Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A féléves babám kétóránként...

A féléves babám kétóránként felkel éjszaka és cicit követel, máshogy nem alszik el. Hogy változtassak ezen?

Figyelt kérdés

Anyatejes a kisfiam. A születése után mindig bealudt az esti szoptatásba, így nem igazán alakítottam ki másféle rutint, miután bepilledt, letettem az ágyába és kész.


Nyilván éjszaka felkelt, akkor megszoptattam, néha fent voltam vele 2-3 órát is az elején, ilyenkor magam mellé vettem az ágyba, de egyre javult az alvása. 4 hónapos korára már viszonylag szépen bírta az éjszakákat, cicin bealudt 9 fele, aztán 1-2 alkalommal kelt enni reggelig.


Próbáltam átszoktatni, hogy félálomban leteszem az ágyba és simogatom, dúdolok vagy kézben ringatva altatom el, de nem ment, mindig ordítás és órákig tartó altatás lett a vége.


Aztán 4 hónapos kora körül totál megborult minden :/ Elkezdett egyre gyakrabban ébredni éjszaka a kiságyában ordítva, én nyilván cicire tettem, mert másképp nem aludt vissza, bármit próbáltam, aztán már ott tartottunk, hogy egyáltalán nem lehetett visszatenni az ágyába sem...


De mellettem felkel óránként, két óránként, sírva ordít a ciciért, én meg őszintén szólva olyan hulla vagyok már, hogy egyáltalán nincs erőm próbálkozni azzal, hogy máshogy altassam, hisz eddig sem ment. Azt érzem viszont, hogy ezt sem bírom tovább...


Van valami tanácsotok, ötletetek?



2021. okt. 7. 21:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
67%

Én is így voltam ,nem bírtam már este felkelni és idegileg kész voltam, tudom hogy le fognak pontozni és nem is bíztatóak semmire de ekkor volt az hogy szoptatás közben az ágyban elaludtunk és azóta velem alszik

Ismétlem nem biztatlak semmire te tudod mi a jó neked és a párodnak

2021. okt. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

11-es, de nekem pont ez a fő gond, hogy velünk alszik, mert így még annál is gyakrabban kel, mint amikor sikerült az ágyba rakni.


Gondolom érzi a tejszagot, mikor megébred, és automatikusan keresi a cicit. Épp ezért akarom átszoktatni valami másféle altatási módra.

2021. okt. 8. 10:28
 13/15 anonim ***** válasza:
35%
Én egyáltalán nem vagyok híve a gyerek "kínzásának", de nálunk is eljött az a pont 7 hónapos kor körül, amikor már túlzásnak éreztem a megállás nélküli éjszakai szopizást, több hátrányát láttam, mint előnyét, és kijelöltem egy időszakot, amikor nem kap cicit. Ez lehet pl. 10-től 3-ig vagy az, hogy 3 órának muszáj eltelnie a két cicizés között, ahogy te jónak látod. Egy éjszaka volt sírósabb, de ott voltunk a férjemmel, összebújtunk vele, ölbe vettük, ringattuk, és azóta csak kétszer eszik éjszakánként, nappal sokkal jobb evő, több szilárd ételt eszik és kipihentebb ő is meg mi is. (mi is együtt alszunk)
2021. okt. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%
Úgy értettem kérdező hogy neked nem biztos hogy jó vagy a párodnak de velem úgy szokott aludni a baba(9hós)hogy oldalra fektettem magamat mellett és cicivel a szájában alszik általában, sokan erre azt mondják nem jó,de nekem így 1 szer kell kelnem este. Nyilván butaság volt javasolni neked,de mielőtt bárki nekem ugrana az én dolgom hogy így csinálom
2021. okt. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Csináld, amit ponekker virág, zárd rá az ajtót és hagyd üvölteni. Majd abbahagyja egyszer.
2021. okt. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!