Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Minden este rémálom az altatás...

Minden este rémálom az altatás. Hagyjam sírni, míg elalszik?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kisbabánk, a születése óta rossz alvó.


Anno úgy gondoltam, esténként leteszem az ágyba, simogatom míg elalszik és ennyi... hát nagyon nem így lett :/


Egyrészt eleinte, mikor nagyon pici volt, bealudt a cicin esténként, aztán bármikor akartam simán lerakni a kiságyba aludni, felkelt és ordított. Egy idő után már nem bírtam fizikailag, hogy szó szerint egész éjszaka fent vagyok, magunk mellé vettem az ágyba, mert ott legalább aludt.


Valameddig...


Olyan 1,5 hónapja már nagyon bedurvult a helyzet, egyre gyakrabban kelt éjszaka, akár 6-7 alkalommal is. Hiába aludt el cicin, egy óra múlva ordítva kelt. Járkálunk vele, 3-szor kell letenni vele a kiságyába, mire végre alszik és akkor megint kel 1-2 óra múlva. És eljátsszuk ezt éjjelente 3-4 alkalommal.


Ma is 2 órája altatjuk már, de nem megy, most próbálta negyedjére lerakni a férjem, egyszerűen NEM ALSZIK. Már kivagyunk, minden este veszekszünk, kiabálunk egymással, a gyerekkel, hogy miafasz*szért nem alszik már... ://


De nem bírom már ezt, órákig tartó tortúra minden este az altatás, és egész éjjel nem alszom 5 -6 óránál többet, azt is részletekben.


Persze, volt már, hogy ott hagytam ordítani, de két percig bírtuk hallgatni... De most megint ott tartok, hogy holnap lerakom és kimegyünk a hàzból fél órára, hogy ne halljuk, ha sír, de ez nem megy tovább, kivagyok idegileg :/


Mit rontottam el?



2021. szept. 22. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Adj neki tápszert meg cumit estére, hátha jobban alszik.

Meg már ti is ki vagytok idegileg, azért is lehet rosszabb, nehezebb az altatás.

Nappal mennyit alszik általában? Foga, hasa nem fáj? Hogyan próbáljátok altatni?

Le leszek pontozva meg kioktatva, de durván nem érdekel, én egyszer egy alkalommal hagytam sírni az akkor 6 hónapos babám. Az ok, hogy mennünk kellett valahová autóval, én meg a kialvatlanság miatt majdnem súlyos balesetet okoztam. Akkor és ott elegem lett. Aznap esti rutin után betettem az ágyba és hagytam. Képzeljétek, nem lett semmi baja tőle, sőt, jobban aludt ő is mint valaha. Meg egy kipihent, normális anyukát kapott. Már 3 éves, imádnivaló, nagydumás, magabiztos és boldog gyerek. Nem lett semmilyen kötődés zavara meg más anyámkínja, amit írogatnak a nagy tanulmányokban.

2021. szept. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Autós hogy valami baja van.. hasa nem fáj?

Probaltatok neki szuszpenziót adni? Nekünk az Infacol bevált.

Büfiztetés megy?

Tornáztatni? Puki, kaki van?

Mondjuk most a foga is jöhet.

Ringatásnál nekem 20 perc kell mire úgy bepilled, hogy le tudjam tenni.

Újabban a fit labdán pattogok vele. Nem beszélek hozzá közben.

Hasra teszem le, és még amíg a levegőben van is folytatom a ringatás ritmusát, és mindig a feje ér le utoljára.

A mi babánk csak hason alszik, mert háton felébreszti magát a karlendítéseivel.

Kitartást kívánok.

