Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Járatjátok gyermeketek küzdősp...

Zkriszti3 kérdése:

Járatjátok gyermeketek küzdősportra mert gond van vele?

Figyelt kérdés

Fiam tegnap kezdte a judót ,egy plakáton láttam, hogy a tanulást is segíti. Mi azért döntöttünk így mert rengeteg energiája van , állandóan dobálja magát. Nagyon tetszett neki a bemutató alig várta a hétfőt.

Mik a tapasztalatok, mennyire változott meg gyermeketek a sport hatására ?


2012. jan. 10. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A sportnál elengedhetetlen a fegyelmezettség,egy jó edző ezt megköveteli,persze nem úgy,hogy a gyerek többet ne akarjon edzésre menni.


A tanulást,a magatartást is segíti,javítja ,ha egy gyermek sportedzésekre jár ,mert javul a koncentrációja,a kitartása,feladattudata,szabálykövetése.

Az idegrendszer a mozgás által érik.


Mindenképpen nagyon jó ötlet volt beiratni a gyermekedet,kívánom,hogy sok öröme teljes a mozgásban,a sportban !

2012. jan. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a saját nevemben tudok beszélni.

Hihetetlen energiáim voltak gyerek koromban.Állandóan rohangáltam, otthon a csöveken lógtam, volt, hogy reggeli után már játszótéren voltam és este nem akartam aludni!7 évesen kezdtem az iskolát, és sport osztályba kerültem.Ott kiderült, hogy tehetséges vagyok, és elküldtek szertornázni.

Hihetetlen fegyelmezetségre tanított, és le is fárasztott.Napi 4 óra intenzív sport, és ez heti 5 alkalommal.Versenyekre vittek minket, és emellett még tanulnom is kellett.

Nagyon sok mindent köszönhetek ennek a pár évnek.Szerintem teljesen más felnőtt lett volna belőlem, ha nem sportolok!

23L

2012. jan. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most is sportolsz ?
2012. jan. 10. 09:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem már sajnos nem!De 17 éves koromig aktívan sportoltam.Aztán családi dolgok miatt dolgoznom kellett, és munka mellett tanultam.Most 1 éves a kislányom, mellette is egész nap pörögni kell! :) Most ez az aktív kellemes testmozgásom!!! :)
2012. jan. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Próbáltam, de sajnos nem akarta :(

Aikido-ra irattam be a középsős fiamat, 2-3 alkalommal még tetszett neki, de aztán nem akart járni, én meg nem akartam erőltetni. Az úszással is ugyanígy volt. Majd jövőre újra megpróbáljuk.

Sajnos ő enyhén túlmozgásos, emiatt és az önbizalom hiánya miatt készülünk vele elmenni a nevelési tanácsadóba. Remélem nem lesznek emiatt gondjai a suliban :(

2012. jan. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A fiamnak sincs önbizalma.7 éves és nagyon fontos a feladatok megoldásánál. Szerencsére a nővére bevállalta,hogy ő is járjon, így mindketten erősödhetnek testileg és lelkileg is. Remélem kitartóak lesznek.Most legálisan csépelhetik egymást.
2012. jan. 10. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!