Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 éves koráig az éjszakákat...

1 éves koráig az éjszakákat mindig átalvó babám 13 hónapos kora óta többször felriad, nyugtalanul alszik, sír, fel kell venni, ringatni es csak jó esetben alszik vissza hamar. Más babája is volt ilyen hirtelen fordulattal?

Figyelt kérdés
Most 14 hónapos, 1 hónapja állunk ertetlenül a jelenség előtt. Azelőtt is fogzott, de az éjszakákat szépen átaludta. 2 hónapja jár, de hamarabb járt mint hogy ez a jelenség bekövetkezett volna, ezert nem ehhez kapcsolom. Szeparációs sz. is lehet, mert sokkal anyásabb lett, de a felriadásain, keserves sírásain nem tudom hogy segíthetnék. Az igazi oka is homály előttem. Más is volt így hogy 1 év után lett rossz alvó a babája?

2021. okt. 28. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Pavor nocturnus. Olvass utána.
2021. okt. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod, mindenképpen utánanézek!
2021. okt. 28. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak hasonló periodusai, most 23 hónapos babámnál. Én ilyenkor megetrtem. Mostmar tápszerrel. Ma pl. Fél 5kor csinalta és ilyenkor rohanok hozza, úgy megijeszt. Ringattam kicsit, amig megnyugodott es utána Megetettem. Azóta szepen alszik tovább. En meg itt kuksolok csendben.


Fogzasnal nalunk a szemfognal voltak orditasok, a többinél csendben volt, talán az jön most neki.

Illetve azt is olvastam, hogy amikor növekedési kiugras van es tul sok ingert ér az agya, akkor azt nehezebben dolgozzák fel éjszaka és ezért alszanak nehezebben, sirnak fel. Ez kb. 2hét aztan visszaáll minden a normalisaba.

(nekünk sokszor volt olyan is, hogy éjjel felebredt es mintha mi sem tortent volna 2-3 órát kolbaszolt, akkor tanult járni és játszott. Sikítva rohangalt a szomszedok örömére hajnal 3kor.

2021. okt. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Fú, az azért kemény lehetett. Nehezen tudnám elképzelni magukat emeletes házban, minden elismerésem azoké, akik kordában tudják tartani ilyen helyen a baba hangszálait. :)Én most a rooibos teával kísérleteztem, páratartalommal, hátha ezek is számítanak valamit. Plusz "elefántbébiknek" való pelenkát vettem, hogy ne ázzon át véletlenül sem éjszaka a pisitől.

3 hét után az első éjszakát végigaludta (12 órát), de szerintem nem jelent semmit, mert tegnap nappal alig aludt valamit, simán csak fáradt volt. Remélem hamarosan visszaállunk a nyugodt alvásra.

2021. nov. 2. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!