2021. szept. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit az én fiam dettó ugyan ez volt. Neki írt a doki magnézium-citrátot, az segített, de mondat hogy ha nem segít akkor elküld kivizsgálásra. Jobb lett de nem a legjobb, most 1,5 éves pár hete végig alussza az éjszakát. Mi eddig ezt csináltuk, kötél idegzet kell hozzá az tuti. Kitartás.
2021. szept. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Esti rutin. Ugyan abban az oraban fürdesd, fel homaly, tegyel valami altato zenet. Adj neki tapszert(lehet mar nem eleg neki az anyatej, tudom le leszek pontozva emiatt a kijelentes miatt)

Ha sir ne kapcsolj villanyt, ne vedd ki a kisagybol, max porszivo hangot tegyel a youtubrol neki. Simogasd meg mondd, hogy anya itt van szeret, de egyedül kell aludnod. Ne jatsz vele. A cumira tehetsz 2 3 csepp espumisant, lehet görcsei vannak.

2021. szept. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Gondold át mennyit alszik napközben és mennyire mélyen.

Ha jól kialussza magát nappal, akkor nem lesz álmos este.

Napközben ne sötétíts be, ne a legkényelmesebb ágyban altasd, hanem inkább pihenőszékben vagy babakocsiban.

Olvass utána a vörös fénynek, tudományosan igazolták h alvásnál jobb ha piros égőt használunk. Sima praktikeres távirányítós égőnek van piros fénye.


Este sötétíts be és csak vörös fényt használj onnantól pelenkázáshoz, etetéshez is, ne érje fehér fény a kicsit.

Alakíts ki egy elalvási rutint. Pl. fürdetés, pelenkázás, etetés, fehér zaj bekapcsolása (ez nagyon fontos, altatásnál mindenképp használj fehér zajt, ha éjjel megébred akkor is, de csak éjjel, nappal ne), mese és utána alvás.

Feküdj le te is aludni a babával, és próbáld meg egyenlőre az együttalvást ne egy szükséges rossznak érezni, amitől minél hamarabb meg akarsz szabadulni, mert sajnos a gyerek megérzi a feszültséget. Ha vele alszol az azért is jó, mert látja h te is alszol, alvás idő van.

Nem fog ettől holnap jobban aludni rögtön, de ha ezeket következetesen használod, javulni fog a helyzet.

Ha javult, el lehet kezdeni a kiságyba szoktatást, aztán a külön szobába szoktatást.

Akad a telefonom, de remélem minden fontosat leírtam.

2021. szept. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Istenem,ugyanez volt nalunk is 5 hos korban kezdodott es 8 hos koraban lett jobb,7 hosan bujt ki 4 foga,majd ujabb 2...nalunk a mozgasfejlodes es a fogzas baxott be, nagyon sajnallak,tudom milyen...kitartas es igyatok bort,segit...es a sex is :D
2021. szept. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6. Igaz. Mármint a bor meg a sex 😄 lehet itt amúgy könyvekből kivett tanácsot adni de akinek tényleg ilyen a gyereke és ennyire eldurvul a helyzet az tudja, hogy ezek a maszlagok ilyenkor nem segítenek.
2021. szept. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Megvan az esti rutin, a félhomály. A hasa nem fáj. Cumit nem fogad el próbáltunk többfélét, mindet kiköpi. Egy ideje már cumisüvegből sem szívesen eszik :(


Arra gondoltam, talán túl későn altatom délután, ezért kipróbáltuk, hogy legkésőbb fél 6-ig aludjon, hogy este ugyanúgy szenvedni kell az altatással. Illetve, ha mellettem van az ágyban, elalszik szoptatás közben, de utána 1,5 óránként kel, keresi a cicit, szóval az együttalvás már egyáltalán nem megy :/


Ha a kiságyában nagy nehezen sikerül 1,5-2 óra ringatás után letenni este, akkor is ébred utána, és hajnal 2-kor, mikor már harmadjára ébred, nincs erőm megint jàrkálni vele, úgyhogy bekerül az ágyba és kezdödik az óránkénti kelés...

2021. szept. 26. 21:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Külön szoba + hangszigetelt ajtó..
2021. nov. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!