha nem fog elmúlni, sőt akkor kellene elgondolkodnod, azon, hogy valamit rosszul csinálsz, ha nem aggódnál semmin.

Nyugodj meg (tudom könnyű ezt mondani), de nem vagy egyedül, és ahogy azt előttem is írták, vannak ilyen rosszalvó babák, viszont lehet, hogy másban sokkal ügyesebb, mint egy éjszakát átalvó baba.

2021. júl. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is az egyik 3 hónaposan, a másik 3 évesen aludta át az éjszakát, pedig hát édes testvérek és mindkettőt ugyanazok nevelték és mindkettő igény szerint volt szoptatva. A nem alvó kicsinél se az nem vált be, ami nagynál, se más összeolvasott módszer. 2 évesen már bölcsis volt, ott sem aludt délután, de éjszaka ugyanúgy 3-5x kelt, én dolgoztam, közben szédültem, összekevertem a szavakat. Jó volt... Na most ha csak a nagyobbik gyerekem lenne, lehet azt hinném, az én altatási módszerem a tökéletes, de most azt mondom, ne legyen lelkiismeret-furdalásod, főleg a gyerek gyári beállításain múlik (hacsak direkt nem keltegeted :D). Aztán 6 évesen mondták, hogy túlhallása van, lehet, azért nem aludt, mert mindent hangosabbnak élt meg..., de ki tudja, most is van neki, mégis már nagyon jókat alszik.
2021. júl. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat,a biztatast,sajnalom,ha mas is szenved ezzel :/ De hogy valaszoljak is par kerdesre. Igen,alakul egy napirend,de mondjuk most is pl hajnali 4 kor ebredt,szoval ez megzavar mindent. De egyebkent olyan 7 ig alszunk, lefekves 9 korul van,1x eszik meg ejszaka. Tobbszor is kinaltuk,de nem az ehseg a baja,csak felriad,neha visszaalszik egyedul,de ritka. Cumi nem kell neki abszolut. Nappal 3x alszik,de elofordult mar,hogy 4x is,ami tudom,sok. Most alszik,altalaban fel 9 kor elfarad,mert szrul alszik. Ha felkel tizoraizik,atlag 3 orat van ebren. Max 1,5 orakat alszik nappal. 3 napja bevezettuk,hogy az utolso babakocsis kinti alvasa max este 18 oraig lehet,tegnap anyosom is felebresztette a keresemre. Ezutan mar nincs TV,radio,tanulokutyus,semmi,ami zajos,fenyes,raktunk fel sotetitot,probaljuk lefarasztani,s akkor kapja a tapszert. 2 napja bufizes utan,leraktam,aludt. Tegnap a cumira raharapott es uvoltott fel orat,majd Adamoban aludt el. Mar az esti zenes pepjektoros cuccrol is lemondtam,pedig 4 hos koraban arra aludt el a kisagyban, EGYEDUL. Ezutan arra ringattam,ami olyan 10 percet vett igenybe s elaludt rajtam vagy az apja vallan. MOst kiiktattam minden zenet,fenyt estere.Probaltam persze,hogy nem veszem ki ejszaka,paskolni a feneket,neha bevalik,neha ordit,felul vagy csak dobalja magat a kisagyban,de olyan,mintha aaludna kozben.Ferjem szerint tul gyors a fejlodese, mind a beszede(nagyon tudja mar mondani,bababa,ajaa,appapa,persze ez nem tudatosn,de nagyon mondja ezeket minden nap,sikitozik),mind

a mozgása(maszik,ul,kanapenal felhuzta magat mar) es ez megviseli szegenyt plusz ugye a fogzas. En ezt ala is irom,de ez mar szornyu,szeretnek segiteni,de fogalmam sincs hogy tegyem konnyebbe az ejszakakat es meg turelmetlen is vagyok szegennyel a kialvatlansagom miatt. Pedig tudom,hogy szegeny nem tehet rola. Muszaj lesz elenyugodni s ha kell kimenni a szobabol egy nagy levegovetelre.

2021. júl. 7. 09:27
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

Az esti 6-os délutáni alvás is kései, sőt szerintem a 9 órás fekvés is hamarabb kellene legyen.


Én 8-kor megpróbálnám letenni és 4-kor legkésőbb felkelteni a szundiból.

2021. júl. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!