Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 6 hós babátok nektek sem...

6 hós babátok nektek sem alszik éjjel jól?

Figyelt kérdés
Mindenkitől azt hallom hogy átalusszák az éjszakát, de nekem se nem eszik jól, se nem alszik jól éjjel… most is másfél órája fent vagyok vele mert röhög rám… én nem értem mit rontok el, teljesen ki vagyok már merülve, nekem még soha nem aludt 4 óránál többet, azt is utoljára 2 hetesen.
2021. okt. 31. 02:12
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Nekem átaludták az éjszakát, de ettől neked nem lesz jobb. Sajnos vannak ilyen babák.
2021. okt. 31. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen sotet szobában kell altatni, az a jó ha elkezd unatkozni és ettől bealszik
2021. okt. 31. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem aludta át az éjszakát ennyi idősen, de max 2x kelt, és akkor csak gyors szopi és 10 perc múlva aludtunk tovább. Szerintem ez jó alvónak számít.

Én mindig sötétben altattam, hogy ne legyen semmi látnivaló. Éjjel sose beszéltem hozzá, és pelust se cserélek, csak ha kaki van, de az nagyon ritka éjjel. Hamar megszokta, hogy ilyenkor nincs semmi érdekes, amiért ébren kéne lenni

2021. okt. 31. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen normális. Ezt az időszakot csak ki kell bírni. 1 éves korára már jól fog aludni.
2021. okt. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igazából nem hiszem, h van neki érdekes dolog… de kipróbálom h kikapcsolom az éjszakai fényt. Köszi.

3 órán át azzal szórakoztatta magát, hogy milyen hangja van, ha oda veri a matrachoz a talpát. 🥲

2021. okt. 31. 08:14
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Az első fiam 2 év 2 hónaposan, a második majdnem 3 évesen kezdte átaludni az éjszakát. Az ismerősi körömben az a gyakoribb, hogy 1.5-2 éves koráig nem alszanak éjszaka
2021. okt. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Az enyém 8 hónapos. Még mindig legalább 2x kel éjszaka enni, de ahogy közeledik a reggel, egyre nehezebben alszik vissza, vagy többször megébred hol ezért, hol azért. Illetve ő is csinál ilyeneket, mondjuk nem minden este, de 1-2 hetente biztosan, hogy egyszerűen nem alszik vissza, és 1-1.5 órát altatjuk. Pl ma hajnalban is ez volt, bár most kivételesen nem jártunk rosszul, mert így egy órával tovább aludt és rögtön át is állt a téli időszámításra. Hát ez van.

Én őszintén szólva nem sok mindenkivel találkoztam személyesen, akinél már korán átaludták volna az éjszakát, csak itt gyakorin olvasok ilyeneket, hogy 6 hetes kortól és társai. Illetve akiket ismerek még, az ilyen anyósom, meg az ő szülei, akik váltig állították, hogy már kb újszülött kortól végig aludták. Majd mikor rákérdeztem, hogy amúgy ez pontosan mit jelent (nekem az átaludt éjszaka az, hogy este 10 és reggel 7 között nem kel), akkor beközölték, hogy megetették a csecsemőt mondjuk éjfélkor és legközelebb 4 vagy 5 órakor. Tehát akkor ugyanúgy kelt éjszaka legalább 2x, mert hogy az éjszaka ugyebár nem éjfélkor kezdődik (még a nevében is benne van ,hogy éjfél). Szóval sztem ebből is gyököt lehet vonni, egy ismerősöm pl úgy járt, hogy a babája egyszer nem kel éjszaka, de reggel 5kor ,vagy akár 4-kor is már kukorékol, 8 körül teszik le. Hát szerintem az sem jobb annál, minthogy kelsz 2-3x, de cserébe 6-kor vagy még később kezdődik a nap.

2021. okt. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Szóval ha te szívsz, akkor mindenki, aki nem, az hazudik, ugye, hetes? 🤣 Nekem az első 1-2 hétben keltek 2x, utána 1x. 2 hónapos koruktól 9-10 órát aludtak egyhuzamban, nyekkenés nélkül. Nem tudom, mi értelme lenne ebben hazudnom.
2021. okt. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem a 7-es nem erre gondolt... Én is pár napja beszélgettem egy ismerőssel, megkérdeztem, átalussza-e az éjszakát a 9 hónapos. A válasz az volt, hogy igen. Majd kis szünet után hozzátette, hogy csak közben eszik éjfélkor meg 4-kor. Nem feszegettem tovább a témát, de nekem nem ezt jelenti az éjszaka átalvása... Szóval elég érdekes, ki mit ért az éjszaka átalvásán.

Én pl azt, hogy este leteszem és reggelig a hangját se hallani. Ha eszik, szopizik, vissza kell altatni, akkor nem alussza át.

2021. okt. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%

Nyolcas! Nem kell mindent támadásnak venni, senki nem mondta, hogy te hazudsz, csak azt írtam, hogy gyököt kell vonni, hiszen lehet mások másként értelmezik ezt a kérdéskört.

Az viszont szomorú, hogy az abszolút normális hangnemű válaszom belőled egy ilyen tahó stílust váltott ki. Lehet, hogy a gyerekeid átalusszák az éjszakát már 2 hónapos koruktól, de a kultúrált kommunikációt nem tőled fogják eltanulni.

2021. okt. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!